Gdy o losie ludzkości decydują zwierzęta...

W Bezkresji trwa wojna. Armia nieumarłych zwierząt sieje spustoszenie. Dowodzi nią Paksahara, która dzięki władzy nad Ruchomym Zamkiem wydaje się niezwyciężona. Ludzka magia wciąż nie działa i tylko troje zwierząt z przepowiedni – kot Aldwyn, modrosójka Skylar i rzekotka Gilbert – jest w stanie przejąć zamek i pokonać Paksaharę. Nie będzie jednak łatwo.

"Chowańce. Krąg życia"
"Chowańce. Krąg życia"

„Krąg życia” to trzeci tom serii „Chowańce”, baśni fantasy wpływającej na rozwój wyobraźni najmłodszych czytelników.

Książka przeznaczona zarówno do czytania przez rodziców swoim pociechom, jak i stawiania pierwszych samodzielnych kroków czytelniczych.

Chowańce, pragnąc, aby w Bezkresji zapanował pokój, wyruszają na wyprawę pełną niezwykłych przygód i potężnych niebezpieczeństw. Muszą zgromadzić grupę siedmiorga potomków najstarszych i najpotężniejszych zwierzęcych rodów w Bezkresji. Chowańce wierzą, iż dzięki temu wypełnią przepowiednię i odzyskają władzę nad Ruchomym Zamkiem. Jednakże kot Aldwyn znajduje niepokojący zwój, który każe mu wątpić w prawdziwość słów przepowiedni…

Pomimo niepewności chowańce podążają w nieznane, coraz mocniej zbliżając się do wypełnienia zadania. Jednakże ich zwycięstwo może być zagrożone przez działanie kamienia zatruwającego umysł, pochodzącego z Mostu Zdrady, a Ponure Wzgórza mogą na zawsze uwięzić waleczne zwierzęta. Jedyną nadzieją pozostaje nowoodkryty talent Aldwyna.

Wartka akcja, pomysłowe zaklęcia, pełna przygód fabuła i błyskotliwy dowcip – wyjątkowa historia, która wciąga do samego końca i ani przez chwilę nie pozwoli czytelnikowi się nudzić. „Krąg życia” to nie tylko książka fantasy, lecz doskonała pozycja ucząca najmłodszych odpowiednich postaw, jak szczerość, odwaga i lojalność. Pomimo przeciwności losu, niebezpieczeństw i groźnych potworów – dobro zwycięża.

"Chowańce. Krąg życia"
"Chowańce. Krąg życia"

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI
Format: 135 x 205 mm | s. 336 | Seria: Chowańce | Cena: 29,90 | ISBN: 978-83-7966-016-2 | Data premiery: 13.01.2016 | Wiek 6+

Więcej o serii „Chowańce” na: www.chowance.pl

Więcej informacji o wydawnictwie IUVI: www.iuvi.pl
Redakcja parenting.pl, 5 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Gra Akademii Umysłu JUNIOR

Gra Akademii Umysłu JUNIOR

Gry umysłowe Akademii Umysłu przypadną do gustu nie tylko dzieciom. Spodobają się również rodzicom, którzy będą spokojniejsi o rozwój swoich pociech.

Patronaty

"Świat dziecka" - dodatek do Metra

"Świat dziecka" - dodatek do Metra

Dodatek do Metra "Świat dziecka" Zapraszamy już dzisiaj (27 października 2014 roku) do zapoznania się z publikacją "Świat dziecka", która została wydana jako dodatek do Metra.

Patronaty

IV część serii Oczami Maluszka - Harmonijka

IV część serii Oczami Maluszka - Harmonijka

Dzieci zaczynają rozpoznawanie kolorów od czerni i bieli. Oczami Maluszka - Harmonijka to ilustracje w dwóch kolorach – czarnym i białym. Rozmiary książeczki pozwalają na oglądanie jej przez Malucha na własnym łóżeczku. Dzięki temu poznaje dwubarwne...

Patronaty

Spuki Boo

Spuki Boo

Urodziny Spuki Boo Zapisz się z dzieckiem na urodziny Spuki Boo!