Duckie Deck Kids’ Fest - 31 maja 2015

Duckie Deck Kids’ Fest - jedyny w swoim rodzaju Dzień Dziecka dla małych łobuziaków i dużych psotników.

W krakowskim hotelu Forum 31 maja 2015 roku odbędzie się niezwykły Dzień Dziecka - dzień nowych technologii, kreatywności i świetnej zabawy. Tegoroczna edycja imprezy jest objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pod Forum zamelduje się giga-kaczka a Duckie Deck, Microsoft, Uniwersytet Dzieci i wielu innych dostarczą ogromnej dawki inspiracji i zapewnią niezły poziom zabawy dla wszystkich gości.

To już druga edycja wydarzenia organizowanego przez firmę Duckie Deck z okazji Dnia Dziecka. Duckie Deck jako twórca edukacyjnych gier postawił sobie za główny cel edukację i zainteresowanie dzieci nowymi technologiami w dość nietypowy sposób. Dlatego też organizator stawia na dobry design, technologię, zabawę z robotami, warsztaty matematyczne, naukę kodowania oraz „twórczą reanimację odpadów”, czyli budowanie zabawek. W programie również interaktywne i przezabawne spotkanie ze znaną aktorką Edytą Jungowską, na którym dzieci poznają i wcielą się w znane postaci z książek Astrid Lindgren.

Kids’ Fest to nie tylko kreatywne warsztaty, ale również targi dla rodziców, gdzie prezentowane produkty zostały wyselekcjonowane ze względu na ich oryginalną formę, wysoką jakość wykonania oraz przede wszystkim ideę stojącą za produktem. Każdy rodzic będzie mógł pobuszować wśród dziecięcych nowości wydawniczych, ekologicznych zabawek czy też topowych marek odzieżowych.

„Jako twórcy edukacyjnych gier dla dzieci bierzemy na siebie odpowiedzialność za właściwe przedstawienie Nowych Technologii dzieciakom i ich rodzicom. Dlatego nie będzie plastic fantastic, różowej waty cukrowej i dziecięcego disco polo. Będą drony, roboty, programowanie, przyjazna matematyka, eksperymenty, gry mobilne, tablety i mnóstwo genialnych atrakcji dla całej rodziny.” - mówi Marek Przystaś z Duckie Deck.

Dzień Dziecka to również zabawy i konkursy z nagrodami, a tego nie zabraknie na Kids’ Fest. Wszystko to oczywiście odbędzie się w oparciu o połączenie rozrywki z edukacją.

„Idea edutainmentu jest nam bardzo bliska. Nagrody jakie przygotowaliśmy na ten szczególny dla dzieci dzień to np. stworzony przez nas niedawno tablet z unikatowymi grami edukacyjnymi Duckie Deck – mówi Marek Przystaś

Festiwal o takim charakterze to idealna opcja dla rodziców i dzieci do wspólnego spędzenia czasu. Oparcie zabawy o nowe technologie łączą świat dziecka ze światem dorosłego i pomagają w wzajemnym zrozumieniu siebie.

„Dla nas to świetna okazja do obserwacji zainteresowań najmłodszych, a zarazem inspiracja do tworzenia zarówno wirtualnego jak i rzeczywistego świata dziecięcych pasji. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie wielkoformatowego Dnia Dziecka, którego ideą jest połączenie nauki, kreatywnych działań i nowych technologii ze świetną zabawą.” – mówi Marek Przystaś z Duckie Deck.

A czy giga - kaczka jest na prawdę gigantyczna? Przekonacie się już w niedzielę 31.maja. Zapraszamy!

Video zapowiedź wydarzenia.

Wydarzenie na Facebook’u.

Redakcja parenting.pl, 3 miesiące temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.