Mądre bajki

Mądre bajki

Żyjąc w czasach, w których większość dzieci ma swobodny dostęp do komputera, tabletu i telewizji rodzice mają dylemat, jaką formę spędzania wolnego czasu wybrać swojemu dziecku. Jak wiadomo oglądanie telewizji jest łatwo dostępną i bardzo lubianą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci obserwują życie zwierząt, innych dzieci, śledzą przygody ulubionych bohaterów. Jest to dla nich świetny sposób na nudę, gdyż łatwo mogą oderwać się od monotonni dnia codziennego.

Niewielu rodziców zdaje sobie jednak sprawę, że telewizja może również pełnić bardzo pożyteczną rolę. Filmy animowane, ukierunkowane tematycznie programy telewizyjne dla dzieci wzbogacają słownictwo, uzupełniają wiedzę o świecie, wzmacniają pewność siebie a także uczą empatii np. do zwierząt. Dostępne są również bajki oraz piosenki, które w prosty sposób przedstawiają sytuacje z życia codziennego, kształtując tym samym właściwą postawę społeczną i moralną. Jeśli bajka zostanie dobrana odpowiednio do wieku i zainteresowań dziecka, z pewnością wpłynie to pozytywnie na jego wyobraźnię, rozwój emocjonalny oraz przyczyni się do wzbogacenia jego słownictwa

Mając na uwadze te potrzeby współczesnych rodziców, przygotowaliśmy specjalną sekcję wideo, w której znajdziesz piękne, aktrakcyjne wizualnie bajeczki dla twojego dziecka. Materiały, które tutaj znajdziesz są rekomendowane przez pedagog Justynę Gabroską i eksperta od integracji sensorycznej jako bezpieczne dla twojego dziecka.