Trwa ładowanie...

Podsumowanie akcji testowania mleka następnego Enfamil Premium 2

Mózg dziecka najintensywniej rozwija się w pierwszych latach jego życia. Właśnie dlatego w tym czasie potrzebuje wsparcia i odpowiedniej stymulacji z pomocą rodziców lub opiekunów. Poza wspólną zabawą i nauką bardzo ważne jest prawidłowe żywienie. Do 6. miesiąca życia niemowlę powinno być w miarę możliwości karmione tylko i wyłącznie mlekiem z piersi matki. Potem można rozszerzać dietę dziecka, a także wprowadzać mu mleko modyfikowane, które będzie dostarczało mózgowi maluszka najpotrzebniejszych składników odżywczych, takich jak: żelazo, cynk, kwas DHA czy też kwas alfa-linolenowy.

Zobacz film: "Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci"

Specjalnie z myślą o maluszkach w wieku 6-12 miesięcy, które wkraczają w okres intensywnego rozwoju, przygotowaliśmy akcję testowania mleka Enfamil Premium 2. Ankietę rekrutacyjną wypełniło aż 1775 rodziców, spośród których do testu zostało zakwalifikowanych 100 rodzin.

Jak testerzy ocenili mleko następne marki Enfamil? Zapraszamy do zapoznania się z infografiką podsumowującą test konsumencki:

Infografika

Testerzy w czasie akcji oceniali mleko Enfamil Premium 2 na naszym forum oraz wypełniali ankietę opiniującą. Okazało się, że zdecydowana większość niemowląt z przyjemnością próbowała mleka (80%), z kolei 19% spróbowało go przy kolejnej próbie. Wszyscy rodzice uznali, że mleko dobrze rozpuszcza się w wodzie, a 96% z nich uważa, że ma ono odpowiednią dla ich dziecka konsystencję. Zaledwie 3% testujących przyznało, że Enfamil Premium 2 wywołał u ich dzieci niepokojące objawy, jednak 92% stwierdziło, że mleko zdecydowanie smakowało maluszkowi.

W porównaniu do produktów innych marek rodzice zauważyli, że w 60% dziecko piło mleko Enfamil Premium 2 dużo chętniej, w 26% zareagowało podobnie, z kolei 13% nie podawało wcześniej niemowlęciu mleka modyfikowanego, więc nie miało odnośnika. Tylko 1% rodziców zaznaczyła, że maluch pił mleko następne marki Enfamil mniej chętnie niż mleka innych marek.

Okazało się też, że 92% ankietowanych będzie polecało mleko Enfamil Premium 2 innych rodziców, a 85% z nich w przyszłości będzie kupować to mleko swojemu dziecku.

Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych opinii o mleku Enfamil Premium 2:

heniusz: Dziękuję Państwu za możliwość przetestowania mleka modyfikowanego Enfamil Premium 2, z którego jesteśmy wszyscy w domu bardzo zadowoleni, a najbardziej chyba brzuszek mojego maleństwa. Ma ono bardzo fajny i bogaty skład, łatwo się przygotowuje, bo szybko się rozpuszcza w wodzie i nie powstają przy tym grudki, a przede wszystkim mojemu dziecku bardzo posmakowało i wypija je bardzo chętnie. Ponadto moja pociecha bardzo dobrze je przyswaja i nie wystąpiły u niej po nim żadne dolegliwości brzuszkowe ani alergiczne. Na pewno pozostaniemy na mleku modyfikowanym Enfamil Premium 2 przez najbliższy czas.

Kassia122: Moja córka pije mleko Enfamil Premium 2 już od tygodnia, trochę się obawiałam, jak zareaguje na zmianę mleka, bo wcześniej piła NAN Pro 2. Muszę przyznać jednak, że jestem bardzo miło zaskoczona. Córka przeszła zmianę mleka bardzo pozytywnie, przesypia noce, nie ma problemów z brzuszkiem. Mleko Enfamil Premium 2 bardzo jej smakuje, pije je ze smakiem, podczas gdy nie raz odmawiała picia poprzedniego mleka. Zauważyłam też, że mleko podczas przygotowania dobrze i szybko się rozpuszcza. Dzięki temu testowi pozostanę przy mleku Enfamil Premium na dłużej. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w teście i wyborze mleka dla mojej córki. Najważniejsze, że ze zmiany najbardziej zadowolona jest ona.

SylwiaKa: Enfamil Premium 2 to pierwsze mleko, jakie podałam synkowi, więc nie mam porównania z innymi. Synek na początku niechętnie pił, ale tak samo było by pewnie z innymi mlekami, bo to raczej kwestia nauczenia się picia z butelki. Po małej praktyce mleko zostało zaakceptowane, a każda kolejna porcja mleka z chęcią i ze smakiem wypijana. Nie zaobserwowałam żadnych zaparć czy dziwnych rewolucji brzuszkowych, wręcz przeciwnie. Czasami, jak karmiłam piersią synek miał wzdęty brzuszek. Przy Enfamil nie ma takiej reakcji. Mleko jest bardzo dobrze przyswajalne, łatwo się rozpuszcza, nie pieni się, ładnie pachnie. Plusem jest puszka, która chroni mleko przed wilgocią. Nowe opakowanie jest bardzo ładne i nawet synkowi się spodobało, bo jak przyszła paczka z mlekiem, to od razu chciał dotknąć i obejrzeć z każdej strony. Mleko nie należy do najtańszych, ale jego jakość i bogaty skład są warte swojej ceny. Z chęcią będę polecać je innym mamom.

Justynak15: Całe mleko zostało wypite przez mojego syna. Przyjął je bardzo dobrze, smakowało mu i po dalszych obserwacjach zauważyłam, ze ma pozytywne składniki potrzebne do rozwoju takiego maluszka jak on. Bardzo dobrze się rozpuszcza, nie zatyka smoczka, nie tworzą się grudki, zgrabna miarka, dzięki której łatwo nabrać odpowiednio ilość mleka. Zaskoczyło mnie bardzo zamkniecie puszki i muszę przyznać, ze jest bardzo pomysłowe. Przy dzieciach trzeba mieć oczy szeroko otwarte, ale wystarczy na chwilę tylko spojrzeć gdzie indziej, a mleko z puszka już może znaleźć się w ręce dziecka, a tu niespodzianka, otworzyć się nie da. Wcześniej opisałam, że nie wystąpiły żadne dolegliwości i trzymam się tego. Mojemu synowi nic nie było, wręcz przeciwnie – mniej płakał, co chwilę się uśmiechał i nie bolał go brzuszek po piciu mleka. Nie powoduje zaparć, jak większość mlek modyfikowanych, więc mamy mogą być spokojne o swoje maleństwa. Ogólnie mam pozytywne odczucia i na pewno będę polecała mleko Enfamil. Uważam, że mleko Enfamil jest dobre jako mleko następne dla dziecka i pediatrzy, i lekarze powinni częściej wspominać o nim rodzicom.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.