Albert Le Blanc (recenzja)

W króciutkim opowiadaniu o Albercie Le Blanc - dodajmy od razu, że jest to miś o bardzo smutnym wyglądzie - mamy współczucie i żal, zadumę i radość. Emocji, jakie odnajdziemy na kilkunastu zaledwie stronach, wystarczyłoby zatem na opasłe tomisko i to niekoniecznie dla dzieci.

Historia jednak jest bardzo prosta: zabawki poważnie zaniepokojone posępnym wyglądem swojego nowego towarzysza, postanawiają za wszelką cenę go rozweselić. W końcu okazuje się, że są to zabiegi w zupełności... niepotrzebne. Albert Le Blanc na przekór swej powierzchowności okazuje się bowiem bardzo wesołym misiem. Mamy więc happy end, a dokładniej jedno wielkie HE HE HE.

Zastanawiałem się, czego ta skądinąd miła i ładnie napisana (niemała w tym zasługa tłumacza Pawła Grzegorczyka) oraz zilustrowana historia może nauczyć moje dzieci. Wrażliwości i współczucia? Być może. Przed wszystkim jednak może im pokazać, jak czasami pozory mylą. Inne, inaczej wyglądające dziecko - podobnie jak miś o bardzo smutnym wyglądzie - może być bardzo często wspaniałym, radosnym towarzyszem zabawy.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...