55-letnia kobieta urodziła zdrowe trojaczki

Pobiła rekord, zostając najstarszą w historii Wielkiej Brytanii mamą trojaczków. Sharon Cutts z Lincolnshare miała już czwórkę dorosłych dzieci oraz czworo wnucząt, kiedy zdecydowała się na kolejną ciążę. W wyniku zapłodnienia in vitro na świat przyszły zdrowe trojaczki.

Synowie Mason i Ryan oraz córeczka Lily urodziły się pod koniec marca. Ich matka, Sharon Cutts, ma 55 lat i została najstarszą kobietą, która urodziła trojaczki na Wyspach Brytyjskich. Dlaczego zdecydowała się na ciążę w tym wieku?

Polecane wideo:

Sharon ma już czwórkę dorosłych dzieci z poprzedniego związku oraz czworo wnucząt. Energiczna babcia postanowiła zaryzykować i powiększyć rodzinę z nowym partnerem. W Wielkiej Brytanii z bezpłatnego zapłodnienia in vitro mogą skorzystać kobiety do 42. roku życia. Sharon udała się więc do prywatnej klinki, aby poddać się zabiegowi.

Para wykorzystała dziesięć tysięcy funtów oszczędności i dwukrotnie próbowała in vitro. Niestety, zapłodnienie się nie powiodło. Kobieta postanowiła wziąć pożyczkę i spróbować na Cyprze. Dlaczego akurat tam? Na wyspie lekarze przeprowadzają zabiegi in vitro u kobiet do 60. roku życia.

Sharon i jej partner wydali kolejnych pięć tysięcy funtów, aby doczekać się upragnionego potomstwa. Trzecia próba okazała się szczęśliwa, a na świat miały przyjść trojaczki. Ciąża wielopłodowa w tym wieku wiąże się z wieloma zagrożeniami, dlatego lekarze sugerowali aborcję jednego z płodów. 55-letnia Sharon postanowiła, że urodzi wszystkie dzieci.

Co warto wiedzieć o bliźniętach?

Organizm kobiety jest przygotowany na ewentualność ciąży, ale nawet ta pojedyncza stanowi dla niego niemałe wyzwanie. Gdy w ciele przyszłej mamy rozwijają...

Spędziła jedenaście tygodni w szpitalu, gdzie personal czuwał nad zdrowiem ciężarnej i dzieci. Pod koniec marca przeprowadzono cesarskie cięcie. Cała trójka noworodków jest zdrowa i czuje się dobrze.

55-letnia mama również nie narzeka na samopoczucie. Razem z partnerem marzyli o posiadaniu wspólnych dzieci. Sharon twierdzi, że wiek nie jest żadną przeszkodą, ani nie przejmuje się tym, że trojaczki są młodsze od jej wnuków.

  • Wiem, jak dbać o siebie. Mam na koncie cztery maratony i byłam miłośniczką fitnessu. Długowieczność mam we krwi – moja mama ma 75 lat i świetnie się czuje, a babcia zmarła w wieku 100 lat. Nie ma powodów, aby obawiać, że nie będę mogła uczestniczyć w dorastaniu trojaczków – przekonuje.

Aby uczcić poród, Sharon zafundowała sobie wypełnianie zmarszczek botoksem i przedłużyła włosy, aby dobrze się czuć i świetnie wyglądać jako świeżo upieczona mama.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 1 tydzień temu

1
Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Leah Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły (...) , że identyczne siostry specjalnie starały się zajść w ciążę...

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby (https://parenting.pl/portal/zabieg-in-vitro)...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi (https://parenting.pl/portal/objawy-ciazy-blizniaczej) w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone...

Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.