LEGO® DUPLO® inspiruje budowniczych jutra

Informacja prasowa 

Ćśśś. Czy słyszysz ten dźwięk? Coś niesamowitego dzieje się w dziecięcym pokoju. Podłoga zmienia się w plac budowy i powstaje miasto! Dzieci uwielbiają wymyślać nowe historie i codziennie przeżywać emocjonujące przygody. Zestawy konstruktorskie LEGO® DUPLO® pozwolą nie tylko na fascynującą i kreatywną zabawę, ale i na rozwijanie umiejętności manualnych.

Polecane wideo:

Historia każdego miasteczka zaczyna się od placu budowy. Na początku nie ma niczego oprócz twardej ziemi, potem przyjeżdżają buldożery, ciężarówki, koparki, dźwigi i ładowarki. Dzieci uwielbiają bawić się w budowniczych i tworzyć konstrukcje własnego pomysłu: kolorowe mosty, domy do nieba czy krzywe wieże. Pomogą im w tym również pociągi, którymi będą przewozić materiały budowlane. A gdy już wybudują miasto, tym samym pociągiem mogą jeździć do szkoły, pracy lub przyjaciela.

Dziecko w wieku ok. 1,5 roku życia zaczyna odkrywać świat, który go otacza i próbuje go zrozumieć. Poprzez zabawę rozwija swoje umiejętności społeczne i poznawcze, zdobywając nowe doświadczenia i eksplorując różne środowiska, które są źródłem nowej wiedzy o świecie. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO są bardzo pomocne w rozwoju dziecka, gdyż dostarczają nieskończonej inspiracji do zabawy i radości.

Jak zbudować miasto?

eśli mały budowniczy marzy, aby wybudować swoje własne miasto, musi zacząć od samego początku. Doskonałym wyborem będzie LEGO DUPLO „Koparko-ładowarka” (10811) z wielką szuflą na przedzie i z tyłu oraz ruchomym dźwigiem, który może służyć do kopania i zgarniania dekorowanych klocków z narysowanymi dżdżownicami. Model został tak skonstruowany, by pasować do małych i jeszcze nieporadnych rączek dziecka. Budowa wielkiego miasta właśnie się zaczęła!

Wielkie maszyny LEGO DUPLO

Czy znów słyszysz ten dźwięk? Na plac budowy właśnie wjechały kolejne maszyny LEGO DUPLO „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812). Łatwo ruszyć z robotami, gdy ma się do zabawy wielką koparkę, która wykopie każdy dół i rozwali każdy mur. Gruzy można załadować na ciężarówkę i wywieźć na wysypisko śmieci. Zestaw zawiera także 2 minifigurki budowniczych LEGO DUPLO.

Wielka budowa

Gdy prace stają się bardziej zaawansowane, dzieciom będzie potrzebny buldożer, wywrotka i jeżdżący dźwig. Zestaw LEGO DUPLO „Wielka budowa” (10813) z tymi trzema wspaniałymi maszynami jest doskonałym sposobem na emocjonującą zabawę pełną radości z konstruowania i tworzenia swoich własnych budowli. Buldożer oczyści teren, a ciężarówka przywiezie nowe materiały budowlane. Dzięki dźwigowi można zbudować nawet prawdziwy drapacz chmur! W zestawie znajduje się również minifigurka budowniczego LEGO DUPLO, z którym łatwo bawić się w role. Dzięki temu dziecko może poczuć, jak to jest być liderem zespołu lub posłusznym pomocnikiem. Do minifigurki jest dołączony także kask, by dbać o bezpieczeństwo na budowie.

Uwaga! Samochód na skrzyżowaniu

Jeśli dziecko jest zafascynowane pociągami, spodoba mu się zabawa LEGO DUPLO „Ciuchcia DUPLO” (10810). Może nawet w przyszłości zostanie odpowiedzialnym motorniczym, który dba o bezpieczeństwo pasażerów? W zestawie dołączono także przejazd kolejowy i samochód, dzięki czemu rodzice mogą rozmawiać ze swymi pociechami o zasadach ruchu na drodze i ćwiczyć w zabawie, jak należy przechodzić przez ulicę.

Fascynujący świat pociągów

Z LEGO DUPLO „Mój pierwszy pociąg” (10507) łatwo wprowadzić dziecko w fascynujący świat pociągów. Razem możecie stworzyć kolorowy pociąg parowy, który wydaje dźwięki, wagon pasażerski, stację kolejową z kasą biletową, stację benzynową i sygnalizator świetlny. To idealna propozycja dla początkujących budowniczych, którzy będą zachwyceni nieskończoną, różnorodną i kreatywną zabawą w pociągi.

Klocki LEGO DUPLO zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, by zabawa nimi była łatwa i bezpieczna. Są dwa razy większe od zwykłych klocków LEGO i dzięki temu idealnie dopasowane do małych rączek dziecka. Wszystkie zestawy LEGO DUPLO wykonano według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ dla Grupy LEGO najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa.

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Koparko-ładowarka” (nr katalogowy 10811) - 59,99 zł, „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812) - 79,99 zł, „Wielka budowa” (10813) - 249,99 zł, „Ciuchcia DUPLO” (10810) - 129,99 zł, „Mój pierwszy pociąg” (10507) - 79,99 zł.

Więcej informacji

Redakcja parenting.pl, 11 miesięcy temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha (...) produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając w sklepie buty dla malucha,...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

Materiały prasowe Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Laptop edukacyjny

Laptop edukacyjny

Zakup laptopa dla dziecka wcale nie jest taką prostą sprawą. Istnieją urządzenia elektroniczne, które są dużo tańsze niż ich wersje dla dorosłych, jednak jedynie naśladują niektóre funkcje dostępne w standardowym laptopie.

Zakupy dla malucha

Szczoteczka do zębów dla dziecka

Szczoteczka do zębów dla dziecka

Rodzaj szczoteczki do zębów dla malucha Każdy członek rodziny powienien mieć własną szczoteczkę do zębów. Na rynku jest ogromny wybór akcesoriów

Zakupy dla malucha

Zabawki dla małych dzieci

Zabawki dla małych dzieci

Zabawki interaktywne potrafią na dłużej skupić uwagę dziecka. Kupując zabawki warto sprawdzić atest.

Zakupy dla malucha

Gry na logikę dla dzieci

Gry na logikę dla dzieci

Gry logiczne zmuszają dziecko do użycia myślenia, a dokładniej - zasad dedukcji, w celu rozwiązania zagadki.

Zakupy dla malucha

Lalki dla dziecka

Lalki dla dziecka

W sklepach pojawia się coraz więcej różnych rodzajów lalek dla dzieci, dlatego też wybranie idealnej zabawki dla dziewczynki lub chłopca może wydawać się nie lada wyzwaniem. Do wyboru mamy lalki mówiące, chodzące, a nawet siusiające. Na szczęście kupowanie...

Zakupy dla malucha

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie na dziecku

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie na dziecku

, zobaczysz, czego rzeczywiście potrzebuje, a czego nie. Na zakupy dla malucha warto wybrać się z doświadczoną mamą, która będzie potrafiła wskazać niezbędne akcesoria i produkty. Kup uniwersalny fotelik samochodowy Nosidełka...

Zakupy dla malucha

Turystyczne łóżka dla dzieci

Turystyczne łóżka dla dzieci

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są to składane akcesoria, które można bezpiecznie przewozić w samochodzie.