Trwa ładowanie...

Niezbędnik łazienkowy czyściocha

Dzisiaj prawdziwy czyścioch ma do dyspozycji szerokie spektrum nowoczesnych urządzeń ułatwiających utrzymanie higieny osobistej. W wielu z nich zastosowano technologie, dotychczas wykorzystywane w profesjonalnym sprzęcie i stosowane głównie w medycynie. Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych w tym zakresie.

1. Elektryczna szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna to dzisiaj najbardziej zaawansowane technologicznie dostępne na rynku urządzenie do mycia zębów (36 000 wibracji na minutę). Skutecznością w usuwaniu płytki nazębnej znacznie przewyższa nie tylko ręczną szczoteczkę do zębów (usuwa do 7 razy więcej płytki i przebarwień), ale także zwykła rotacyjną. Zaprojektowana według najnowszych trendów we wzornictwie przemysłowym, poręczna i funkcjonalna szczoteczka soniczna Sonic Waveclean MT6510 wyposażona jest w wiele udogodnień.

Szczoteczka m.in. ma wbudowany timer z interwałem 30 – sekundowym ułatwiającym codzienne szczotkowanie. Bateria litowo – jonowa w pełni naładowana wystarczy do 60 dni szczotkowania. Użytkownik może wybrać rodzaj pracy szczoteczki: codzienne czyszczenie lub wybielanie. W zestawie znajdziemy poręczny futerał, umożliwiający zabranie szczoteczki na wyjazd.

2. Irygator stomatologiczny

W przypadku wielu osób, szczególnie tych, które mają problemy z krwawiącymi zębami, ciasnymi przestrzeniami między – zębowymi oraz noszą mosty, implanty i aparaty ortodontyczne usunięcie absolutnie wszystkich resztek pokarmowych jest praktycznie niemożliwe przy pomocy samej, choćby najlepszej szczoteczki. Można tego dokonać jedynie przy pomocy stomatologicznego irygatora, specjalnie stworzonego do przepłukiwania przestrzeni między zębowych.

Nowoczesny irygator Dental Flossjet MT512 może być alternatywą wobec nici dentystycznych, których codzienne używanie wielu osobom nastręcza wielu problemów. Pulsujący strumień wody pod ciśnieniem (zbiornik ma pojemność 150 ml) pozostałości jedzenia z powierzchni stycznych zębów, oraz miejsc poniżej linii dziąseł. Ma także zbawienny wpływ na dziąsła, masuje je i poprawia ich ukrwienie. Irygator ma 3 tryby pracy: normalny, delikatny i pulsacyjny.

Wyposażony jest w 3 rodzaje końcówek: do czyszczenia języka, dziąseł oraz przestrzeni w okolicach aparatu. Irygator ma niewielkie gabaryty, co pozwala go zabrać w podróż i cieszyć się świeżym oddechem nawet podczas wakacji czy wyjazdu służbowego.

Uchwyt, organizer i sterylizator UV do szczoteczek do zębów + dozownik pasty Entuzjastom czystości, którzy cenią sobie absolutny porządek i w kwestii higieny nie uznają kompromisów, można polecić uchwyt na szczoteczki z dezynfekcją UV oraz dozownikiem pasty Toothbrush Sterilizer MT6508. To wielofunkcyjne urządzenie do przechowywania i dezynfekcji szczoteczek do zębów oraz końcówek do szczoteczek elektrycznych, także sonicznych.

O ile sama technologia jest doskonale znana (światło ultrafioletowe 253Nm), tak wykorzystanie jej do usuwania w domowych warunkach ze szczoteczek do zębów niewidocznych dla gołego oka bakterii i zarazków, których pozbycie się pod bieżącą wodą jest niemożliwe, jest pewnym novum. Czysta szczoteczka ma bezpośredni wpływ na stan naszej jamy ustnej, a także na ogólny stan zdrowia. Proces sterylizacji rozpoczyna się automatycznie po umieszczeniu szczoteczki w poręcznym uchwycie i trwa 8 minut.

Jednocześnie można poddać dezynfekcji 4 szczoteczki lub końcówki. Wbudowany dozownik pasty, który pozwala łatwo i wygodnie, przy użyciu jednej ręki, wyciskać odpowiednią ilość pasty bezpośrednio na szczoteczkę pozwala zoptymalizować ilość używanej pasty. Specjalna konstrukcja i podciśnienie wytwarzane w tubce pozwalają wykorzystać ponad 90 proc. zawartości.

3. Łazienkowa lampa ozonująco-sterylizująca UV

Światło UV to prawdziwy postrach bakterii i grzybów. Jeśli dodamy do tego dawkę ozonu, to będziemy mieli do czynienia z prawdziwą armią czystości. Sterylizator UV-C i O3 2 in 1 Ozone/UV-C Sterylizing Lamp MT6509 to sprzęt dla maniaków sterylnej czystości. Przy pomocy tej lampy można zlikwidować bakterie (zabija ok. 99,7 proc. bakterii) oraz zarodki grzybów (sterylizator zabija ok. 650 rodzajów grzybów).

Ponadto, dzięki funkcji ozonowania, można się pozbyć nieprzyjemnych zapachów, z którymi nie sposób się uporać przy pomocy detergentów czy sprayów. Lampa zasilana jest akumulatorem litowo – jonowym, istnieje także możliwość ładowania przez port USB. Lampę ozonująco – sterylizacyjną można zastosować praktycznie wszędzie (kuchnia, WC, garaż, szafa, samochód) tam, gdzie trudno osiągnąć podobny stopień czystości innymi sposobami, aczkolwiek najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na powstawanie pleśni i grzybów, takich jak łazienka.

4. Podsumowanie

Elektryczna szczoteczka soniczna do zębów, irygator stomatologiczny czy lampa ozonująco – sterylizująca UV to urządzenia, które koniecznie powinny się znaleźć w arsenale każdego prawdziwego czyściocha. Zapewniają o wiele lepsze efekty zdrowotno – estetyczne, niż standardowe sposoby i środki.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.