"Gwiazdy przeznaczenia" – pierwszy tom nowej serii „Chowańce”

Czy losy królestwa zależą od bezpańskiego kota?

Seria „Chowańce” to wielka przygoda pełna fantastycznych stworów, magicznych zaklęć, trujących roślin i niebezpieczeństw, w obliczu których ktoś bardzo mały może dokonać wielkich czynów, a ktoś wielki może okazać się zupełnie mały.

"Gwiazdy przeznaczenia. Chowańce"
"Gwiazdy przeznaczenia. Chowańce"

Magiczna, trzymająca w napięciu, ale i pełna uroku przygoda trzech adeptów magii i ich chowańców podbiła serca najmłodszych miłośników fantastyki na całym świecie.

Książka napisana jest z filmowym rozmachem dla dzieci w wieku 6-9 lat, zaskakuje dynamiką i ilością zwrotów akcji, która pędzi już od pierwszych wersów i nie daje czytelnikowi szansy na przerwę aż do końca, a zabawne dialogi bohaterów z pewnością rozbawią nie tylko najmłodszych.

Uciekając przed śmiertelnym pościgiem, dachowiec Aldwyn ukrywa się w niezwykłym sklepie ze zwierzętami. Chwilę później zjawia się tam Jack, młody adept magii, który chce wybrać czarodziejskiego towarzysza – swojego chowańca. Aldwyn zawsze był sprytny. Ale czy jest magiczny? Jack w to wierzy, a kot nie wyprowadza go z błędu. Musi tylko przekonać inne chowańce – przemądrzałą modrosójkę Skylar i przyjacielską rzekotkę Gilberta – o tym, że jest obdarzonym magicznymi mocami kotem, za którego się podaje.

A potem dzieją się rzeczy niesamowite. Z nieba spadają trzy gwiazdy – zły omen. Życie młodych czarodziejów jest zagrożone. Muszą uciekać…

Więcej na: www.chowance.pl

– Jeśli to, przed czym uciekamy, jest takie niebezpieczne, jak dwoje metalowych drzwi nas przed tym ochroni? – spytała Marianne.

– W tej podziemnej komnacie są nie tylko marynowane jabłka i dzbany wina śliwkowego – odparł Kalstaff. – Mój ojciec zbudował ją w czasach Czarnego Marszu, dawno temu, kiedy byłem jeszcze chłopcem. Wyłożył wnętrze alabastrem i zamknął drzwi zaklęciami ochronnymi. Te magiczne osłony obroniły moich rodziców i siostry, podczas gdy ja walczyłem przeciw hordom Armii Umarłych. Teraz obronią was.

Popędzał ich, ale nie dotarli jeszcze do połowy drogi przez wąwóz, kiedy z północnego wschodu dobiegła ich rytmiczna galopada trzasków pioruna. Aldwyn spojrzał w górę i ujrzał cztery widmowe istoty zbliżające się do nich spomiędzy drzew, na koniach, które wydawały się uformowane z przejrzystej zielonej energii. Cwałowały przez niebo widmową kamienną ścieżką, która materializowała się przed nimi i znikała znowu, kiedy tylko odrywało się od niej ostatnie kopyto. Na fantomowych ogierach siedziało czterech jeźdźców, których tożsamość skrywała złowieszcza ciemność.

Potem stary mag Kalstaff ginie, a Jack i dwoje innych młodych czarodziejów zostają porwani przez żądną władzy królową. Ich życie i przyszłość całej Bezkresji zależą od trzech chowańców, które wyruszają im na ratunek. Ich misja będzie niebezpieczna. Staną do walki między innymi z cienistymi ogarami, które „stworzone po to, by bronić czarnych jak smoła jaspisowych kopalni Uduli, (…) widzą w całkowitych ciemnościach, a ich zęby są zdolne przegryźć kolczugę” i gundabestią – „trzymetrową istotą, która z ogłuszającym rykiem wynurzyła się z głębi ziemi, miała troje oczu, grubą szarą skórę, potężne, zakończone kopytami nogi i róg wystający z czoła”. Czy znajdą w sobie dość sprytu i odwagi?

Bohaterowie nieidealni

W fantastycznej scenerii Bezkresji toczy się również inna historia. Z pewnością docenią ją i dzieci, i ich rodzice. To opowieść o mocnych i słabych stronach każdego bohatera. O tym, że nikt nie jest doskonały i nikt nie wyrastał w doskonałym świecie. Ktoś jest nieśmiały, a ktoś przemądrzały. Czy znajdzie się osoba, która nigdy nie skłamała? A ile razy kłamiemy, bo chcemy dobrze? Każdy ma swoje lęki, każdy chciałby robić wszystko jak najlepiej, a czasem wychodzi gorzej. I rodzice bywają różni… na przykład tata Gilberta jest perfekcjonistą i jasnowidzem na dodatek. Krzyczał na niego, zanim biedak zdążył nabroić… Na szczęście, gdy się ma prawdziwych przyjaciół, można spokojnie nie być idealnym i kroczyć przez życie z uniesioną głową (albo dziobem, albo ogonem).

Redakcja parenting.pl, 7 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Bajkowy krawiec

Bajkowy krawiec

Zapraszamy do posłuchania utworu z albumu "Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra"!

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

"Kiedy byliśmy bardzo młodzi" A. A. Milne Piękne i pełne optymizmu wiersze twórcy Kubusia Puchatka sprawiają, że każda chwila dziecka z książką staje się przyjemnością.