Trwa ładowanie...

Połowa serca Zuzi na całe życie - II etap

Jednego serca tak mało, tak mało… Jednego serca tak mało mi trzeba!

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Czy można przeżyć dwa razy narodziny tego samego dziecka? Wydaje się to niemożliwe, a jednak się zdarzyło. Kiedy mały człowiek pojawia się na świecie, dzieje się cud narodzin. To chwila pełna emocji, wypełniona radością i łzami szczęścia. Dla Zuzi narodziny były zaledwie pierwszym cudem, którego doświadczyła. W ciągu kilku dni od narodzin musiała przejść skomplikowaną operację serca, która ratowała jej życie. To drugi cud i zarazem jej drugie narodziny dla świata. Przed Zuzią jeszcze dwie operacje, by przemodelować jej serce tak, aby nadal mogło bić. Wada, z którą Zuzia przyszła na świat to serce jednokomorowe (pozbawione lewej komory). Zaledwie pół serca, ale wypełnione po brzegi odwagą i wolą życia.

Warto pomagać

Warto pomagać

Nie potrzeba długo patrzeć, by zobaczyć cierpienie. Wymalowany na twarzy ból od wielu lat nie znika z jej twarzy. I choć milczenie jest złotem, jak mówi stare porzekadło, dla 6-letniej dziewczynki mowa to marzenie, o które wspólnymi siłami rodzice walczą od wielu lat

Martynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce - możesz pomóc w jej kosztownym leczeniu.

Nasza kochana Zuzia przyszła na świat 30.01.2015 w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Na widok nowonarodzonej córeczki mocno zabiły nam serca. Miała takie piękne oczy! Kiedy w nie spojrzeliśmy, w te oczy maleńkiego, bezbronnego człowieczka, tak całkowicie od nas zależnego wiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, aby zapewnić jej jak najlepsze leczenie, a tym sam bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo. Była to chwila pełna wzruszeń, którą zapamiętamy na zawsze. W naszych oczach pojawiły się łzy. Były to z jednej strony łzy szczęścia, a z drugiej niepokoju o najbliższe dni w życiu Zuzi.

Zuzia wyglądała na całkowicie zdrowe dziecko. Ale niestety, były to tylko pozory. Po kilku wyjątkowych wspólnie spędzonych chwilach nasza córeczka została zabrana na szczegółowe badania na oddział kardiologiczny. Tam dostała specjalny lek, który podawany cały czas pozwolił jej doczekać do dnia operacji. W tym trudnym czasie nasze myśli co rusz biegły ku wyznaczonemu terminowi zabiegu i ciągle zastanawialiśmy się, jak Zuzia zniesie ten pierwszy bardzo trudny dla niej moment w jej krótkim życiu.

Kiedy za naszą Kruszynką zamknęły się drzwi sali operacyjnej, poczuliśmy bezradność i lęk, bo nic więcej nie mogliśmy zrobić. Otuchy dodawała myśl, że jej los powierzyliśmy zespołowi najlepszych kardiochirurgów pod kierownictwem Prof. Malca. Tak oto rozpoczął się pierwszy krok na drodze do normalnego życia naszej córeczki. Osiem godzin, które Zuzia spędziła na sali operacyjnej zdawało się ciągnąć w nieskończoność. Było to ciągłe bicie się z myślami „A co, jak się nie uda?” – to były długie godziny... Na szczęście się udało! Zuzia przeżyła pierwszy etap walki o życie. W trakcie tej operacji Zuzia narodziła się dla nas po raz drugi.

Po operacji dla Zuzi rozpoczął się czas stabilizacji i przyzwyczajania się do nowego krążenia krwi. Czas kiedy trzeba nabrać sił, by dalszy proces leczenia przebiegł pomyślnie. Widzimy, jak z każdym dniem Zuzia się zmienia i jej rekonwalescencja idzie w dobrym kierunku. Odetchnęliśmy z ulgą, że pierwszy etap za nami, że walka o życie córki nie poszła na marne. Dziękujemy Bogu za każdy dzień przeżyty z nią i prosimy, by starczyło nam sił i determinacji, by dalej walczyć o jej życie, bo to jeszcze nie koniec…

Zuzię czekają jeszcze dwie skomplikowane operacje, by można było naprawić jej serduszko tak, aby z tą jedną funkcjonującą komorą wystarczyło Zuzi na długie szczęśliwe życie. Dalsze leczenie chcemy kontynuować w klinice w Munster. Nie wyobrażamy sobie, by mógł ją operować ktoś inny niż prof. Malec, który już raz uratował jej życie.  Zuzia została zakwalifikowana na kolejną operację w klinice w Niemczech. Dwie najważniejsze sprawy to termin i kosztorys. Koszty leczenia II etapu zostały oszacowane na kwotę 36 500 Euro, czyli ok. 160 000 zł, a termin operacji został wyznaczony na lipiec 2015 roku. To już niedługo!

Koszty są ogromne, ale jak każdy rodzic, zrobimy wszystko dla dobra Zuzi. Niestety, nasze możliwości finansowe nie pozwalają nam na samodzielne pokrycie kosztów operacji. Ogromna miłość i wsparcie bliskich nie wystarczą, aby uzbierać kwotę ratującą życie naszej córeczki.

Pozostaje nam prosić Was, ludzi dobrego serca, o pomoc i wsparcie, by Zuzia mogła normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem, tak jak zdrowe dzieci. Każda, nawet najmniejsza wpłata, będzie wielkim darem serca.

Zostań częścią serduszka Zuzi!

Zachęcamy do wsparcia akcji zbierania pieniędzy na leczenie Zuzi. Jest ona prowadzona za pośrednictwem strony Fundacji siepomaga.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.