5 zasad zdrowych wakacji

Wakacje tuż tuż. Każdy chce spędzić je spokojnie, bez pośpiechu, w gronie rodziny lub znajomych. Żyjemy jednak w takim świecie, który z dnia na dzień narzuca nam coraz większą prędkość. Coraz większa ilość zajęć, mniej czasu, stres i zdenerwowanie są na porządku dziennym. Co zatem zrobić, żeby chociaż w wakacje, podczas upragnionego urlopu, odpocząć od pośpiechu? Oto kilka zasad zdrowych i spokojnych wakacji.

Zakupy rób online

Nieważne, czy jedziesz za granicę, na Mazury, czy spędzasz urlop na wsi. Zawsze jest coś do kupienia. Piłka plażowa, krem z filtrem przeciwsłonecznym, mata piknikowa czy ubrania. Wszystko możesz kupić przez internet. Obecnie wiele firm świadczy również usługi, dzięki którym w sklepach internetowych kupisz także produkty spożywcze. Pełnowartościowe – warto dodać. Jeśli więc czujesz się sfrustrowany marnowaniem czasu w kolejkach w sklepach stacjonarnych – zacznij kupować online.

Polecane wideo:

Wyśpij się!

Zamiast siedzenia do późna każdej nocy, zatrzymaj się. Spójrz – właśnie mógłbyś odpoczywać. Urlop to taki czas, kiedy możesz więcej czasu poświęcić sobie. Odpocznij więc, wyśpij się. Nic się nie stanie, jeśli rzeczy, które mógłbyś zrobić dzisiaj, zrobisz jutro. Świat się nie zawali, a ty zyskasz na zdrowiu i sylwetce. Naukowcy bowiem dowiedli, że brak snu może skutkować nadwagą i rozbiciem psychicznym.

Ruszaj się!

Żywieniowe pułapki na wakacjach

W trakcie letniego sezonu większości osób przybywa kilka kilogramów. Pojawia się tyle kuszących i wysokokalorycznych produktów, że nie potrafimy się im...

Sport to zdrowie. Poświęć minimum pół godziny dziennie na pobyt na świeżym powietrzu, najlepiej z dzieckiem. Spaceruj, jeździj na rowerze czy rolkach, biegaj, trenuj nordic walking. Aktywność fizyczna nie tylko spala kalorie. Także pomaga się odstresować, koi nerwy, dotlenia. Jeśli chcesz zgubić kilka kilogramów – uprawiaj sport rano. To podobno najlepszy moment na chudnięcie.

Nie zapominaj o treningu siłowym!

Zamiast oglądania serialu lub leżenia na kocu zaproś dzieci lub partnera do wspólnego wysiłku. Możecie razem poskakać na skakance, zrobić kilka pompek. Popularne są także siłownie na świeżym powietrzu. Jeśli w twojej okolicy jest choć jedna taka siłownia – nie wahaj się z niej skorzystać.

Jedz owoce i warzywa

Będąc na urlopie, pod wpływem słonecznego lenistwa, czasem zapominamy o zdrowym odżywianiu. Częste spotkania rodzinne lub w gronie przyjaciół, dania z grilla, alkohol, to wszystko nie wpływa pozytywnie ani na zdrowie, ani na sylwetkę. A przecież tyle czasu o nią walczyłeś. Nie zapominaj więc, nawet podczas wakacji, o owocach i warzywach. Tym bardziej, że w lipcu i sierpniu trwa przecież na nie sezon. A co za tym idzie – są najsmaczniejsze.

Ewa Rycerz, 10 miesięcy temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocy...

DzIaBoNg • ostatni post 7 dni temu

5
Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Trailer Skylanders Spyro's Adventure

Trailer Skylanders Spyro's Adventure

Skylanders Spyro's Adventure pozwalają na przeżycie przygody w wirtualnym świecie. Dzięki przenośnym figurkom Skylanderów można grać wszędzie, gdzie mamy je ze sobą. Zapamiętują tworzonych bohaterów i ich umiejętności. Dzięki temu gracz może kontynuować...

Wspólne spędzanie czasu

One Laptop Per Child

One Laptop Per Child

Projekt OLPC ma na celu zapoznanie z technologią dzieci z obszarów, na których brak infrastruktury edukacyjnej (lub też nie ma jej w ogóle). Dzieci już po czterech minutach znalazły sposób, aby włączyć tablet, mimo że nigdy wcześniej nie miały do czynienia...

Wspólne spędzanie czasu

Dziecko przed telewizorem

Dziecko przed telewizorem

Dzieci nie są ograniczone godzinami emisji ulubionych programów. Swoje ukochane bajki mogą oglądać o dowolnej porze.

Wspólne spędzanie czasu

Zabawa z Kinectem

Zabawa z Kinectem

Gra na konsoli W gry ruchowe może bawić się cała rodzina.Taniec z Kinectem Gry fitnessowe to sama przyjemność.

Wspólne spędzanie czasu

Zwiastun gry Train Simulator 2013

Zwiastun gry Train Simulator 2013

Train Simulator 2013 to gra dla dzieci, które są zafascynowane pociągami. Maluch zostanie maszynistą i będzie miał za zadanie doprowadzić pociąg z wybranego punktu do końca jego trasy.

Wspólne spędzanie czasu

Centrum handlowe

Centrum handlowe

Spacerowanie po centrach handlowych jako forma spędzania wolnego czasu, ma niestety coraz więcej zwolenników...

Wspólne spędzanie czasu

Gra "Wonderbook: Księga Czarów"

Gra "Wonderbook: Księga Czarów"

W listopadzie swoją premierę ma gra "Wonderbook: Księga Czarów" na PlayStation. Jest to interaktywna wersja znanej i lubianej przez dzieci oraz dorosłych serii książek o Harrym Potterze. "Wonderbook: Księga Czarów" zawiera nowe teksty autorki cyklu o...