Niesłyszący od urodzenia chłopiec, dzięki nowej technologii pierwszy raz słyszy głos rodziców. Jego reakcja zaskakuje

Niemowlę od urodzenia cierpi na brak słuchu. Nowa technologia sprawiła, że po 3 miesiącach życia, mógł usłyszeć pierwszy raz głos rodziców. Jego reakcja jest zdumiewająca.

Zobacz film: "Program badania słuchu u dzieci z terenów wiejskich. Akcja prowadzona jest we współpracy KRUS-u z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu."

Każdy rodzic jest szczęśliwy, mogąc obserwować swoje dziecko podczas pierwszych przeżyć. Wielu rodziców zapewne zaliczy do jednego z najpiękniejszych widoków reakcję dziecka, kiedy usłyszy ono głos swojej mamy lub taty po raz pierwszy.

Zobacz również:

Mama i tata małego Archera, musieli na ten widok poczekać znacznie dłużej. W trzecim tygodniu życia lekarze wykryli u chłopca brak słuchu w wymiarze średnim. Rodzice nie poddawali się jednak temu wyrokowi i chcieli uczynić co możliwe, aby ich mały synek mógł słyszeć.

Największe kroki milowe w rozwoju niemowlęcia
Największe kroki milowe w rozwoju niemowlęcia [8 zdjęć]

Niemowlę od samego początku porozumiewa się z rodzicami i przekazuje swoje potrzeby. Jednym z komunikatów...

zobacz galerię

Spełnienie tego marzenia umożliwiła im nowoczesna technologia. Po upływie dwóch miesięcy, mały Archer został wyposażony w niedużą aparaturę, która wspomagała jego słuch. Dzięki niej chłopiec mógł po raz pierwszy usłyszeć swoje otoczenie.

Rodzice zarejestrowali moment, kiedy ich synek słyszy ich głos po raz pierwszy. Oto wideo:

Zobacz film: "Małe dziecko słyszy głos swoich rodziców po raz pierwszy."

Jak widać, Archer był bardzo zdumiony, co obrazowały jego szeroko otwarte oczy. Jego uśmiech również wyraził więcej niż 1000 słów. To była piękna i wzruszająca chwila.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.