Bliźniaczki urodziły dzieci jednocześnie

Te siostry łączy niesamowita więź. Bliźniaczki Natalie i Leanne Paulson zaszły w ciążę w tym samym czasie. Co więcej – urodziły swoje dzieci w jednym szpitalu, tego samego dnia i niemalże o tej samej godzinie.

  • Zawsze byłyśmy ze sobą blisko – mówi Natalie. - Od dzieciństwa większość czasu spędzałyśmy razem. Mamy wspólnych przyjaciół, wspólne hobby. Jesteśmy więcej niż siostrami lub przyjaciółkami. To niesamowite uczucie – wyznaje kobieta.

Polecane wideo:

Dodaje jednocześnie, że mimo tak silnej więzi, jaka wytworzyła się pomiędzy nimi, żadna z nich nie mogła przypuszczać, że swoje dzieci urodzą w odstępie kilku godzin.

 

Dwa porody jednocześnie

Był 28 lipca, gdy Leanne Paulson poczuła, że zbliża się czas porodu. Pierwsze skurcze dały o sobie znać i trzeba było jechać do szpitala. W tym samym czasie jej siostra Natalie również była w drodze na porodówkę.

Jak się okazało, bliźniaczki udały się do tej samej placówki. Zostały położone w sąsiednich salach. - Obie czułyśmy się całkiem nieźle. Obie też potrzebowałyśmy tylko niewielkiej pomocy podczas porodu, szczególnie przy parciu, ponieważ tętno dzieci zaczynało spadać – wspomina Leanne, której syn Carter urodził się 29 lipca o godz. 18.17. Córeczka Natalie – Mila-Rose przyszła na świat sześć godzin później – 30 lipca o godz. 00.02.

Poród i wejście w macierzyństwo okazały się dla bliźniaczek niesamowitym przeżyciem. - Nie potrafię opisać tego słowami. Całą ciążę przeszłyśmy razem. Razem przygotowywałyśmy się do bycia mamami. I razem urodziłyśmy. Mimo tego, że zawsze byłyśmy ze sobą blisko, nasz wspólny poród będzie dla mnie zawsze czymś, w co nie do końca mogę uwierzyć – wzrusza się Leanne.

Matczyne przeżycie

Narodziny wnuków były niesamowitym wydarzeniem także dla Denise Rawlings, matki bliźniaczek, która była bardzo zaskoczona przebiegiem wydarzeń. - Choć córki są bliźniaczkami dwujajowymi, zawsze były do siebie podobne. Jestem z nich bardzo dumna – mówi zadowolona babcia.

Gdy tylko dowiedziała się, że obie jej córki rodzą, nie mogła usiedzieć w miejscu. - Martwiłam się czy wszystko z nimi w porządku. Dlatego też zaglądałam raz do jednej, raz do drugiej. Nie przespałam nocy, ale mam za to dwoje wspaniałych wnuków – cieszy sie kobieta.

I dodaje: - Jestem też zadowolona, że pomiędzy narodzinami wnuków jest kilka godzin różnicy. Dzięki temu każde z nich będzie miało własne święto podczas urodzin.

Jakie są plany bliźniaczek na najbliższy czas? - Przede wszystkim chcemy się wybrać na zakupy po ubranka dla niemowląt. A później? Może zaczniemy planować wspólne urodziny – żartują.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Maluszek w domu

Maluszek w domu

Niemowlę z rodzicami Więź z rodzicami powinno się budować już od samego początku.

Niemowlę

Szampony Sweet Baby

Szampony Sweet Baby

Szampon i płyn do kąpieli w jednym to delikatny kosmetyk przygotowany w wersji dla dziewczynek i chłopców. Wersja szamponu dla chłopców różni się zapachem (zamiast malin dodano ekstrakt jagodowy) i wyglądem opakowania.

Niemowlę

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Koszalin. Pierwszy noworodek pozostawiony w oknie życia

Pierwszy noworodek uratowany To była najzimniejsza noc tej zimy. Noworodek był zmarznięty, prawie nagi. Miał niezawiązaną pępowinę. Nie urodził się w szpitalu. Gdyby nie pomoc czuwających przy oknie sióstr, mógłby tej nocy nie przeżyć. Teraz o jego losie...

Niemowlę

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

To imię bije rekordy popularności wśród rodziców

Wybór nie jest prosty Wybór imienia to ważny element przygotowań do narodzin dziecka, ale także ogromne wyzwanie. Rodzice wierzą często, że może ono zdeterminować całe życie, dlatego czytają o jego znaczeniu, korzystają ze słowników i forów internetowych....

Niemowlę

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

5 typów ukąszeń, których nie wolno ignorować u dzieci

Ukąszenia owadów u dzieci Temat ukąszeń owadów u najmłodszych powraca co roku w lecie. O ile najczęściej są one łagodnymi zmianami, o tyle niektóre z nich mogą przysporzyć wielu problemów. Sprawdź, jak rozpoznać rodzaj ukąszenia i jakich symptomów nie...

Niemowlę

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Kilka rad, jak uspokoić płaczące dziecko

Uspokajanie dziecka Czasami uspokojenie dziecka nie sprawia większych trudności. Wystarczy twój delikatny dotyk i ciepły głos, aby przestało płakać. Jednak są i takie chwile, gdy maluch płacze bez ustanku, żadne sposoby nie pomagają, a rodzic czuje się...

Niemowlę

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Kwiatowe i owocowe imiona dla dzieci

Jedyne takie imiona Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców trudna decyzja. Jedni chcą imieniem uczcić pamięć o bliskich, inni - nazwać dziecko niepowtarzalnie. Dla kolejnych imiona to symbole i ogromną wagę przykładają do ich pochodzenia oraz znaczenia....

Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

Poród w domu kontra poród w szpitalu

Poród w domu kontra poród w szpitalu

Co mówią przepisy Jeszcze na początku XX wieku kobiety ciężarne rodziły w domu i nikt się temu nie dziwił. Dzisiaj, gdy słyszymy o porodzie domowym, pukamy się w czoło. To niebezpieczne i lekkomyślne - odradzamy przyszłej matce. Tymczasem okazuje się,...