100 pierwszych słówek. Karty obrazkowe (recenzja)

100 pierwszych słówek. Karty do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego i nie tylko. Zdecydowanie „i nie tylko…”, bowiem karty, jak pokazało doświadczenie w naszym domu mogą posłużyć do różnych zabaw, nie tylko z językiem angielskim.

Zaletą kart jest to, że na każdej jest wyraźna ilustracja na białym tle (czytelny obrazek) z podpisem z jednej strony po angielsku, z drugiej po polsku. Dodatkowym elementem różnicującym wersje językowe jest obramowanie karty, zielone – wersja polska, czerwone – angielska.

Sześcioletnia Ula i trzyletni Szymon po zapoznaniu się z kartami i proponowanym przez nas ich wykorzystaniem (podpowiedzi można znaleźć w załączonej mini książeczce) szybko zaczęli sami wymyślać sobie zabawy – zadania. Np. wyszukiwali karty z owocami lub wybierali karty z przedmiotami koloru czerwonego.

Układali również pięć lub sześć kart, którym należało się przyjrzeć. Potem jedno z nich się odwracało, drugie zabierało jedną kartę z zestawu i należało odpowiedzieć na pytanie „czego brakuje”.

Preferowane były odpowiedzi w języku angielskim. Szymon, który dopiero niedawno zaczął naukę języka angielskiego, częściej dawał zadania Uli, pokazując owoc i czekając na podanie jego nazwy po angielsku. Ula, gdy zdarzało się, że nie znała nazwy, przychodziła nas zapytać co to jest.

Pomysłów na samodzielne wykorzystanie kart przez dzieci nie brakuje i nauka przy okazji jest przyjemnością.

Zestaw zawiera:

  • 104 kolorowe karty obrazkowe polsko-angielskie, podzielone na kilka grup tematycznych (m.in. rodzina, zabawki, owoce, kolory, cyfry),
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli - pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także praktyczny zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem,
  • płytę CD, z nagraniami wszystkich słówek w wykonaniu nativ speakerów oraz dwie piosenki.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Jedzenie

aga2410 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.