„Atlas Polski z naklejkami i plakatem” od Wydawnictwa Wilga – recenzja

Zawsze lubiłam geografię Polski, więc bardzo chciałabym zaszczepić to zamiłowanie również swojej córce. Gdy zobaczyłam „Atlas Polski z naklejkami i plakatem” od Wydawnictwa Wilga, od razu pomyślałam, że jest to pozycja, która ma szansę rozbudzić zainteresowania każdego dziecka – również mojego.

Dlaczego tak sądziłam? „Atlas Polski…” to nie tylko mapki z zaznaczonymi największymi miastami i rzekami. To również ciekawostki, informacje, zadania, quizy, mnóstwo naklejek, a nawet plakat i dyplom małego podróżnika.

Pozycja łączy w sobie to, co dzieci lubią najbardziej. W przystępny sposób pokazuje miejsce Polski w Europie, w Unii Europejskiej, ale też podział na województwa i krainy geograficzne. Ponadto pozwala dziecku zapoznać się z polską przyrodą, znanymi legendami regionalnymi oraz historią naszego kraju.

Wszystko to okraszone jest przepięknymi ilustracjami. Mapki nie są plątaniną linii i kropek, ale zostały wzbogacone o wizerunki zwierząt, ludzi w ludowych strojach czy też miniaturki zamków.

Dla mnie jako osoby dorosłej oglądanie i zapoznawanie się z zawartością „Atlasu Polski…” było ogromną przyjemnością i przypomnieniem sobie szczegółów związanych z naszym krajem. Moja córka oczywiście w pierwszej kolejności zainteresowała się naklejkami i starała się umieszczać je w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach.

Atlas bardzo zainteresował również mojego 8-letniego siostrzeńca, który bardzo interesuje się geografią nie tylko Polski, ale i świata. Dla niego największą atrakcją było przyporządkowywanie flag państw europejskich. I tu muszę przyznać, że wielokrotnie zaskakiwał mnie swoją wiedza.

Ta pozycja od Wydawnictwa Wilga jest świetnym uzupełnieniem podręczników szkolnych. Zachęca dzieci do czytania, przeglądania i rozszerzania swojej wiedzy. Ponadto mobilizuje nie tylko do podróżowania palcem po mapie i w wyobraźni. To dzięki „Atlasowi Polski…” w miniony weekend wybraliśmy się do Kazimierza Dolnego, by na żywo pokazać córce kazimierskiego koguta.

Uważam, że tego rodzaju odkrywanie i poznawanie Polski pomoże niejednemu dziecku zapamiętać na pierwszy rzut oka trudne zagadnienia, takie jak np. herby poszczególnych miast wojewódzkich.

Polecam „Atlas Polski z naklejkami i plakatem” każdemu dziecku i każdemu rodzicowi. „Cudze chwalicie, a swego nie znacie” – nie pozwólmy, by historia i piękno naszego kraju pozostało nieodkryte przez nasze dzieci.

Alicja Barszcz, 6 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Bajkowy krawiec

Bajkowy krawiec

Zapraszamy do posłuchania utworu z albumu "Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra"!

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

"Kiedy byliśmy bardzo młodzi" A. A. Milne Piękne i pełne optymizmu wiersze twórcy Kubusia Puchatka sprawiają, że każda chwila dziecka z książką staje się przyjemnością.