Trwa ładowanie...

Pielęgnacja skóry atopowej jako podstawa terapii AZS - na co zwrócić uwagę?

Avatar placeholder
05.12.2017 16:08
Pielęgnacja skóry atopowej jako podstawa terapii AZS - na co zwrócić uwagę?
Pielęgnacja skóry atopowej jako podstawa terapii AZS - na co zwrócić uwagę?

Artykuł sponsorowany

Atopowe zapalenie skóry jest dziś problemem coraz bardziej powszechnym. Jest to przewlekły stan zapalny, który najczęściej rozpoznaje się już we wczesnym dzieciństwie. Charakterystyczne objawy tego schorzenia to zmiany skórne, suchość i pogrubienie skóry, a także świąd, który nasila się w zależności od fazy choroby. Przyczyny AZS nie są do końca znane. Przewiduje się, że na jego rozwój wpływać może szkodliwe działanie pewnych mikroorganizmów, zaburzenia odporności, a także mechaniczne uszkodzenia naskórka. Zanieczyszczenie środowiska, stres czy niewłaściwa dieta spowodowały wzrost zachorowań u dzieci w ostatnich latach.

spis treści

1. Pielęgnacja skóry atopowej z użyciem preparatów dedykowanych pielęgnacji skóry atopowej

Zobacz film: "Za co lekarze przyznają punkty w skali Apgar?"

Skóra atopowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kompleksową ochronę skóry atopowej zapewnia linia nowatorskich produktów DEMSA. Preparaty do mycia, a także kremy do twarzy i ciała stosować można każdego dnia, natomiast w zaostrzonych stanach zapalnych polecane są skoncentrowane kremy, balsamy łagodzące swędzenie oraz intensywnie nawilżające żele. Odbudowują one barierę ochronną skóry, nawilżają ją oraz utrzymują odpowiedni poziom zawartych w niej lipidów. Co ważne, produkty te są hipoalergiczne – nie zawierają substancji zapachowych i barwników, które mogą uczulić wrażliwą skórę atopową. Skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzają przeprowadzone badania dermatologiczne i kliniczne, które udowadniają znaczną poprawę kondycji skóry już po trzech tygodniach stosowania.

Zaletą linii produktów DEMSA jest duża ilość składników wspomagających, których zadaniem jest nawilżenie skóry na trzech płaszczyznach. Za uzupełnienie lipidów, a co za tym idzie wzmocnienie sprężystości naskórka, odpowiedzialne są m.in. ceramidy. Gliceryna, kwas hialuronowy i glikol pentylenowy zapobiegają utracie wody, natomiast substancje, takie jak masło shea czy olej z awokado, odpowiadają za odbudowę bariery ochronnej skóry. Składniki roślinne, których skuteczność potwierdzają badania in vitro, wspomagają porównywalne do sterydów działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Łagodzą świąd, podrażnienia i zaczerwienienia.

2. Kąpiel atopika

Nadmierne wysuszanie się skóry atopowej sprawia, że także podczas kąpieli nie można zapomnieć o właściwej jej pielęgnacji. Podczas codziennej toalety warto sięgnąć po Preparat do mycia DEMSA, który działa emoliencyjnie. Zaletą jest jego uniwersalne zastosowanie – może służyć nam zarówno jako żel pod prysznic, jak i płyn do kąpieli. Sprawdza się także podczas mycia twarzy, a nawet głowy i włosów. W przypadku osób dorosłych preparatu używać można nawet trzy razy dziennie, u dzieci do lat trzech – raz.

3. Nawilżenie skóry atopowej i terapia AZS

O tym, jak ważne jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry, wie każdy atopik. Żel intensywnie nawilżający DEMSA jest jedynym tego typu produktem na rynku przeznaczonym do pielęgnacji skóry atopowej. Warto sięgnąć po niego zwłaszcza w stanach zaostrzenia. Dzięki oleistej konsystencji łatwo rozprowadza się na skórze. Tak, jak inne produkty linii, działa przeciwświądowo, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Kosmetyki DEMSA łączą działanie emoliencyjne i lecznicze. Zabezpieczają skórę przed nawrotami choroby, które zdarzają się zdecydowanie rzadziej i mają łagodniejszy przebieg. Co istotne, ograniczają częstotliwość stosowania sterydów, które mają negatywny wpływ na nasz organizm.

Atopowe zapalenie skóry jest dolegliwością dość uciążliwą, jednak odpowiednio dobrane preparaty skutecznie mogą ograniczyć jej przebieg.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze