Mustela® Bébé-Enfant w nowej odsłonie

Informacja prasowa

Jeszcze bardziej naturalne i skuteczne produkty harmonijnie wspomagają rozwój skóry dziecka i chronią bogactwo zasobów komórkowych. Od początku swojej działalności Mustela® dba o skórę niemowląt i dzieci od pierwszych dni życia oraz spełnia oczekiwania dzięki sprawdzonym, innowacyjnym i zawsze możliwie najbardziej naturalnym recepturom. Nowa odsłona dermokosmetyków do pielęgnacji i higieny to skuteczność, bezpieczeństwo i przyjemność użytkowania dedykowana do każdego typu skóry.

Polecane wideo:

Skóra dziecka w momencie jego narodzin jest niedojrzała i potrzebuje wiele czasu, aby przygotować się do pełnienia wszystkich swoich funkcji. To sprawia, że jest niemal bezbronna wobec działania czynników zewnętrznych i znacznie bardziej podatna na uszkodzenia. Cienki płaszcz hydrolipidowy nie chroni jej dostatecznie przed wysychaniem i odwadnianiem.

Najważniejszą właściwością skóry niemowlęcia, odróżniającą ją od skóry osoby dorosłej, jest znacznie większa ilość komórek macierzystych. Stanowią one jednorazowy dar na całe życie i są źródłem siły skóry, dlatego konieczna jest ich ochrona. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych pozwoli zadbać o zasób tych cennych komórek dzisiaj i na przyszłość.

Nawilżanie jako ważny element codziennej pielęgnacji

W przypadku dzieci i niemowląt niezwykle ważne jest nawilżanie ich skóry. Zmiana środowiska związana z porodem stanowi szok dla nowonarodzonego maleństwa. Może się to objawiać tymczasowymi problemami skórnymi, takimi jak przesuszenie, czy wręcz odwodnienie.

Właściwie dobrane kosmetyki pomogą przywrócić jej utraconą równowagę. Także w przypadku pielęgnacji skóry normalnej niezbędnym elementem jest nawilżanie – nawet jeśli jej zdrowy wygląd nie budzi żadnych zastrzeżeń. Poprzez nawilżanie można zapobiec przykrym dolegliwościom, które towarzyszą wysuszeniu i zapewnić komfort maluszkowi.

Do wysuszenia może doprowadzić wiele czynników – woda, powietrze, słońce czy zbyt wysoka temperatura, a skóra może stać się sucha lub odwodniona na długo przed pojawieniem się pierwszych widocznych oznak.

Jakich kosmetyków używać?

Kosmetyki dla dzieci powinny być łagodnymi preparatami które, nie tylko nawilżą, ale też ochronią delikatną skórę i wspomogą jej rozwój. Wybierając produkty do pielęgnacji, warto zwrócić uwagę, by produkt był opracowany specjalnie pod kątem potrzeb i właściwości dziecięcej skóry, hipoalergiczny, o bezpiecznym składzie.

Wyniki badań stały się podstawą do odkrycia składnika aktywnego, Avocado Perseose, który wpływa na poprawę funkcjonowania bariery ochronnej skóry, skutecznie ją nawilża,  a także chroni potencjał komórek macierzystych. Ekskluzywny składnik naturalny, pozyskany z owocu awokado, pomaga skórze wzmacniać się na co dzień i chroni bogactwo jej komórek. Ten chroniony patentem biomimetyczny składnik wspiera rozwój funkcji bariery skórnej i chroni kapitał komórkowy ze skutecznością i doskonałą tolerancją.

Choć skóra dziecka jest delikatna i niedojrzała kryje w sobie wyjątkowy kapitał komórkowy. Aby skutecznie go chronić, MUSTELA®opracowała nowe, jeszcze bliższe naturze dermokosmetyki do codziennej pielęgnacji maluszka, od chwili narodzin. Seria MUSTELA® BÉBÉ-ENFANT została stworzona, by chronić kruchą i delikatną skórę noworodków, niemowląt i dzieci. Nowe, ulepszone receptury, aksamitna konsystencja i delikatny zapach sprawiają, że stosowanie ich jest przyjemnością zarówno dla mamy, jak i dla maluszka.

