Trwa ładowanie...

Mają dziewiętnaścioro dzieci. Dwudzieste jest już w drodze

 Anna Krzpiet
04.04.2017 10:30
Radfordowie z dziećmi
Radfordowie z dziećmi (Instagram)

Radfordowie to jedna z największych rodzin na Wielkiej Brytanii. W jej skład, oprócz Sue, czyli 42-letniej mamy i Noela 46-letniego ojca wchodzi jeszcze dziesięciu chłopców i dziewięć dziewczynek. To jednak nie koniec planów dotyczących powiększenia rodziny. Otóż w drodze jest kolejna pociecha.

1. 19 dzieci i więcej!

Mimo tego, że Sue i Noel w 2015 roku oznajmili wszystkim, że nie chcą mieć więcej dzieci, los zadecydował inaczej. Szczęśliwi rodzice podzielili się informacją o kolejnym potomku na swoim Facebooku, na którym mają już ponad ćwierć miliona fanów.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii rodzina Radfordów jest znana szczególnie z reality show „19 dzieci i więcej”. To właśnie w tym programie widzowie mogli między innymi oglądać narodziny ostatniego wówczas dziewiętnastego dziecka.

Radfordowie mieszkają w niewielkim angielskim mieście Morecambe. Najstarszy syn Chris ma 27 lat, Sue urodziła go w wieku 14 lat. Tuż po nim urodziła się 22-letnia Sophie, następnie 21-letnia Chloe, 19-letni Jack, 17-letni Daniel, 15-letni Luke, 14-letnia Millie, 13-letnia Katie, 12-letni James, 11-letnia Ellie, 10-letnia Aimee, 9-letni Josh, 7-letni Max, 6-letni Tillie, 4-letni Oscar, 3-letni Casper, 2-letnia Hallie i prawie roczna Phoebe.

Zobacz film: "Bezdzietni są traktowani gorzej?"
Dziwne zwyczaje związane z narodzinami dziecka z różnych stron świata
Dziwne zwyczaje związane z narodzinami dziecka z różnych stron świata [6 zdjęć]

Przyjście dziecka na świat to wzruszający i bardzo ważny moment dla każdej matki czy ojca. Nie wygląda

zobacz galerię

Rodzice poznali się w wieku 7 lat, kiedy byli sąsiadami. Małżeństwo twierdzi, że już wtedy, w czasach dzieciństwa między nimi narodziło się prawdziwe uczucie.

Radfordowie z dziećmi
Radfordowie z dziećmi (Instagram)

2. Samowystarczalna rodzina

Dzieci wychowują bez pobierania jakichkolwiek świadczeń socjalnych. Ich jednym źródłem utrzymania jest rodzinna piekarnia. Utrzymanie takiej gromadki dzieci, po przeliczeniu wynosi około 150 tysięcy złotych rocznie. Wliczone są w to również prezenty świąteczne czy organizacja urodzin. Dziennie w ich domu zjada się 3 bochenki chleba i 18 litrów mleka z dwoma pudełkami płatków śniadaniowych.

Zobacz także:

Tygodniowo na jedzenie wydają około 300 funtów. Ojciec o 5 rano wychodzi do piekarni, po dwóch godzinach wraca, aby odwieźć dzieci do szkoły. Sue zostaje w domu, by zajmować się najmłodszymi dziećmi, a także domem. Ponieważ codziennie musi zrobić aż 9 prań, do którego zużywa miesięcznie aż 30 butelek płynu do prania.

Poród 20 członka rodziny jest planowany na wrzesień 2017 roku. Płeć dziecka nie jest jeszcze znana, chociaż wszyscy mają nadzieję, że będzie to dziewczynka. Wtedy odpowiednia proporcja wśród rodzeństwa byłaby zachowana.

Poród 20 potomka planowany jest na wrzesień 2017 roku
Poród 20 potomka planowany jest na wrzesień 2017 roku (Facebook)

3. Inne duże rodziny

Radfordowie nie są jednak największa rodziną na świecie. Za rekordzistę uważa się Ziona Chana pochodzącego z Indii, który sugeruje, że posiada 94 dzieci z 39 różnymi kobietami. Obecnie mieszka z 14 synami i 33 wnuczętami w czteropiętrowym apartamentowcu posiadającym 100 pokoi. W ich domu dla porównania zjada się 30 kurczaków, 60 kg ziemniaków i 100 kg ryżu każdego dnia.

Zobacz także:

W Polsce jedną z największych jest rodzina pochodząca z Jaworza z województwa śląskiego. Pani Sylwia i pan Grzegorz mają osiemnaścioro dzieci.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze