Angielski dla dzieci z Kapitanem Nauką

Od najmłodszych lat warto wykorzystywać i rozwijać u dzieci głód wiedzy oraz zdolność szybkiego uczenia się nowych umiejętności, które pomagają nie tylko lepiej poznawać świat, lecz są także niezbędne w nauce języków obcych. Na te potrzeby odpowiada zawartość pakietów Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe z serii Kapitan Nauka.

Po pierwsze – zadbaj o to, by nauka była jednocześnie zabawą, a zdobywanie wiedzy dawało dzieciom radość i przyjemność. Takie podejście ułatwi dzieciom naukę na kolejnych etapach edukacji, będą one bowiem traktować zadania jako wyzwania, dla których wystarczy znaleźć rozwiązanie. Wiedza o świecie podana w formie gier, zagadek i łamigłówek to najlepsze metody nauki dla najmłodszych.

Po drugie – wybieraj takie materiały, które są dla dzieci interesujące, przyciągają ich uwagę, a ponadto rozwijają różnorodne umiejętności, m.in. pamięć, koncentrację, refleks i spostrzegawczość. Niezwykle ważne są również ilustracje. Dzieci lubią kolorowe, zabawne obrazki pobudzające wyobraźnię oraz ułatwiające zapamiętywanie słówek. Wybieraj takie zestawy, które podobają się również Tobie – pamiętaj, że od najmłodszych lat kształtuje się także gust dziecka i jego wrażliwość estetyczna.

Po trzecie – korzystaj z różnorodnych gier i zabaw. Dzieci szybko się nudzą. Pokaż również małemu człowiekowi, że jest wiele sposobów uczenia się nowych umiejętności. Dzięki temu dziecko będzie miało szanse wybrać najlepszy dla niego sposób poznawania świata, a zabawa będzie trwać bez końca. Z kart obrazkowych będziecie korzystać wielokrotnie, potem mogą stanowić również atrakcyjną formę utrwalania wiedzy. Jeśli brakuje Ci pomysłów, sięgnij po propozycje przygotowane przez doświadczonych specjalistów – karty obrazkowe do nauki angielskiego można wykorzystać na ponad 30 sposobów opisanych w książeczce!

Po czwarte – nauka przez zabawę może okazać się wspaniałym sposobem na pożyteczne wspólne spędzanie wolnego czasu! Bawcie się w kalambury, powtarzajcie razem słówka i śpiewajcie piosenki w języku obcym.

Po piąte – zadbajmy o to, aby dziecko od początku poznawało tylko poprawną wymowę języka obcego, ponieważ właśnie wtedy kształtują się prawidłowe wzorce mówienia. Dzięki słuchaniu nagrań w wykonaniu native speakera dziecko przyswoi sobie melodię i brzmienie języka w naturalny sposób, tak jak uczy się języka ojczystego.

I najważniejsze: pamiętaj, że liczy się przede wszystkim samopoczucie Twojego dziecka i dobra zabawa. Nie zmuszaj go do nauki, jeśli nie ma na to ochoty – to może je zniechęcić do poznawania języka obcego.

Wszystkie omówione zasady uwzględniono w pracy nad pakietami Angielski dla dzieci Książka + karty obrazkowe. Zostały one stworzone z myślą o dzieciach i ich potrzebach. W skład każdego pakietu wchodzą 104 kolorowe, dwustronne karty, książka i płyta CD.

Na 104 zabawnie ilustrowanych kartach znajdują się słówka do nauki. Każda karta jest dwustronna: po jednej stronie jest ilustracja i wyraźny podpis w języku angielskim, a na odwrocie – ilustracja z tłumaczeniem w języku polskim. Zabawę z kartami uatrakcyjniają dowcipne, przyciągające uwagę obrazki, które ułatwiają zapamiętywanie słówek.

Karty można wykorzystać do wielu gier i zabaw – propozycje znajdują się w książce. W książce zamieszczono także listę wszystkich słówek z tłumaczeniami, kolorowanki i ćwiczenia dla dzieci oraz transkrypcję piosenek zawartych na płycie.

Całość uzupełnia płyta CD z nagraniami wszystkich słów i zdań, czytanymi przez native speakera. Doskonałym dodatkiem dla urozmaicenia zabawy są również piosenki po angielsku zamieszczone na płycie CD. Transkrypcja tekstów piosenek znajduje się na końcu książki, aby zachęcić rodziców i nauczycieli do wspólnego śpiewania razem z dziećmi.

Z takim pakietem nauka języka obcego będzie dla dziecka przyjemnością. Podczas wspólnej, fascynującej zabawy mimochodem pozna angielskie słownictwo i osłucha się z poprawną wymową. Zestaw na pewno da mu wiele radości i ułatwi dalszą naukę języka angielskiego w przyszłości!

W skład serii wchodzą następujące zestawy:

  • Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat),
  • Angielski dla dzieci W domu i w szkole (6-9 lat),
  • Angielski dla dzieci Świat wokół mnie(6-9 lat),
  • Angielski dla dzieci Czas wolny (6-9 lat),
  • Angielski dla dzieci 100 pierwszych zdań (6-9 lat),
  • Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek (3-6 lat).

Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Relaksująca i uspokajająca muzyka dla dziecka Muzyka wspaniale odpręża i poprawia nastrój nie tylko osobom dorosłym, ale też maluszkom, które jeszcze czekają na przyjście na świat.Muzyka relaksacyjna dla małych dzieci Muzyka łączy pokolenia, a dodatkowo...

Patronaty

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

Płyta z lekcjami rytmiki 10 piosenek, 10 podkładów karaoke oraz 10 lekcji rytmiki na jednej płycie.

Patronaty

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.