HYDRA BÉBÉ® Krem do twarzy

Produkt do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, od dnia narodzin. Zapewnia natychmiastowy i długotrwały efekt nawilżenia. Wzmacnia barierę skóry i pozostawia skórę jedwabiście gładką i miękką. Produkt zawiera 86% składników pochodzenia naturalnego.

Avocado Perseose®, opatentowany składnik naturalny chroni barierę skórną, nawilża i zachowuje bogactwo komórek skóry.

Cena sugerowana ok. 27,00zł/40ml

Krem odżywczy z Cold Cream

Odżywczy krem z Cold Cream do skóry twarzy, od dnia narodzin. Natychmiastowo i długotrwale odżywia suchą skórę. Pomaga odbudować barierę ochronną skóry i chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Produkt zawiera 95% składników pochodzenia naturalnego.

Avocado Perseose®, opatentowany składnik naturalny chroni barierę skórną, nawilża i zachowuje bogactwo komórek skóry. Zawarte w składzie Ceramidy + Cold Cream odżywiają i pomagają zachować naturalną barierę ochronną skóry.

Cena sugerowana ok. 28,00zł/40ml

HYDRA BÉBÉ® Mleczko do ciała

Produkt do codziennej pielęgnacji ciała, od dnia narodzin. Zapewnia natychmiastowy i długotrwały efekt nawilżenia. Wzmacnia barierę skóry i pozostawia ją jedwabiście gładką i miękką. Zachowuje bogactwo komórek dzięki 97% składników pochodzenia naturalnego.

Avocado Perseose®, opatentowany składnik naturalny, chroni barierę skórną, nawilża i zachowuje bogactwo komórek skóry.

Cena sugerowana ok. 43,00zł/300ml, 54,00zł/500ml

Chusteczki do twarzy

Delikatnie pachnące i ultra- miękkie chusteczki do twarzy niemowląt i dzieci. Subtelnie oczyszczają i odświeżają skórę oraz pozostawiają skórę miękką i nawilżoną.

Zawarty w produkcie, opatentowany składnik naturalny Avocado Perseose® chroni barierę skórną, nawilża i zachowuje bogactwo komórek skóry. Nowa receptura chusteczek do twarzy Mustela Bébé-Enfant zawiera 97% składników pochodzenia naturalnego.

Cena sugerowana ok. 15,00zł/1 opakowanie

Odżywcze mleczko do ciała z Cold Cream

Odżywcze mleczko z Cold Cream do codziennego stosowania na ciało, od dnia narodzin. Natychmiastowo i długotrwale odżywia suchą skórę.

Pomaga zachować bogactwo komórkowe skóry dzięki Avocado Perseose®. Chroni barierę skórną, nawilża i zachowuje bogactwo komórek skóry. Produkt zawiera 95% składników pochodzenia naturalnego.

Cena sugerowana ok. 34,00zł/200ml

Olejek do kąpieli

Olejek do kąpieli do skóry suchej i wrażliwej, od dnia narodzin. Delikatnie myje, odżywia skórę niwelując wysuszające działanie kąpieli. Pozostawia skórę miękką i ukojoną.

Opatentowany kompleks odżywczy składników naturalnych – Avocado Perseose® oraz Olej z Awokado – chroni barierę skórną, nawilżając i zachowując bogactwo komórek skóry. Ponadto, pomaga utrzymać naturalną barierę ochronną skóry. Produkt posiada 89% składników pochodzenia naturalnego.

Cena sugerowana ok. 39,00zł/300ml

Mustela specjalizuje się w produktach do pielęgnacji skóry dzieci i kobiet w ciąży od 60lat. Dzięki swej eksperckiej wiedzy o skórze niemowląt i małych dzieci oferuje wyjątkowo przyjemne dla zmysłów produkty, które dzięki niepowtarzalnym zapachom, zmieniają każdy gest pielęgnacyjny w chwilę przyjemności. Innowacyjne, bezpieczne, skuteczne oraz możliwie bliskie naturze dermokosmetyki Mustela chronią skórę dziecka, wspomagając jego rozwój.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 3 tygodnie temu

3
Artykuły Pielęgnacja niemowlęcia
Pielęgnacja niemowlęcia

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

poparzeń, ochronny krem na zimę. Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji niemowlęcia jest kąpiel. Nie należy jednak przesadzać z jej częstotliwością (...) i niemowląt nie powinny zawierać sztucznych barwników, silnych...

Pielęgnacja niemowlęcia

Jak się nie bawić z dzieckiem

Jak się nie bawić z dzieckiem

dziecka w wózku jest sposobem na uśpienie niemowlęcia. I nie ma w tym nic złego, dopóki lekkie i przyjemne bujanie nie zamieni się w mocne szarpanie (...) nieodwracalne zmiany. Pediatrzy zgodnie twierdzą, że nawet zbyt mocne kołysanie...

Pielęgnacja niemowlęcia

Oillan Baby Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała

Oillan Baby Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała

Pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała można stosować nawet u najmłodszych dzieci. Został on stworzony z myślą o maluchach mających wrażliwą i skłonną do przesuszania skórą, jak również o małych atopikach i alergikach.

Pielęgnacja niemowlęcia

Wskazówki pielęgnacyjne dla młodych mam

Wskazówki pielęgnacyjne dla młodych mam

podtrzymywała plecy niemowlęcia. Drugą ręką karm dziecko, głaszcz je po policzkach lub trzymaj ją delikatnie na klatce piersiowej lub brzuszku (...) bezpieczeństwa. Tatusiowie również powinni opiekować się dzieckiem metodą kangura. Mów...

Pielęgnacja niemowlęcia

Jak dbać o skórę niemowląt?

Jak dbać o skórę niemowląt?

Zdrowa skóra dziecka Zmarszczki, zaczerwienienia, sucha skóra - niemowlęta nie mają skóry idealnej, ale nie oznacza to, że coś jest nie tak. Skóra dziecka przyzwyczaja się do życia w nowym środowisku i większość niedoskonałości z czasem znika. Na przykład,...

Pielęgnacja niemowlęcia

Niebezpieczne składniki w kosmetykach dla dzieci

Niebezpieczne składniki w kosmetykach dla dzieci

Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci Skóra dziecka wymaga szczególnej troski i opieki. Wciąż się rozwija, jest bardzo delikatna i wrażliwa. Naskórek jest cieńszy, znajduje się w niej mniej gruczołów potowych, reaguje ona zupełnie inaczej niż skóra dorosłych....

Pielęgnacja niemowlęcia

Płyn do mycia i kąpieli 2 w 1 z serii Oillan Baby

Płyn do mycia i kąpieli 2 w 1 z serii Oillan Baby

Oillan Baby Płyn do mycia i kąpieli 2 w 1 dostępny jest w butelce 200 i 400 ml. Dzięki zawartości naturalnych substancji myjących pielęgnacja maluszka jest nie tylko dokładna, ale i delikatna.

Pielęgnacja niemowlęcia

Pielęgnacja uszu niemowlaka

Pielęgnacja uszu niemowlaka

Dziecko zaraz po urodzeniu wymaga intensywnej troski i opieki rodziców. Pielęgnacja dziecka nie jest trudna, ale wymaga profesjonalności (...) i odpowiedzialności. Jednymi z najważniejszych narządów są uszy. Dlatego podczas ich pielęgnacji...

Pielęgnacja niemowlęcia

Pielęgnacja dziewczynki

Pielęgnacja dziewczynki jest bardzo ważna dla zdrowia maleństwa. Aby zachować higienę niemowlaka na odpowiednim poziomie, pieluszki zmienia się około (...) także wymaga dokładności, a ciałko maleństwa po myciu osuszenia i nawilżenia. Jak...

Pielęgnacja niemowlęcia

5 faktów o szczepieniach, które warto znać

Plażowanie, rodzinny obiad, czy spotkanie z przyjaciółkami często przeradzają się w zagorzałe dyskusje dotyczące szczepień. Dlaczego jedno z największych odkryć współczesnej medycyny wywołuje tyle kontrowersji? Albert Camus -  powiedział, że przyczyną...