DEVOXX4KIDS Polska

Wiedząc jak w dzisiejszych czasach jest ważna informatyka i tzw. computer skills oraz znając liczby o coraz większej przepaści między popytem na specjalistów, a ich podażą, różne mniej lub bardziej formalne grupy zapaleńców próbują zachęcić do zdobywania wiedzy z tej dziedziny dzieci i młodzież. "Wymusili", bo jest to gospodarcza i społeczna konieczność. Bez nauczania nowych technologii nie tylko nie dotrzymamy kroku innym krajom.

Jedną ze społecznych inicjatyw jest Devoxx4kids, który w 2014 roku przywędrował do Polski (czerwiec - Warszawa, wrzesień - Kraków).

DEVOXX4KIDS Polska jest to wspaniała darmowa szansa dla najmłodszych na pierwszy kontakt z programowaniem. Będąc częścią światowego ruchu, Devoxx4Kids stawia sobie cel pokazania najmłodszemu pokoleniu, jak w łatwy, aktywny oraz zabawny sposób korzystać z komputera.

Wydarzenie, skierowane jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat oraz ich rodziców. Dla każdego z przedziałów wiekowych przygotowana zastała oddzielna ścieżka merytoryczna. Przeprowadzane warsztaty wykorzystają darmowe i komercyjne rozwiązania dostępne na polskim rynku. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a trenerami są wolontariusze, zrzeszeni wokół inicjatywy Devoxx4Kids Polska.

Wydarzenie Devoxx4Kids Polska z racji, iż jest bezpłatne dla uczestników, w pełni sfinansowane zostanie przez sponsorów.

Cele Konferencji:

  • pokazanie najmłodszemu pokoleniu poprzez zabawę, jak kierować i korzystać w bezpieczny sposób z nowych technologii;
  • podnoszenie świadomości i wiedzy poprzez propagowanie nauki programowania i pokazanie, że nauka kodowania może być przyjemna i sprawiać dużo frajdy dzieciom;
  • wspieranie instytucji i podmiotów pracujących z dziećmi poprzez zwiększenie kompetencji nauczycieli i wolontariuszy, którzy będą mogli przekazać wiedzę dzieciom;
  • zapobieganie wykluczeniu społecznemu - pokazanie, że dzięki darmowym narzędziom i Internetowi, każdy ma równy dostęp do wiedzy, a miejsce zamieszkania nie ma znaczenia;
  • zwiększenie świadomości rodziców i opiekunów co do wartości rozwoju kompetencji cyfrowych.

Mamy również nadzieję rozpowszechnić wśród nauczycieli oraz rodziców darmowe materiały i narzędzia wspomagające edukację informatyczną.

W 2015 roku, wydarzenie organizowane jest w czterech miastach:

  • Warszawa – 30 maja,
  • Radomsko – 6 czerwca,
  • Poznań – 13 czerwca,
  • Gdynia – wrzesień.

Devoxx4Kids w Warszawie odbędzie się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 przy ul. Wiśniowa 56.

Zajęcia zostały przygotowane dla 4 grup dzieci (grupa 6+, 8+, 10+, 12+). W każdej grupie przewidzianych jest 28 miejsc oraz cykl zajęć dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Każda grupa wiekowa ma również przygotowany indywidulny cykl warsztatów przystosowany do potrzeb i umiejętności każdej grupy wiekowej.

Plan wydarzenia jest następujący: o godzinie 9.00 odbędzie się rejestracja uczestników, następnie o godzinie 9.30 uroczyste otwarcie wydarzenia. Od 9.45 do 16.15 prowadzone będą zajęcia z przerwami na II śniadanie i obiad. O godzinie 16:30 planowane jest podsumowanie wydarzenia, rozdanie dyplomów i zakończenie wydarzenia.

W prowadzenie wydarzenia oraz pomoc w jego obsłudze zaangażowani są wolontariusze.

Wydarzenie w Warszawie, Poznaniu oraz Radomsku organizowane jest przy współpracy osób fizycznych oraz firm. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko odbyły się w dniach 20-21 października 2012 r. w Szczecinie. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u lekarzy specjalistów. Mamy uczyły się tego,...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Rodzice z dzieckiem

Rodzice z dzieckiem

Nawiązywanie więzi z noworodkiem jest bardzo ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa urlop rodzicielski.