Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkolaków

Informacja prasowa

Kanał MiniMini+ i Barbie zapraszają przedszkolaków z całej Polski do udziału w wyjątkowym konkursie. Do wygrania są megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola.

W konkursie jednak najważniejsza jest twórcza, pobudzająca wyobraźnię zabawa, podczas której dzieci przygotowywać będą fantastyczne przedstawienia. W jaki sposób Twoje dziecko może stanąć na podium? Wystarczy, że razem z przyjaciółmi da się ponieść nieograniczonej wyobraźni. Sprawdź, czy Twoje przedszkole bierze udział w zabawie, daj znać rodzinie i znajomym i razem głosujcie, by pomóc maluchom wygrać.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka
Konkurs Marzeń Przedszkolaka

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są od 1 września do 15 października b.r.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie: www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka

Zgłoszenia: zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl

Premiera filmu „Barbie Dreamtopia” na kanale MiniMini+ już 3 września 2016 o godz. 18:30.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka to wyjątkowa zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski, które pod okiem swoich wychowawców mogą przygotować fantastyczne przedstawienia inspirowane historyjkami i najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, który we wrześniu wyemituje kanał telewizyjny MiniMini+.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka ma zachęcać do twórczej zabawy. Wyobraźnia dziecka to potężne narzędzie, które odpowiednio rozwijane pomoże mu w późniejszym życiu. Wierzymy, że ten rodzaj zabawy to dobrze spędzony czas, który w dodatku pozwoli odkryć zupełnie nowe talenty. Konkurs stanowi okazję do wspólnego (z dziećmi i rodzicami) przygotowania kolorowych kostiumów i scenografii, które będą bajeczną oprawą krain z wyobraźni małych przedszkolnych aktorów.

Warto zaangażować maluchy w tę inspirującą, artystyczną przygodę jeszcze z jednego powodu – dla zwycięskich przedszkoli organizator przewidział fantastyczne nagrody. Są nimi megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książki i czasopisma wydawnictwa Egmont, z których na co dzień korzystać będą wszyscy wychowankowie nagrodzonych przedszkoli.

Każde przedszkole ma szansę wygrać!

MiniMini+ i Barbie do udziału w konkursie zapraszają wszystkie przedszkolaki, bez względu na wiek. Zadanie, którym jest przygotowanie przedstawienia inspirowanego najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, zostało dostosowane do możliwości aktorskich wszystkich wychowanków przedszkola.

Najmłodsze dzieci (3-4 lata) mogą odgrywać scenki na podstawie treści historyjki odczytanej przez wychowawcę. Starsze dzieci (5-6 lat) mogą przygotować miniprzedstawienie na podstawie wybranego scenariusza. Zarówno historyjki, jak i gotowe scenariusze dostępne są na stronie konkursowej.

Jak przedszkole może zgłosić się do konkursu? Wystarczy, że jego pracownik prześle spektakl w postaci 5-minutowego filmu wraz ze zgłoszeniem konkursowym na adres zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl.

Na zwycięskie placówki czekają niezwykłe nagrody! Ponadto na fanpage’u Barbie zostaną opublikowane wszystkie filmy zgłoszone do konkursu i każdy będzie mógł je ocenić i polubić. Na podstawie liczby polubień zostaną wyłonione Nagrody Publiczności.

Wyjątkowe nagrody dla całego przedszkola

Zestawy nagród zawierają zabawki dla chłopców i dziewczynek od najlepszych marek firmy Mattel: Barbie, Hot Wheels, Fisher-Price, Mega Bloks, Bob Budowniczy, Tomek i Przyjaciele.

Starannie wyselekcjonowane zestawy mają nie tylko bawić, ale również uczyć i rozwijać umiejętności poznawcze i rozwojowe dzieci, począwszy od najmłodszych, na starszakach skończywszy. Świetną pomocą dydaktyczną będą książeczki Barbie oraz magazyny Barbie i Hot Wheels.

Laureaci I miejsca oraz zdobywcy Nagrody Publiczności w każdej kategorii wiekowej otrzymają megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola o wartości brutto 6000 zł każdy! Przedszkola, które zdobędą II i III miejsca, zostaną nagrodzone zestawami zabawek, książek i czasopism – każdy o wartości kolejno 4000 zł oraz 2500 zł.

Wszyscy mogą głosować!

