Korzystaj z wakacji i opalaj się bezpiecznie

Informacja prasowa

Tego lata, już po raz kolejny, każdy na własnej skórze może sprawdzić, jak widzi ją słońce i pod okiem ekspertów przekonać się, jak ważna jest prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna.

Polecane wideo:

W 10 nadmorskich miejscowościach w wakacyjne weekendy pojawią się strefy "Jak widzi Cię słońce", w których będzie można przekonać się "Jak widzi Cię słońce". W strefach będą czekały również liczne atrakcje dla dzieci i rodziców spędzających wakacje nad morzem - tzw. Podwórka.

Skóra wymaga ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok, jednak latem, kiedy częściej wystawiamy ją na działanie promieni słonecznych, zapewnienie odpowiedniej ochrony jest szczególnie ważne.

Sprawdź, jak widzi Cię słońce!

Dla wszystkich spędzający wakacje na plaży w 10 nadmorskich miejscowościach, powstaną strefy "Jak widzi Cię słońce". W każdej strefie na plażowiczów będzie czekała wyjątkowa foto-budka oraz inne atrakcje dla całej rodziny.

Każdy, kto odwiedzi strefę, będzie mógł sprawdzić przy pomocy specjalnej kamery z filtrem UV lub na zdjęciu zrobionym w wyjątkowej foto-budce, jak słońce „widzi” jego skórę. Nie da się tego zobaczyć gołym okiem! Dodatkowo, zdjęcie z foto-budki będzie można wydrukować, wysłać mejlem lub opublikować w mediach społecznościowych. Oprócz tego że mogą one być przyjemną pamiątką z wakacji spędzonych na plaży, mają na celu przypominać o tym, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna skóry.

- Chcielibyśmy obalić mity, które narosły wokół tematu ochrony przed promieniami UV tak, aby coraz więcej ludzi troszczyło się o skórę swoją i swoich najbliższych – mówi Martyna Kostrzyńska, PR Manager NIVEA.

Zasady prawidłowej ochrony przeciwsłonecznej skóry będzie można poznać podczas całodziennych konsultacji dermatologicznych w Strefach “Jak widzi Cię słońce” oraz w SUN VANach, które dodatkowo będą jeździły po nadmorskich miejscowościach. Eksperci w SUN VANach, podobnie jak Ci dostępni w strefach "Jak widzi Cię słońce", pomogą m.in. ocenić fototyp skóry oraz dobrać odpowiedni filtr. Dodatkowo, w każdym SUN VANie będzie można kupić produkty NIVEA, pomagające zapewnić ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Podwórka NIVEA

Przez całe wakacje, w 10 nadmorskich miejscowościach marka NIVEA i Mateusz Kusznierewicz będą również inspirować rodziców do aktywnej zabawy z dziećmi na plaży. Na rodziny, spędzające wakacje nad polskim morzem, czekać będą atrakcje, które zapewnią niezapomniane chwile na wspólnej i jakościowej zabawie.

W każdy weekend, na 10 polskich plażach powstaną Rodzinne Miejsca Zabaw – wszystko to, za sprawą akcji „Podwórko NIVEA na plaży”, która po raz pierwszy odbędzie się nad polskim morzem.

Już od 24 czerwca do końca wakacji, w 10 nadmorskich kurortach powstaną specjalne strefy, w których rodzice będą mogli aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Skimboard, rodzinny tor przeszkód czy tablica do nauki wiązania węzłów żeglarskich – to tylko kilka atrakcji, które z myślą o rodzinach, przygotowano w ramach akcji wraz z Mateuszem Kusznierewiczem, mistrzem olimpijskim w żeglarstwie, aktywnym tatą dwójki dzieci i Ambasadorem projektu.

Jak sam przyznaje - Wakacje to idealny moment, aby spędzić aktywnie czas z dziećmi – z dala od smartfonów i służbowej poczty. Razem z NIVEA przygotowaliśmy mnóstwo zabaw, które jeszcze lepiej zintegrują rodzinę i zapewnią jej niezapomniane przeżycia w trakcie wspólnych wakacji.

Aktywnie i efektywnie na plaży

Podwórka to miejsca, które integrują dużych i małych – teraz również na plaży! Wszystkie aktywności w Rodzinnych Strefach wymagają współpracy, sprawności ruchowej, a także kreatywności i sprytu.

Co więcej, na plażowych Podwórkach mogą rywalizować ze sobą drużyny z jednej lub z kilku rodzin, dzięki czemu pobyt stanie się doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości. Na tych, którzy o wychowaniu pragną dowiedzieć się więcej, czekają porady Ambasadora, Mateusza Kusznierewicza, który podpowie jak motywować dzieci, jak pobudzać ich kreatywność i rozwijać pasje.

Eventy odbędą się w 10 miastach na Polskim Wybrzeżu:

  • Krynica Morska: 24-26.06
  • Władysławowo: 1-3.07
  • Sopot: 8-10.07
  • Ustka: 15-17.07
  • Łeba: 22-24.07
  • Jastarnia: 29.07-31.08
  • Niechorze: 5-7.08
  • Kołobrzeg: 12-14.08
  • Ustronie Morskie: 19-21.08
  • Międzyzdroje: 26-28.08
Redakcja parenting.pl, 8 miesięcy temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Bezpieczne samochody

Bezpieczne samochody

Najnowsze modele samochodów są wyposażone w najlepsze systemy, mające zapewnić bezpieczeństwo pasażerów.

Wycieczki

Opona

Opona

Chłopcy są zainteresowani szczegółową budową wszystkich elementów samochodu - także opon.

Wycieczki

Kombi

Kombi

Do Skody Kombi zmieści się z pewnością cała rodzina.