„Atlas Polski z naklejkami i plakatem” od Wydawnictwa Wilga – recenzja

Zawsze lubiłam geografię Polski, więc bardzo chciałabym zaszczepić to zamiłowanie również swojej córce. Gdy zobaczyłam „Atlas Polski z naklejkami i plakatem” od Wydawnictwa Wilga, od razu pomyślałam, że jest to pozycja, która ma szansę rozbudzić zainteresowania każdego dziecka – również mojego.

Dlaczego tak sądziłam? „Atlas Polski…” to nie tylko mapki z zaznaczonymi największymi miastami i rzekami. To również ciekawostki, informacje, zadania, quizy, mnóstwo naklejek, a nawet plakat i dyplom małego podróżnika.

Pozycja łączy w sobie to, co dzieci lubią najbardziej. W przystępny sposób pokazuje miejsce Polski w Europie, w Unii Europejskiej, ale też podział na województwa i krainy geograficzne. Ponadto pozwala dziecku zapoznać się z polską przyrodą, znanymi legendami regionalnymi oraz historią naszego kraju.

Wszystko to okraszone jest przepięknymi ilustracjami. Mapki nie są plątaniną linii i kropek, ale zostały wzbogacone o wizerunki zwierząt, ludzi w ludowych strojach czy też miniaturki zamków.

Dla mnie jako osoby dorosłej oglądanie i zapoznawanie się z zawartością „Atlasu Polski…” było ogromną przyjemnością i przypomnieniem sobie szczegółów związanych z naszym krajem. Moja córka oczywiście w pierwszej kolejności zainteresowała się naklejkami i starała się umieszczać je w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach.

Atlas bardzo zainteresował również mojego 8-letniego siostrzeńca, który bardzo interesuje się geografią nie tylko Polski, ale i świata. Dla niego największą atrakcją było przyporządkowywanie flag państw europejskich. I tu muszę przyznać, że wielokrotnie zaskakiwał mnie swoją wiedza.

Ta pozycja od Wydawnictwa Wilga jest świetnym uzupełnieniem podręczników szkolnych. Zachęca dzieci do czytania, przeglądania i rozszerzania swojej wiedzy. Ponadto mobilizuje nie tylko do podróżowania palcem po mapie i w wyobraźni. To dzięki „Atlasowi Polski…” w miniony weekend wybraliśmy się do Kazimierza Dolnego, by na żywo pokazać córce kazimierskiego koguta.

Uważam, że tego rodzaju odkrywanie i poznawanie Polski pomoże niejednemu dziecku zapamiętać na pierwszy rzut oka trudne zagadnienia, takie jak np. herby poszczególnych miast wojewódzkich.

Polecam „Atlas Polski z naklejkami i plakatem” każdemu dziecku i każdemu rodzicowi. „Cudze chwalicie, a swego nie znacie” – nie pozwólmy, by historia i piękno naszego kraju pozostało nieodkryte przez nasze dzieci.

Alicja Barszcz, 2 miesiące temu
Ocena: 4.8
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.