Bądź wspaniałym rodzicem! - Konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Każdemu rodzicowi zależy na dobrym starcie w życie swojego dziecka. Nie czekaj, aż inni się tym zajmą, weź w swoje ręce przyszłość swojego malucha i zadbaj, żeby jak najlepiej przygotować go do życia.

Dzieciom potrzebna jest przede wszystkim akceptacja i miłość, które sprawią, że będą bardziej pewne siebie i chętne do podejmowania nowych wyzwań. Doświadczenia z dzieciństwa przenoszą się na dorosłe życie, więc warto poświęcić swojemu maluchowi jak najwięcej czasu, aby czuł się dowartościowany i odważny. Niestety nie zawsze rodzice wiedzą, jak pomóc dziecku stać się dobrym człowiekiem, który odniesie sukces w różnych dziedzinach życia.

Polecane wideo:

Mieszkańcy dużych miast mogą łatwo zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia czy warsztaty, które pomogą mu rozwijać zainteresowania. Mają mają blisko do specjalistów oraz odpowiednich placówek. W mniejszych miejscowościach jest na ogół trudniej, chociaż i tam nie brakuje ludzi z zapałem do działania i organizacji społecznych z ciekawymi pomysłami dla dzieci i rodziców.

To właśnie z myślą o nich Fundacja Aviva organizuje konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, w ramach którego ma wspierać lokalne inicjatywy mające na celu pomóc rodzicom w wychowywaniu małych dzieci. Jeśli masz pomysły na kreatywne zorganizowanie czasu dzieciom i ich opiekunom. Możesz wygrać pieniądze, które pomogą zrealizować Twoje pomysły. Pula grantów w pierwszej edycji konkursu to 100 tysięcy złotych.

Swój projekt do konkursu zgłosiły już panie bibliotekarki z Babic w województwie podkarpackim. Postanowiły zorganizować salę zabawową dla dzieci do 6. roku życia i ich rodziców. Planują prowadzić tam zajęcia edukacyjne, które wspomogą rozwój dziecka, a także zadbają o wzmocnienie więzi rodzinnych. Ponadto w Babicach mają odbywać się również spotkania dla rodziców ze specjalistami, którzy pokażą, w jaki sposób można zaciekawić dziecko światem.

Co należy zrobić, aby zgłosić się do konkursu?

Trzeba stworzyć projekt zajęć i znaleźć kogoś, kto zechce go zrealizować. Może to być fundacja, stowarzyszenie, przedszkole, dom kultury, a nawet osoba, która prowadzi działalność gospodarczą. Dodatkowo warto ustalić koszty całego przedsięwzięcia oraz przedstawić swój pomysł jak największej grupie rodziców małych dzieci.

Następnie trzeba zgłosić projekt do konkursu, wypełniając prosty formularz na stronie Fundacji Aviva. Można to zrobić do 28 marca. Im wcześniej to zrobisz, tym więcej zostanie czasu na głosowanie i zwiększają się szanse na zwycięstwo. Dwadzieścia projektów z największym poparciem w głosowaniu internetowym zostanie przedstawionych jury, które zdecyduje o podziale puli grantów. Wszelkie dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 4 dni temu

5
Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Trailer Skylanders Spyro's Adventure

Trailer Skylanders Spyro's Adventure

Skylanders Spyro's Adventure pozwalają na przeżycie przygody w wirtualnym świecie. Dzięki przenośnym figurkom Skylanderów można grać wszędzie, gdzie mamy je ze sobą. Zapamiętują tworzonych bohaterów i ich umiejętności. Dzięki temu gracz może kontynuować...

Wspólne spędzanie czasu

One Laptop Per Child

One Laptop Per Child

Projekt OLPC ma na celu zapoznanie z technologią dzieci z obszarów, na których brak infrastruktury edukacyjnej (lub też nie ma jej w ogóle). Dzieci już po czterech minutach znalazły sposób, aby włączyć tablet, mimo że nigdy wcześniej nie miały do czynienia...

Wspólne spędzanie czasu

Dziecko przed telewizorem

Dziecko przed telewizorem

Dzieci nie są ograniczone godzinami emisji ulubionych programów. Swoje ukochane bajki mogą oglądać o dowolnej porze.

Wspólne spędzanie czasu

Zabawa z Kinectem

Zabawa z Kinectem

Gra na konsoli W gry ruchowe może bawić się cała rodzina.Taniec z Kinectem Gry fitnessowe to sama przyjemność.

Wspólne spędzanie czasu

Zwiastun gry Train Simulator 2013

Zwiastun gry Train Simulator 2013

Train Simulator 2013 to gra dla dzieci, które są zafascynowane pociągami. Maluch zostanie maszynistą i będzie miał za zadanie doprowadzić pociąg z wybranego punktu do końca jego trasy.

Wspólne spędzanie czasu

Centrum handlowe

Centrum handlowe

Spacerowanie po centrach handlowych jako forma spędzania wolnego czasu, ma niestety coraz więcej zwolenników...

Wspólne spędzanie czasu

Gra "Wonderbook: Księga Czarów"

Gra "Wonderbook: Księga Czarów"

W listopadzie swoją premierę ma gra "Wonderbook: Księga Czarów" na PlayStation. Jest to interaktywna wersja znanej i lubianej przez dzieci oraz dorosłych serii książek o Harrym Potterze. "Wonderbook: Księga Czarów" zawiera nowe teksty autorki cyklu o...

Wspólne spędzanie czasu

Jak spędzać czas z dzieckiem latem?

Jak spędzać czas z dzieckiem latem?

bardzo zmotywować. Wspólne wymyślanie pomysłów już samo w sobie buduje i umacnia rodzinne więzi. Zaplanuj czas Organizuj swoje zajęcia i rób (...) Aktywność szyta na miarę Róbcie wspólnie rzeczy, które...