LEGO® DUPLO® inspiruje budowniczych jutra

Informacja prasowa 

Ćśśś. Czy słyszysz ten dźwięk? Coś niesamowitego dzieje się w dziecięcym pokoju. Podłoga zmienia się w plac budowy i powstaje miasto! Dzieci uwielbiają wymyślać nowe historie i codziennie przeżywać emocjonujące przygody. Zestawy konstruktorskie LEGO® DUPLO® pozwolą nie tylko na fascynującą i kreatywną zabawę, ale i na rozwijanie umiejętności manualnych.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

Historia każdego miasteczka zaczyna się od placu budowy. Na początku nie ma niczego oprócz twardej ziemi, potem przyjeżdżają buldożery, ciężarówki, koparki, dźwigi i ładowarki. Dzieci uwielbiają bawić się w budowniczych i tworzyć konstrukcje własnego pomysłu: kolorowe mosty, domy do nieba czy krzywe wieże. Pomogą im w tym również pociągi, którymi będą przewozić materiały budowlane. A gdy już wybudują miasto, tym samym pociągiem mogą jeździć do szkoły, pracy lub przyjaciela.

Dziecko w wieku ok. 1,5 roku życia zaczyna odkrywać świat, który go otacza i próbuje go zrozumieć. Poprzez zabawę rozwija swoje umiejętności społeczne i poznawcze, zdobywając nowe doświadczenia i eksplorując różne środowiska, które są źródłem nowej wiedzy o świecie. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO są bardzo pomocne w rozwoju dziecka, gdyż dostarczają nieskończonej inspiracji do zabawy i radości.

1. Jak zbudować miasto?

eśli mały budowniczy marzy, aby wybudować swoje własne miasto, musi zacząć od samego początku. Doskonałym wyborem będzie LEGO DUPLO „Koparko-ładowarka” (10811) z wielką szuflą na przedzie i z tyłu oraz ruchomym dźwigiem, który może służyć do kopania i zgarniania dekorowanych klocków z narysowanymi dżdżownicami. Model został tak skonstruowany, by pasować do małych i jeszcze nieporadnych rączek dziecka. Budowa wielkiego miasta właśnie się zaczęła!

2. Wielkie maszyny LEGO DUPLO

Czy znów słyszysz ten dźwięk? Na plac budowy właśnie wjechały kolejne maszyny LEGO DUPLO „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812). Łatwo ruszyć z robotami, gdy ma się do zabawy wielką koparkę, która wykopie każdy dół i rozwali każdy mur. Gruzy można załadować na ciężarówkę i wywieźć na wysypisko śmieci. Zestaw zawiera także 2 minifigurki budowniczych LEGO DUPLO.

3. Wielka budowa

Gdy prace stają się bardziej zaawansowane, dzieciom będzie potrzebny buldożer, wywrotka i jeżdżący dźwig. Zestaw LEGO DUPLO „Wielka budowa” (10813) z tymi trzema wspaniałymi maszynami jest doskonałym sposobem na emocjonującą zabawę pełną radości z konstruowania i tworzenia swoich własnych budowli. Buldożer oczyści teren, a ciężarówka przywiezie nowe materiały budowlane. Dzięki dźwigowi można zbudować nawet prawdziwy drapacz chmur! W zestawie znajduje się również minifigurka budowniczego LEGO DUPLO, z którym łatwo bawić się w role. Dzięki temu dziecko może poczuć, jak to jest być liderem zespołu lub posłusznym pomocnikiem. Do minifigurki jest dołączony także kask, by dbać o bezpieczeństwo na budowie.

4. Uwaga! Samochód na skrzyżowaniu

Jeśli dziecko jest zafascynowane pociągami, spodoba mu się zabawa LEGO DUPLO „Ciuchcia DUPLO” (10810). Może nawet w przyszłości zostanie odpowiedzialnym motorniczym, który dba o bezpieczeństwo pasażerów? W zestawie dołączono także przejazd kolejowy i samochód, dzięki czemu rodzice mogą rozmawiać ze swymi pociechami o zasadach ruchu na drodze i ćwiczyć w zabawie, jak należy przechodzić przez ulicę.

5. Fascynujący świat pociągów

Z LEGO DUPLO „Mój pierwszy pociąg” (10507) łatwo wprowadzić dziecko w fascynujący świat pociągów. Razem możecie stworzyć kolorowy pociąg parowy, który wydaje dźwięki, wagon pasażerski, stację kolejową z kasą biletową, stację benzynową i sygnalizator świetlny. To idealna propozycja dla początkujących budowniczych, którzy będą zachwyceni nieskończoną, różnorodną i kreatywną zabawą w pociągi.

Klocki LEGO DUPLO zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, by zabawa nimi była łatwa i bezpieczna. Są dwa razy większe od zwykłych klocków LEGO i dzięki temu idealnie dopasowane do małych rączek dziecka. Wszystkie zestawy LEGO DUPLO wykonano według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ dla Grupy LEGO najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa.

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Koparko-ładowarka” (nr katalogowy 10811) - 59,99 zł, „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812) - 79,99 zł, „Wielka budowa” (10813) - 249,99 zł, „Ciuchcia DUPLO” (10810) - 129,99 zł, „Mój pierwszy pociąg” (10507) - 79,99 zł.

Więcej informacji

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.