Imię dla dziecka, a znak zodiaku

Wybór odpowiedniego imienia dla dziecka, to zawsze bardzo trudna decyzja dla każdego rodzica. Wielu uważa, że imię może zdeterminować przyszłość malucha, zapewnić mu karierę, wpłynąć korzystnie na jego samoocenę lub wręcz przeciwnie – ograniczyć kreatywność i wpędzić w kompleksy.

Jak wybrać odpowiednie imię dla dziecka?

Imienia dla dziecka nie warto wybierać w pośpiechu. Nie należy również kierować się obowiązującymi trendami. Pamiętaj – moda bardzo szybko się zmienia, a imię będzie towarzyszyć twojemu maluchowi do końca życia. Nie słuchaj również wszystkich rad swoich najbliższych – niech to będzie twoja przemyślana decyzja, bo w końcu to twoja pociecha, prawda?

Polecane wideo:

Wielu rodziców w kwestii wyboru odpowiedniego imienia dla dziecka postanawia zaufać astrologii. Jej najwierniejsi fani i badacze twierdzą, że takie imię będzie silnie związane z cechami charakteru przypisanymi do konkretnego znaku zodiaku. Wzmocni te pozytywne, a wyciszy negatywne.

ZOBACZ TAKŻE: Piękne, ale zapomniane - imiona vintage

Baran (21.03 – 19. 04)

Osoby spod znaku barana są bezpośrednie i szczere. Nie lubią planować, bo przede wszystkim liczy się dla niech to co jest tu i teraz. Typowi wojownicy i przywódcy.

Imię dla dziewczynki spod znaku barana: Adela, Irena, Kinga, Kora, Magdalena, Mariola, Róża, Teresa, Urszula.

Imię dla chłopca spod znaku barana: Bartłomiej, Cezary, Jarosław, Zbigniew, Seweryn,Konrad, Marek, Maurycy, Paweł, Sylwester, Szymon, Wojciech.

Byk (20.04 – 22. 05)

Byki lubią oddawać się zmysłowym przyjemnościom. Cenią sobie bogactwo i elegancję. Lubią zapewniać sobie i bliskim bezpieczeństwo materialne. Typ biznesmena.

Imię dla dziewczynki spod znaku byka: Beata, Antonina, Bożena, Julia, Kalina, Karina, Lidia, Maja, Małgorzata, Monika, Joanna.

Imię dla chłopca spod znaku byka: Adam, Dominik, Filip, Kamil, Maciej, Piotr, Rafał.

ZOBACZ TAKŻE: Zakazane imiona - tak nie nazwiesz swojego dziecka!

Bliźnięta (23.05 – 21. 06)

Bliźnięta lubią popisywać się swoją inteligencją i bardzo szybko się nudzą. To racjonaliści, którzy potrafią podejmować szybkie decyzje. Typ intelektualisty.

Imię dla dziewczynki spod znaku bliźniąt: Ewa, Justyna, Weronika, Zofia, Maja, Małgorzata, Sylwia, Edyta.

Imię dla chłopca spod znaku bliźniąt: Czesław, Jakub, Krzysztof, Stefan, Leszek, Jarosław, Jerzy, Tomasz.

Rak (22.06 – 22.07)

Bardzo wrażliwe znaki zodiaku – również na swoim punkcie. Osoby obdarzone najlepszą intuicją wśród wszystkich znaków zodiaków. Wyjątkowo kreatywne. Typ artysty.

Imię dla dziewczynki spod znaku raka: Anna, Janina, Maja, Małgorzata, Natalia, Wanda, Zuzanna.

Imię dla chłopca spod znaku raka: Artur, Bogusław, Donald, Piotr, Mateusz, Jan, Jonasz, Maciej.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wychowasz rozpieszczone dziecko

Lew (23.07 – 23.08)

Pewne siebie, pełne optymizmu i radości. Lwy nie lubią nudy. Czują się także wyjątkowo źle kiedy ktoś nimi kieruje. Typ władczy.

Imię dla dziewczynki spod znaku lwa: Bożena, Ewa, Roksana, Hanna, Gabriela, Teresa, Lidia, Magdalena.

Imię dla chłopca spod znaku lwa: Daniel, Dariusz, Eryk, Gabriel, Stefan, Sebastian, Marek, Michał, Romuald, Tomasz, Tadeusz.

Panna (24.08 – 22.09)

Krytyczne – wobec siebie, ale także wobec innych. Pedantyczne i wnikliwe. Godne zaufania. Typ perfekcjonisty.

Imię dla dziewczynki spod znaku panny: Izabela, Jadwiga, Katarzyna, Krystyna, Lucyna, Marta, Monika, Natalia, Paulina, Zdzisława.

Imię dla chłopca spod znaku panny: Henryk, Ernest, Franciszek, Józef, Wiktor, Daniel, Adam, Paweł, Mieczysław.

Waga (23.09 – 22.10)

Bardzo towarzyski znak zodiaku. Ceniący równowagę i harmonię zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Trudno radzą sobie z konfliktami. Typ konesera.

Imię dla dziewczynki spod znaku wagi: Lidia, Maja, Antonina, Elżbieta, Kornelia, Beata, Helena, Jolanta, Julia.

Imię dla chłopca spod znaku wagi: Mateusz, Ernest, Bartosz, Zdzisław, Wiesław, Dominik, Filip, Leon, Ludwik.

