Trwa ładowanie...

Moczenie nocne u dzieci

W marcu 2013 roku ruszyła akcja społeczno-edukacyjna "Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!". Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat moczenia nocnego, walkę z popularnymi stereotypami oraz popularyzację serwisu o charakterze edukacyjnym Moczenie u dzieci. Akcja stanowi kontynuację zapoczątkowanych dwa lata temu działań Stowarzyszenia, które zmierzają do poprawy sytuacji dzieci dotkniętych tym problemem. Stowarzyszenie dąży do optymalizacji metod leczenia, diagnostyki i opieki nad dziećmi. Rzecznik Praw Dziecka objął Patronat Honorowy nad kampanią, a Polskie Towarzystwo Pediatryczne – Patronat Merytoryczny.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

spis treści

1. Program akcji edukacyjnej z zakresu moczenia nocnego

Kampania na rzecz leczenia nocnego moczenia u dzieci
Kampania na rzecz leczenia nocnego moczenia u dzieci

Kampania "Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!" zakłada różnorakie działania na rzecz leczenia i rozpowszechnienia...

zobacz galerię

Ogólnopolska kampania "Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!" będzie trwać do końca 2013 roku. W jej ramach organizowane są spotkania edukacyjne dla rodziców, nieodpłatne badania konsultacyjne oraz spotkania z lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i

leczeniu moczenia nocnego u dzieci . Na potrzeby kampanii przygotowano banery internetowe, layouty prasowe oraz spot radiowy. Pierwsze spotkanie dla rodziców odbędzie się 23 kwietnia 2013 roku we Wrocławiu (Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, ul. Borowska 213). Następne spotkania są planowane w Katowicach i Warszawie. Więcej informacji o badaniach konsultacyjnych i spotkaniach edukacyjnych znajdziesz na stronie internetowej Stowarzyszenia Uronef - Nasze Dzieci .

2. Wytyczne w leczeniu moczenia nocnego u dzieci

W 2012 roku przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej i Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej, tworzący Grupę Ekspertów, opracowali szczegółowe zalecenia dotyczące postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w przypadku dzieci, które moczą się w nocy. Wytyczne te stanowią swego rodzaju syntezę zaleceń międzynarodowego towarzystwa naukowego International Children’s Continence Society (ICCS), które zajmuje się problemem zaburzeń oddawania moczu u dzieci. Według zaleceń, wstępną diagnostyką moczenia nocnego u dziecka powinien zająć się lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki odpowiednio wczesnej diagnostyce i podjęciu leczenia można bowiem znacząco poprawić komfort życia dziecka moczącego się w nocy i nie dopuścić do wystąpienia poważnych następstw tego schorzenia.

Następny artykuł: Wskazania do leczenia moczenia nocnego u dzieci

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.