Medycyna naturalna w depresji sezonowej

Depresja sezonowa częściej dotyka ludzi około 20.–30. roku życia. Objawy mogą nasilać się wraz z wiekiem. Brak leczenia lub nieodpowiednia terapia często kończy się w przypadku depresji sezonowej samobójstwem. Co przyczynia się do zachorowania na depresję sezonową? Jak medycyna naturalna może wspomóc leczenie tej choroby?

spis treści

1. Przyczyny depresji sezonowej

Główną przyczyną depresji sezonowej jest zmienny cykl warunków meteorologicznych na danym obszarze. Wraz z kolejnymi porami roku zmienia się bowiem natężenie światła, a co za tym idzie ogólna aktywność także ulega zmianie. Skutkuje to problemami z zasypianiem, wydzielaniem niektórych hormonów i w rezultacie pogorszeniem apetytu, sennością, problemami z koncentracją, a nawet z pojawieniem się większego zapotrzebowania na słodycze. Wszystko za sprawą mniejszej ilości słońca w okresie jesienno-zimowym.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

5 symptomów zaburzeń psychicznych u dziecka
5 symptomów zaburzeń psychicznych u dziecka [6 zdjęć]

U dzieci zaburzenia psychiczne przebiegają inaczej niż u dorosłych, dlatego trudno je od razu wychwycić....

zobacz galerię

2. Medycyna naturalna w walce z depresją

Medycyna naturalna ma coraz większe znaczenie w walce z depresją sezonową. Co więcej, preparaty pochodzenia roślinnego mogą wspomóc również niektóre objawy nerwicy. Działają bowiem uspokajająco, przywracają poziom serotoniny i noradrenaliny – poziom tych hormonów spada przy depresji. Ponadto preparaty roślinne wspomagają leczenie i dają pozytywne efekty nawet u 50 proc. chorych na depresję.

Na depresję sezonową ludzie chorują w okresie jesienno - zimowym
Na depresję sezonową ludzie chorują w okresie jesienno - zimowym

3. Dobroczynna moc szafranu

To musisz wiedzieć:

Dobroczynne działanie ziół może przynieść polepszenie nastroju. Warto zatem wiedzieć, które składniki przywracają równowagę emocjonalną i wykorzystać je w walce z obniżonym nastrojem, który nie zawsze musi od razu oznaczać depresję. Składniki, które poprawiają samopoczucie, to: szafran, żeń – szeń, witaminy z grupy B. Odpowiednie połączenie powyższych składników może zmniejszyć stres i wspomóc działanie układu nerwowego.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.