Zwycięskie prace wybierze jury, jednak w konkursie przyznane zostaną również Nagrody Publiczności w każdej z kategorii wiekowych. Wszystkie nadesłane filmy zostaną opublikowane na fanpage’u Barbie na Facebooku, aby cała rodzina mogła oddać swój głos na grupę jej małego aktora. Przedstawienia, które zdobędą największą liczbę głosów w obydwu kategoriach, zostaną nagrodzone zestawem zabawek od firmy Mattel o wartości 6000 zł.

Zaproś do udziału przedszkole swojego dziecka

Każdy rodzic ma szansę pomóc rozbudzać marzenia przedszkolaków – wystarczy zainteresować placówkę swojego dziecka Konkursem Marzeń Przedszkolaka. Jak to zrobić? Wystarczy, że informacją o konkursie wraz z linkiem do strony podzielimy się z dyrekcją placówki lub z opiekunem grupy.

Możesz być marzycielem – Barbie Dreamtopia

Barbie to marka, która pobudza w najmłodszych wiarę we własne marzenia. Hasłem „Możesz być, kim chcesz” buduje u dzieci poczucie, że marzenia uskrzydlają i zachęca je do tworzenia kreatywnych scenariuszy podczas zabawy.

Pragnąc pobudzić jeszcze więcej dziecięcych twórczych umysłów do kreatywnego myślenia, Barbie zachęca przedszkola, by zabrały swoich wychowanków do magicznych krain z filmu „Barbie Dreamtopia” – świata wyobraźni, w którym można pływać tęczowymi rzekami i unosić się w chmurach z waty cukrowej.

W czasie wspólnej zabawy, zainspirowane filmowym światem, dzieci same odkryją, jak wielką siłę ma wyobraźnia i ile radości mogą zyskać dzięki marzeniom. Film „Barbie Dreamtopia” będzie miał swoją telewizyjną premierę 3 września na kanale telewizyjnym MiniMini+.

Barbie Dreamtopia to zupełnie nowy magiczny świat w wyobraźni Chelsea – najmłodszej siostry Barbie. Chelsea oraz jej szczeniaczek Honey wyruszają na spotkanie fantastycznych przygód.

Najnowszy film animowany będzie miał swoją premierę 3 września na kanale MM+. Dodatkowo krótkie epizody 3’ będą emitowane na kanale MM+ od września oraz dostępne są na kanale You Tube Barbie.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Wspaniały taniec utalentowanej pary kilkulatków

Takiego talentu zazdroszczą im nawet wieloletni tancerze. Mają umiejętności i taką energię, że zarażają nią wszystkich! Zobaczcie, jak wspaniale ruszają się te dzieciaki.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Zajęcia sportowe dla dzieci Dzieci, które chodzą na zajęcia sportowe powinny być odpowiednio do nich przygotowane i chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiedni strój i obuwie.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Lekcje karate dla dzieci

Lekcje karate dla dzieci

Karate dla malucha Istnieje wiele dodatkowych zajęć dla dzieci i warto zainwestować również w lekcje sportu, np. karate.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Kursy tańca dla dzieci

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla". Kurs zumby w „Strefie Rozwoju" Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Tańce dla przedszkolaków

Tańce dla przedszkolaków znajdują się w ofercie wielu przedszkoli, zarówno prywatnych, jak i państwowych. Nie ma wątpliwości co do tego, że zajęcia (...) coraz chętniej wybierają dla swoich dzieci placówki, w których...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Angielski dla przedszkolaków

kojarzenia i logicznego myślenia. ## Jak wybrać zajęcia angielskiego dla przedszkolaka? W wyborze zajęć języka angielskiego rodzice powinni (...) Angielski dla przedszkolaków to jedna z ofert edukacyjnych...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne

? ## Popularne zabawy muzyczne dla przedszkolaków * Zabawa ruchowo-muzyczna umożliwiająca nazwanie części ciała i stymulująca rozwój motoryki. Tekst

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne dla dzieci

powinna być związana większość **zajęć muzycznych** w przedszkolu. Mogą to być zarówno zabawy ze śpiewem, jak również zajęcia powiązane ze słuchaniem

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Piłka nożna dla dzieci

oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny. Dodatkowo dzięki regularnym treningom maluch staje się bardziej (...) lokalne kluby piłkarskie, które prowadzą treningi dla młodych sportowców....