Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach, spokojnych spacerówlub błogiego leniuchowania z pewnością znajdą coś dla siebie. Dlaczego Zakopane tak bardzo wyróżnia się na tle pozostałych kurortów? Ponieważ pochwalić się może wspaniałymi widokami ośnieżonych gór i smacznym góralskim jedzeniem.

Polecane wideo:

Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie...

Zabytki Zakopanego przyciągają co roku rzesze turystów. Muzeum Kornela Makuszyńskiego mieści się w jego rodzinnym domu, w willi Opolanka. Nie ma w Polsce osób, które nie znałyby ciekawych i pełnych przygód książek tego pisarza. Któż z nas nie zachwycał się „Szatanem z siódmej klasy”, „Panną z mokrą głową” czy „Awanturą o Basię”? Te książki wychowały niejedno pokolenie Polaków. Nie dziwią więc tłumy turystów, które codziennie przewijają się przez Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Atrakcje dla dzieci w Polsce mogą nie tylko bawić, ale też uczyć.

Park linowy, aquapark i źródła termalne w Zakopanem

Zakopane zachęca do korzystania z licznych Parków Liniowych. Poszczególne biura prześcigają się w ofertach i promocjach, które kuszą turystów. Istnieje możliwość wynajęcia instruktora, poza tym najmłodsi turyści mogą liczyć na profesjonalną opiekę. Jednym z parków jest Złota Grań, duży obiekt położony na Gubałówce. Znajduje się tam też wypożyczalnia quadów. Atrakcje dla dzieci w Zakopanem są bezpieczne. Trollandia to park kolejny park liniowy, w którym wyodrębnione są dwie części, dla małych dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Znanym obiektem jest też Park Rąbańsko-Strążyska.

Ogromne aquaparki to kolejne atrakcje Zakopanego. Znaleźć w nich można różnej głębokości baseny, salony SPA, solaria i miejsca do gier zespołowych. Jest to raj dla rodzin z dziećmi, ponieważ rodzice mogą cieszyć się wypoczynkiem w tym samym stopniu co maluchy. W obiektach skorzystać można z jacuzzi, kręgielni, sauny i zjeżdżalni wodnych. Dla najmłodszych przeznaczono specjalne brodziki. Pracownicy aquaparku zajmują się prowadzeniem zajęć dla osób z wadami postawy i rehabilitacją.

Woda w źródłach termalnych osiąga nawet 38 stopni Celsjusza. Po kąpieli można udać się na masaż lub skorzystać z siłowni i popracować nad swoją kondycją. Ze źródeł termalnych można korzystać bez żadnych ograniczeń czasowych.

Beata Kłoczko

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 4 dni temu

5
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim.Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku.Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.