Dziecko Koziorożec

KOZIOROŻEC 22.12. - 20.01. Koziorożec od dzieciństwa jest zorganizowany i umie dobrze zaplanować sobie czas. Charakteryzuje się sumiennością i przywiązaniem. Od maleńkości zachowuje się jak osoba dorosła. Potrafi wszystko skrupulatnie i dobrze wykonać. Jego talent organizacyjny sprawia, że do każdej czynności przygotowuje się bardzo dokładnie i z zapałem. Dzieci spod znaku Koziorożca nie dopuszczają do siebie wiadomości, że istnieje taka cecha jak słabość. Choćby dziecko musiało grać i udawać, będzie pozorowało skuteczność. Zdolności Koziorożca są wielkie, ma wysokie aspiracje i wielką chęć do spełnienia ich. Choćby pod górę i po kamienistej drodze, idzie przez życie z wysoko podniesioną głową. Nie daje się łatwo zwieść i nie odwołuje zamierzonych celów. Chce być za to chwalony i szanowany.

Polecane wideo:

Horoskop dla dzieci spod znaku Koziorożca

Chłopiec spod znaku Koziorożca to przysłowiowy "stary maleńki". Lubi przebywać w gronie dorosłych i pragnie zachowywać się, wysławiać i robić wszystko tak jak oni. Jest osobą bardzo racjonalną, mądrą i zasadną, jednakże charakteryzuje się nieśmiałością i dość sporym dystansem do nowych ludzi.

Horoskop dla dziewczynek

Dziewczynka spod znaku Koziorożca zawsze jest pewna, czego potrzebuje i co chce zrobić. Chce być szanowana i doceniona. Ma wielkie aspiracje i świadomość, że nie ma rzeczy, której nie mogłaby wykonać. Jest osobą stawiającą sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Gdy nie uda jej się wykonać zamierzonego planu, potrzebuje wsparcia i kilku miłych słów od bliskich.

Dzieci Koziorożce w zabawie i w szkole

Zodiakalny Koziorożec to znawca i typowy ekspert od wszystkiego. Woli pogłówkować bądź zająć się czymś pożytecznym (pomoc mamie, praca w garażu z tatą) niż szaleć na podwórku - co nie oznacza, że nie lubi się bawić. Jest często nieśmiały, zatem nie ma sposobności, by mógł otwarcie i bezpośrednio do wszystkiego podchodzić. W szkole czuje się jak ryba w wodzie. Nauka, współzawodnictwo, ciągła praca to jego środowisko naturalne. Uczy się dosyć długo, jednak skutecznie i potem przez długi czas przyswojoną wiedzę pamięta. Mimo nieśmiałości ma umysł przywódczy, w klasie pełni często funkcję gospodarza.

Najlepsze imiona dla Koziorożca:

  • Aleksander, Dariusz, Jakub, Ignacy, Stanisław;
  • Dorota, Edyta, Hanna, Urszula, Zofia.
Ewelina Niestrawska-Mazur, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 1 tydzień temu

5
Artykuły Kultura
Kultura

Jak często czytamy dzieciom?

Ośrodek Ewaluacji przeprowadził badania na temat tego, ile czasu rodzice poświęcają na czytanie dzieciom. Większość Polaków przeznacza na to około 10 minut dziennie. Aż 67 proc. osób żyjących w modelu 2+1 czyta dzieciom codziennie, od samego ich urodzenia....

Kultura

Dziadkowie

Dziadkowie

O tym, że Dzień Babci i Dziadka już za progiem przypominają kalendarze, media, szkoły i przedszkola. Na pewno nie zapomnimy o energicznych Dziadkach naszych pociech.

Kultura

Projekt Bajkowa drużyna

Projekt Bajkowa drużyna

"Bajkowa drużyna" to multimedialny projekt dla dzieci. Do pięknie wydanej, kolorowej książki dołączona jest płyta.

Kultura

Myszka Norka

Myszka Norka

Kino Myszki Norki zaprasza dzieci na bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych.

Kultura

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

"Kochaj Ziemię" to jeden z odcinków specjalnych Ulicy Sezamkowej. Dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat ekologii z odcinka "Zielono mi". Kanał MiniMini+ cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Kultura

Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Wydawnictwo Drzewko Szczęścia przedstawia zbór najpiękniejszych bajek.

Kultura

Kurczaki Luzaki

Kurczaki Luzaki

Książki z serii "Kurczaki Luzaki" obfitują w ciekawe historie. Wiele dzieci lubi elementy science-fiction, stąd duże zainteresowanie książką pt.: "Kosmiczne jajo". Dzieci mogą identyfikować się z postaciami z serii o Kurczakach Luzakach. Kolejna książka...

Kultura

Książka "Bystrzaki"

Książka "Bystrzaki"

Szukasz inspiracji do zabaw ze swoim dzieckiem? Chciałabyś mu zaproponować coś ciekawego i jednocześnie rozwijającego kreatywność? Poszukaj podpowiedzi w książce „Bystrzaki" C.J. Simister.