Edukacja energetyczna dla dzieci

Kolejna edycja programu edukacyjnego "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" ruszyła we wrześniu w szkołach z województw południowych. Przez 10 miesięcy najmłodsi będą mieli okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. W praktyce zobaczą, jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w czasie gry na komputerze, oglądania telewizji itp.

Dzieci często ulegaja wypadkom na skutek nieumiejętnego korzystania z energii elektrycznej, dlatego warto wprowadzić w szkołach zajęcia edukacyjne z tego zakresu. Odpowiedzialne korzystanie z prądu z pewnością ograniczy ilość niebezpiecznych sytuacji zarówno w domu, jak i w szkole.

Polecane wideo:

Zajęcia odbywające się w ramach programu "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" są bezpłatne. Odbywają się na zasadzie quizów, zadań logicznych, zręcznościowych, doświadczeń i pokazów. Uczestnicy spotkań poznają znaczenie prądu elektrycznego, dowiedzą się, jak on powstaje, w jaki sposób zasila urządzenia.

Celem programu edukacyjnego jest uświadomienie uczniów szkół podstawowych, przekazanie im wiedzy z zakresu energii elektrycznej oraz zasad posługiwania się nią. Akcję objął patronatem Rzecznik Praw Dziecka oraz Minister Edukacji Narodowej.

Pełne informacje znajdują się na stronie internetowej.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Targi PLAC ZABAW

Targi PLAC ZABAW

Już wkrótce odbędą się Targi, na których wystawcy zaprezentują propozycje na aranżację placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Aktualności

Każde dziecko może zostać prezesem

Każde dziecko może zostać prezesem

Podopieczni Akademii Przyszłości świętują Dzień Dziecka. Zasiadają na prawdziwych konferencjach. I wspólnie podejmują decyzje o nowych projekatch.