Chcesz mieć inteligentne dziecko? Jedz w ciąży owoce!

Dzieci kobiet, które w ciąży jadły owoce są bardziej inteligentne – dowodzą naukowcy. Według ich badań niemowlęta urodzone przez kobiety spożywające w ciąży duże ilości owoców zdobyły większą ilość punktów w testach dotyczących pamięci i myślenia.

Eksperci z Kanady przeanalizowali dane 808 dzieci w wieku 12 miesięcy, których matki wzięły udział w ogólnokrajowym badaniu zdrowia podczas ciąży. W owym badaniu monitorowano codzienne nawyki żywieniowe przyszłych matek.

Polecane wideo:

Dane analizowano pod kątem umiejętności poznawczych dzieci oraz ich pamięci. Wyniki skorelowano z dietą kobiet i spożywaniem przez kobiety owoców podczas ciąży.

Okazało się, że spożywanie owoców w stanie błogosławionym ma bezpośredni wpływ na rozwój pamięci u niemowlęcia oraz na jego umiejętności poznawcze.

Naukowcy idą jednak o krok dalej i wykluczają inne czynniki, które mogłyby mieć wpływ na wyniki. Twierdzą, że na rozwój poznawczy nie wpływa klasa społeczna czy karmienie piersią.

Sugerują, że przyczyną tak dużego wpływu owoców na mózg człowieka jest szlak cyklicznego adenozyno-3',5'-monofosforanu.

Ten związek organizczny z grupy nukleotydów reguluje wiązania międzykomórkowe oraz funkcje obszarów w mózgu, w tym kory przedczołowej, która odpowiada za myślenie „wyższego rzędu”.

U płodu lepiej rozwija się dzięki substancjom pozyskiwanym z owoców - sugerują naukowcy.

Co ciekawe, spożywanie owoców zarówno w wieku niemowlęcym, jak i u nastolatków nie wpływa na poziom inteligencji, umiejętności poznawcze ani pamięć.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Rozwój niemowlęcia
Rozwój niemowlęcia

Roczne dziecko

Roczne dziecko

Kiedy tylko ujrzysz dwie kreseczki na teście, zastanawiasz się jakie będzie twoje dziecko. Czy będzie podobne do Ciebie, czy do męża, jaki będzie miało kolor oczu i barwę włosów. Zastanawiasz się czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka. Tysiące myśli...

Rozwój niemowlęcia

Zachowanie u niemowlaka

Zachowanie u niemowlaka

Stan w jakim noworodek przychodzi na świat jest informacją o jego rozwoju prenatalnym, doświadczeniach w brzuchu mamy i w okresie okołoporodowym. Ten stan ma ogromne znaczenie na całe życie.

Rozwój niemowlęcia

Pływanie niemowląt

Pływanie niemowląt

Pływanie niemowlaka wydaje się czymś niespotykanym, a nawet niebezpiecznym. Wiele osób zapomina bowiem, że przez 9 miesięcy ciąży to właśnie woda była naturalnym środowiskiem, w którym żyło i rozwijało się dziecko.

Rozwój niemowlęcia

Naburmuszony malec

Naburmuszony malec

Małe dziecko ma jeszcze problemy z odpowiednim wyrażaniem emocji.

Rozwój niemowlęcia

Niemowlę z psem

Niemowlę z psem

Niemowlę i pies - czy to dobrana para? Jeśli pod jednym dachem mieszka mały szkrab i czworonożny pupil, czasami bywa nieprzyjemnie, a niekiedy wręcz przeciwnie: zupełna sielanka i obustronna przyjaźń. Gdy trzymasz psa w domu, pamiętaj o codziennym utrzymywaniu...

Rozwój niemowlęcia

Błędy, które najczęściej popełniają rodzice niemowląt

Błędy, które najczęściej popełniają rodzice niemowląt

Najczęstsze błędy młodych rodziców Świeżo upieczeni rodzice czasami nieświadomie popełniają błędy, które mogą rzutować zarówno na rozwój (...) , jak i prawidłowe funkcjonowanie malucha. Czy wiesz, jakie pomyłki zdarzają się najczęściej?...

Rozwój niemowlęcia

Dlaczego dzieci powinny chodzić boso?

Dlaczego dzieci powinny chodzić boso?

. Dzieciaki kochają swobodne bieganie bez obuwia, dlatego sprawdź, czy warto im na to pozwalać. Chodzenie boso a rozwój stopy dziecka Od chwili (...) przypominać dorosłą kończynę. To czas, kiedy nic i nikt nie powinno zakłócać...

Rozwój niemowlęcia

Dzieci są mądrzejsze niż myślimy!

Dzieci są mądrzejsze niż myślimy!

Któż z nas patrząc na dziecko znajomych nie pomyślał, że jego dziwne zachowanie nie zalicza malucha do najinteligentniejszych istot na ziemi. Ciągłe jedzenie, spanie i bawienie się w kółko jedną, najprostszą zabawką nie może przecież świadczyć o jego...