Dzieci też zasłużyły na dreszczyk emocji! - wywiad z Marcinem Wichą, autorem książki "Bolek i Lolek. Genialni detektywi"

Każdy zna Bolka i Lolka. Ale czy przypadkiem się nie zmienili? Może utknęli przed komputerami albo nie mają już pomysłów na zabawy?

Polecane wideo:

Marcin Wicha - autor książki

Marcin Wicha jest autorem wyjątkowej książki "Bolek i Lolek. Genialni detyktywi", która została wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

Marcin Wicha: Na szczęście wcale się nie zmienili. Wciąż mają mnóstwo pomysłów. Chętnie by utknęli w internecie, ale ciocia Ala zabrała im smartfona...

W świecie Bolka i Lolka pojawiają się nowi bohaterowie. Kogo poznamy w tym tomie?

MW: Mnóstwo osób: ciocię Alę (o której już wspomniałem), panią Wandę Dzieduszkę, Komarellę Ops, Kapitana Promu, Pana Załogę, dzieci z kolonii Zielone Żabki, a przede wszystkim dzielną Polę Smok i – oczywiście – złowieszczego Zbigniewa Zbrodzienia.

Wielu rodziców lubi seriale detektywistyczne, dzieci też zasłużyły na dreszczyk emocji?

MW: Może nie zasłużyły... Ale ponieważ rodzice czytają im na głos, uznałem, że napiszę powieść kryminalną dla jednych i drugich.

Czy Zbigniew Zbrodzień jest bardzo antypatycznym typem?

MW: Bardzo. W skali antypatyczności od 1 do 10, oceniam go na 6. Chwilami nawet na 7.

Czy można ugryźć ducha?

MW: Można, ale nie warto. Lepiej kopnąć w kostkę. A najlepiej się z nim zaprzyjaźnić.

Nie stroni Pan od współczesnych elementów. Bolek i Lolek okazują się być niezłymi marketingowcami, a koszenie trawnika zlecają robotowi.

"BOlek i Lolek. Genialni detektywi" to książna napisana przez Marcina Wichę. Zostala wydana przez Wydawnictwo Znak. Serdecznie zapraszamy do zapoznania...

MW: Bolek i Lolek żyją w świecie nowoczesnych technologii, chociaż akurat koszenie trawnika nie poszło robotowi najlepiej.

Co to jest klawicyngiel?

MW: Instrument muzyczny. Nikt z bohaterów nie wie, jak klawicyngiel wygląda, ale wszyscy się boją zapytać.

Zdaje się, że jest Pan specem od eksperymentalnych przetworów. A może ma Pan ciocię Alę, która robi powidła ze szpinaku?

MW: Nie, niestety nie... A może na szczęście? W każdym razie zawsze bardzo uważnie czytam przepisy kulinarne w gazetach. Na przykład na szarlotkę z okoniem głębinowym.

Miał Pan w dzieciństwie tajną bazę, taką jak Bolek i Lolek?

MW: Nie mogę powiedzieć (bo baza przestanie być tajna).

Genialni detektywi to książka tylko chłopczyńska czy też dziewczyńska?

MW: Strony parzyste są chłopczyńskie, a strony nieparzyste – dziewczyńskie... Żartowałem. Tak naprawdę, to książka jest chłopczyńsko-dziewczyńska.

Proszę opowiedzieć o swoim pierwszym spotkaniu z Bolkiem i Lolkiem? Jak do tego doszło? Czy długo się znacie?

MW: O, to stara historia... Znamy się od zawsze. A już na pewno od przedszkola (mojego). Szczegóły opiszę w pamiętnikach.

Tym razem przygody Bolka i Lolka poznajemy dzięki krótkim rozdziałom. Czy tak będzie łatwiej ją czytać?

MW: Mam nadzieję. To jak serial kryminalny w odcinkach, tylko nie trzeba czekać przez tydzień na następny odcinek!

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Seria SIRI od Wydawnictwa Wilga

Siri i Brudasek Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest zazdrość? Zobacz, jak Siri radzi sobie z tego typu emocjami.Siri i nowi przyjaciele Siri bardzo chce mieć rodzeństwo... Niestety nie zawsze można mieć to, co się chce. Przeczytajcie, jak dziewczynka poznaje...

Aktualności

Akcja charytatywna Ence Pence

Akcja charytatywna Ence Pence

Ostatnio do akcji dołączył Przemek Kossakowski. Bransoletki Ence Pence, których sprzedaż wspiera akcję. Znane osoby zaangażowane w akcję "Pokoloruj dzieciom świat".

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.