Przejdź na WP

Opracowano klej do przyklejania ozdób na głowę dzieci

Rodzicom nieraz zdarza się popaść w irytację, kiedy obce osoby zasypują ich pytaniami o to, czy dziecko jest dziewczynką czy chłopcem. Na główce, na której nie ma jeszcze włosów lub są zbyt krótkie, nie można przypiąć jeszcze żadnej spinki czy ozdoby, która dałaby wyraz temu, że nasza pociecha jest np. płci żeńskiej. Rozwiązanie takiego problemu odnalazła Katie Hydrick, która stworzyła do tych celów specjalny klej.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

Klej służy do przyklejania ozdób na głowę
Klej służy do przyklejania ozdób na głowę (Facebook)

Girlie Glue to klej, który umożliwia przyklejenie do skóry głowy dziecka różnych akcesoriów, jak kokardki, kwiatuszki. Dzięki niemu ozdoby mogą trzymać się na głowie malucha cały dzień. Temu dosyć ciekawemu produktowi przyświeca hasło "Nigdy nie jest za wcześnie, by być dziewczęcą".

Zobacz także:

Pomysłodawczyni, Katie Hydrick, powiedziała, że wpadła na pomysł opracowania kleju, kiedy chciała przyozdobić włosy swojej córki, jednak nic się ich nie trzymało, ponieważ były zbyt krótkie.

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać
10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać [10 zdjęć]

Na wygląd i kondycję włosów niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak promieniowanie...

zobacz galerię

Klej jest całkowicie naturalny, składa się z syropu z agawy i innych naturalnych składników. Jak można przeczytać na stronie internetowej, jest bezpieczny i łatwo zmywa się wodą. Można kupić go w cenie 6.99 dolarów (ok. 28 zł), dostępne są także różne zestawy ozdób.

Strona internetowa kleju do przyklejania ozdób
Strona internetowa kleju do przyklejania ozdób ([girlieglue.com croppedPath=)

Jednak nie wszystkim rodzicom pomysł kleju do ozdób się podoba....

- Totalna głupota. Moim zdaniem to bezsensowne działanie, które może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Przecież taki klej może uczulić delikatną główkę dziecka. Czy naprawdę posiadanie przyklejonej kokardki jest tak ważne, żeby narażać tak małe dziecko? A co potem, z oderwaniem takiej ozdoby, trzeba odciąć razem z włoskami? Żenada - powiedziała Marzena, mama 1,5 rocznej Tosi.

Trendy wśród rodziców potrafią być zaskakujące. Nie tak dawno modne było wykorzystanie ozdób, jednak w nieco inny sposób.

Młode mamy "ozdabiały dzieci" poprzez przywiązywanie ręcznie robionych ozdób do kikuta pępowinowego. Miało to być ładniejsze od zwykłego klipsa oraz stanowić pamiątkę. Jednak lekarze zwrócili uwagę na możliwe, fatalne skutki tego trendu i na szczęście moda minęła równie szybko, jak się pojawiła.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.