Skorpion (23.10 – 21.11)

Zaborczy i bardzo angażujący się we wszystko co robi. Wytrzymały znak zodiaku, który prawie nigdy się nie poddaje. Tajemniczy i trudny do rozgryzienia. Typ charyzmatyka.

Imię dla dziewczynki spod znaku skorpiona: Cecylia, Eliza, Martyna, Urszula, Anastazja, Agnieszka, Irena, Kaja, Laura, Marta, Olga.

Imię dla chłopca spod znaku skorpiona: Arnold, Eugeniusz, Gerard, Grzegorz, Jan, Julian, Marian, Mariusz, Zbigniew, Paweł.

Strzelec (22 11 – 21. 12)

Osoby spod znaku strzelca są bardzo optymistyczne i nie lubią być samotne. Cenią towarzystwo ludzi energicznych i spontanicznych. Typ kumpla.

Imię dla dziewczynki spod znaku strzelca: Adela, Agata, Alicja, Bożena, Diana, Gabriela, Hanna, Irena, Julia, Kinga, Maryna, Olga, Sylwia, Urszula.

Imię dla chłopca spod znaku strzelca: Andrzej, Tadeusz, Wojciech, Radosław, Albert, Mateusz, Antoni.

Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Koziorożce to osoby mocno stąpające po ziemi. Lubią zaznaczać swoją dominującą pozycję. Są konsekwentne w działaniach i wierne swoim zasadom. Typ profesjonalisty.

Imię dla dziewczynki spod znaku koziorożca: Grażyna, Halszka, Kalina, Paulina, Diana, Aleksandra, Lidia, Sabina, Sonia.

Imię dla chłopca spod znaku koziorożca: Nikodem, Szymon, Karol, Eryk, Michał, Kamil, Dariusz, Grzegorz.

Wodnik (20. 01 – 18. 02)

Bardzo ekstrawagancki znak ceniący oryginalność we wszystkich dziedzinach życia. Trudno dają się przekonać do zmiany swojego zdania. Typ wynalazcy.

Imię dla dziewczynki spod znaku wodnika: Bogna, Danuta, Nikola, Iwona, Jagoda, Lena, Justyna, Katarzyna, Marlena.

Imię dla chłopca spod znaku wodnika: Jeremi, Konrad, Konstanty, Tomasz, Dominik, Mirosław, Patryk, Artur, Hubert.

ZOBACZ TAKŻE: Najrzadsze imiona w Polsce

Ryby (19.02 – 20.03)

Zmienne ryby są obdarzone ogromną wyobraźnią. Nie lubią być ograniczane, często nie radzą sobie z własnymi emocjami. Typ marzyciela.

Imię dla dziewczynki spod znaku ryb: Iga, Noemi, Anna, Wioletta, Agata, Karolina, Monika, Stefania, Ludwika, Sandra.

Imię dla chłopca spod znaku ryb: Bruno, Dymitr, Fryderyk, Jan, Kamil, Jacek, Maksymilian, Mariusz, Ryszard, Sebastian.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Maluszek w domu

Maluszek w domu

Niemowlę z rodzicami Więź z rodzicami powinno się budować już od samego początku.

Niemowlę

Szampony Sweet Baby

Szampony Sweet Baby

Szampon i płyn do kąpieli w jednym to delikatny kosmetyk przygotowany w wersji dla dziewczynek i chłopców. Wersja szamponu dla chłopców różni się zapachem (zamiast malin dodano ekstrakt jagodowy) i wyglądem opakowania.

Niemowlę

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Pierwszy noworodek uratowany To była najzimniejsza noc tej zimy. Noworodek był zmarznięty, prawie nagi. Miał niezawiązaną pępowinę. Nie urodził się w szpitalu. Gdyby nie pomoc czuwających przy oknie sióstr, mógłby tej nocy nie przeżyć. Teraz o jego losie...

Niemowlę

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

Wybór nie jest prosty Wybór imienia to ważny element przygotowań do narodzin dziecka, ale także ogromne wyzwanie. Rodzice wierzą często, że może ono zdeterminować całe życie, dlatego czytają o jego znaczeniu, korzystają ze słowników i forów internetowych....

Niemowlę

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

Ukąszenia owadów u dzieci Temat ukąszeń owadów u najmłodszych powraca co roku w lecie. O ile najczęściej są one łagodnymi zmianami, o tyle niektóre z nich mogą przysporzyć wielu problemów. Sprawdź, jak rozpoznać rodzaj ukąszenia i jakich symptomów nie...

Niemowlę

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Uspokajanie dziecka Czasami uspokojenie dziecka nie sprawia większych trudności. Wystarczy twój delikatny dotyk i ciepły głos, aby przestało płakać. Jednak są i takie chwile, gdy maluch płacze bez ustanku, żadne sposoby nie pomagają, a rodzic czuje się...

Niemowlę

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Jedyne takie imiona Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców trudna decyzja. Jedni chcą imieniem uczcić pamięć o bliskich, inni - nazwać dziecko niepowtarzalnie. Dla kolejnych imiona to symbole i ogromną wagę przykładają do ich pochodzenia oraz znaczenia....

Niemowlę

Czy imię może zdeterminować przyszłość?

Czy imię może zdeterminować przyszłość?

Imiona dłużników Krajowy Rejestr Dłużników stworzył listę najbardziej „zadłużonych"... imion, czyli takich, których właścicielami są najbardziej zadłużeni Polacy. Wśród kobiet znalazły się Katarzyna, Agnieszka i Małgorzata, a rekordzistką została Anna....