Dzień Ziemi z Detektywem Łodygą w MiniMini+

W niedzielę, 22 kwietnia MiniMini+ pokaże premierowo swój najnowszy, edukacyjny program „Detektyw Łodyga” i zaprosi najmłodszych widzów do udziału w ekologicznym konkursie.

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia od 12:00 do 17:00 MiniMini+ co godzinę wyemituje premierowy odcinek nowej, autorskiej serii „Detektyw Łodyga”. Program ma na celu wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych i poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Seria pokazuje relację człowiek - przyroda w codziennych sytuacjach, z którymi dzieci i ich rodzice mogą się identyfikować. Program porusza takie zagadnienia, jak recycling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii oraz ocieplanie klimatu. MiniMini+ zaprasza także na spotkania z „Detektywem Łodygą” w każdą niedzielę o 18:35 począwszy od 29 kwietnia.

Polecane wideo:

Każdy z 13 odcinków „Detektywa Łodygi” łączy fabułę z elementami animacji i jest podzielony na trzy główne części. W pierwszej, fabularyzowanej, pacynkowy Eugeniusz Łodyga - główny bohater serii - pomaga dzieciom rozwiązać zagadkę, co staje się pretekstem do poruszenia szerszego problemu z dziedziny ochrony przyrody. Z kolejnej, animowanej części widzowie dowiadują się, na czym polega omawiane zjawisko lub zagrożenie. W ostatniej, fabularyzowanej, dzieci szukają praktycznych rozwiązań, a Detektyw Łodyga wspiera je w tym pytaniami i wskazówkami.

W Dzień Ziemi MiniMini+ przygotowało także dla najmłodszych widzów ekologiczny konkurs. Tuż po emisji każdego z 6 odcinków „Detektywa Łodygi” na antenie MiniMini+ zostanie zadane pytanie konkursowe, dotyczące programu. 10 pierwszych osób, które w ciągu godziny od pojawienia się pytania udzielą prawidłowej odpowiedzi na stronie www.miniminiplus.pl wygra pluszowego Detektywa Łodygę i książeczkę o ekologii ufundowaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Lista laureatów zostanie ogłoszona 30 kwietnia na stronie internetowej MiniMini+.

„Detektyw Łodyga”

Emisja specjalna: 22 kwietnia, 12:00-17:00 (6 odcinków)

Emisja regularna: od 29 kwietnia w każdą niedzielę o 18:35

MiniMini+ to pierwszy polski kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym i jedyny, obok teleTOON+, który produkuje własne, edukacyjne programy dla i z udziałem dzieci. To telewizja bezpieczna, wolna od agresji i przemocy, która prezentuje najnowsze, wartościowe produkcje znanych wytwórni światowych i klasykę polskiej animacji. MiniMini+ wspiera najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym. Z tego powodu w 2007 roku stacja została uhonorowana prestiżową nagrodą Hot Bird TV Awards dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. otrzymała nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej przyznawaną w tym samym konkursie. MiniMini+ został również czterokrotnie odznaczony tytułem „Superprodukt" w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko". Program jest nadawany od 6.00 do 21.00, w całości w HD. MiniMini+ jest dostępne - spośród platform cyfrowych - wyłącznie w CYFRZE+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to blisko 4,1 mln gospodarstw domowych. Producentem i nadawcą kanału MiniMini+ jest spółka CANAL+ Cyfrowy, operator platformy CYFRA+ i nadawca kanałów: CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, CANAL+ GOL, CANAL+ WEEKEND, ale kino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+. Wszystkie nadawane w jakości HD. Więcej informacji na www.miniminiplus.pl oraz na www.facebook.com/telewizjaMiniMini

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko"

Targi "Moje Dziecko" odbędą się 31.08-01.09.2013 w Hali Torwar w Warszawie.

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.