Czy śniadanie się opłaca?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak według badania CBOS1 co piąty Polak z niego rezygnuje. To właśnie z myślą o osobach unikających śniadań ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania.

Korzyści płynące ze spożywania śniadania można wymieniać niemal bez końca: dodaje ono energii, poprawia nastrój, zmniejsza podatność na stres , wspomaga koncentrację i korzystnie wpływa na kondycję i stałą wagę. Niestety rośnie liczba dorosłych, którzy rezygnują ze śniadania z powodu braku czasu. Co gorsza, rodzice nierzadko zapominają o przygotowaniu drugiego śniadania dla swoich dzieci do szkoły. Aby zmienić ten niekorzystny trend, 17 września ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca”. Jest on skierowany do wszystkich dorosłych chcących pokazać, że spożywanie śniadań naprawdę się opłaca.

Konkursowe zadanie polega na opowiedzeniu historii o motywie przewodnim „Śniadanie się opłaca”. Historię należy uzupełnić o zdjęcia. Praca konkursowa może być wierszem, esejem lub opowiadaniem. Konieczne jest, by praca spełniała funkcję edukacyjną i zawierała odpowiedź na pytanie dlaczego warto jeść śniadania.

Konkurs „Śniadanie się opłaca” ma przypomnieć Polakom, na czym polega racjonalne odżywianie. Wiele osób zapomina bowiem, że wartościowe i zdrowe śniadanie może wpływać na nasz nastrój i efektywność pracy przez cały dzień. Rezygnacja ze śniadań może powodować problemy ze zdrowiem, nadwagę i kłopoty z koncentracją oraz pamięcią – tłumaczy Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizatorka konkursu „Śniadanie się opłaca” .

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym (od 17 września do 24 października 2012) komisja wybierze 3 najlepsze prace spośród nadesłanych zgłoszeń. Można będzie wygrać atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD firmy Candy: zmywarkę, lodówkę i kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją opiekacza oraz grilla.

W drugim etapie wybranych zostanie 10 najciekawszych zdjęć (składowych prac konkursowych). Prace te pokażemy na stronie "Śniadaniowej Klasy" w terminie od 5 listopada do 1 grudnia 2012 roku. Do internautów będzie należało zadanie wybrania najlepszego zdjęcia. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Internautów: kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją grilla.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres mailem: sniadaniowaklasa@planetpr.pl do dnia 24 października 2012 r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie programu.

1 Badania „Zachowania i nawyki żywieniowe Polaków” przeprowadzone przez Centrum Badań Opinii Społecznej w 2010 r

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko - galeria

Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko odbyły się w dniach 20-21 października 2012 r. w Szczecinie. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział m.in. w warsztatach plastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u lekarzy specjalistów. Mamy uczyły się tego,...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Rodzice z dzieckiem

Rodzice z dzieckiem

Nawiązywanie więzi z noworodkiem jest bardzo ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa urlop rodzicielski.