Konkurs Edukacyjny Oceanarium 3D - Zaprzyjaźnij się z jednym z mieszkańców Oceanarium 3D!

Warszawa, Oceanarium 3D, PGE Narodowy – 4 stycznia rusza Konkurs Edukacyjny Oceanarium 3D, który jest jednym z filarów programu edukacyjnego prowadzonego przez Oceanarium 3D na PGE Narodowym. Oceanarium 3D pragnie zwrócić uwagę, że oprócz dobrej zabawy największą wartością, którą może wynieść stąd młodzież i dzieci, jest wiedza. Dlatego już od jesieni ruszyły działania skierowane do szkół, dzieci i nauczycieli, zwracające uwagę na edukacyjną rolę Oceanarium 3D – unikalnego miejsca na mapie, które dostarcza wartości poznawczych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Działania edukacyjne to lekcje przyrody i historii naszej planety opowiedziane w nowoczesny, interesujący sposób, wizyty w szkołach eksperta – paleontologa, przygotowane dla szkół materiały multimedialne, ułatwiające nauczycielom prowadzenie lekcji w tym temacie, a od stycznia nowego roku konkursu edukacyjny skierowany do klas ze szkół podstawowych i gimnazjów. Partnerami medialnymi Edukacyjnego Konkursu Oceanarium 3D zostały: naszemiasto.pl, Super Express, metrocafe.pl, TVP3 Warszawa, TVP3 Olsztyn, Radio Eska, Świat Wiedzy i O2, a partnerami merytorycznymi są Nat Geo Wild, Zakochaj się w Warszawie i Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zasady konkursu

Konkurs rozpoczyna się 4 stycznia i trwa do 30 kwietnia 2016 roku. Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Każda z grup wiekowych ma inne zadanie do wykonania. Dzieci młodsze ze szkół podstawowych wybierają swojego ulubieńca, jedno zwierzę morskie pływające w głębinach na PGE Narodowym. Tworzą jego podobiznę, nadają mu imię i wysyłają swoją pracę na adres Oceanarium. Młodzież gimnazjum będzie tworzyć makietę edukacyjną przedstawiającą dzień z życia zwierząt morskich. Przy wykonywaniu obu zadań ważne jest, aby cała klasa była zaangażowana w pracę nad powstaniem czy to podobizny morskiego ulubieńca, czy makiety edukacyjnej. W konkursie liczy się wyobraźnia, forma i materiał użyty do przygotowania konkursowego projektu jest dowolny. Czy morski ulubieniec będzie przedstawiony na obrazie, czy będzie wykonany z drewna, słomy, papieru itp. – nie ma znaczenia. Im większa pomysłowość, tym większa szansa na nagrodę. Również forma makiety i materiał, z którego młodzież gimnazjalna ją wykona, należy do ich decyzji. Do dnia 10 kolejnego miesiąca jury, w skład którego wchodzą: kierownik Oceanarium 3D, naukowiec z PAN-u, zaproszony dziennikarz wybierze finałową klasę z danego miesiąca (dwie kategorie wiekowe). Nagrody dla finałowych klas to wycieczki do Oceanarium połączone ze zwiedzaniem Stadionu.

Prace należy przesyłać na adres:

Oceanarium 3D, PGE Narodowy, al. ks. J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa lub na adres e-mail: konkurs@oceanarium3d.pl.

O Oceanarium 3D

Oceanarium 3D na PGE Narodowym to miejsce, które pokazuje świat sprzed milionów lat, a dokładnie głębiny oceanu i jego mieszkańców. To właśnie w Oceanarium 3D na PGE Narodowym, dzięki wykorzystaniu technologii 3D, możemy oglądać dawno wymarłe gatunki morskich zwierząt, jak gdyby znów żyły obok nas. Przenosimy się tu w podwodny świat ogromnych, prehistorycznych zwierząt. Oglądamy sceny z życia gadów, ssaków oraz ryb, które żyły w oceanach między ok. 360 milionami a 2,5 miliona lat temu. Dowiadujemy się, który gatunek miał nawet 20-centymetrowe zęby, a który czaszkę o długości 1,5 metra, czym się żywiły i w których zakątkach naszej planety odnaleziono ich szczątki. Oprócz prehistorycznego rekina mamy wyjątkową okazję podglądać także innych mieszkańców oceanu, na przykład plezjozaura, bazylozaura, dunkleosteusa oraz inne rodzaje prehistorycznych stworzeń.

Działalność edukacyjna Oceanarium 3D jest unikalna w skali Polski i niezwykle cenna, daje zwiedzającym możliwość zapoznania się z tematyką paleozoologii – dziedziną fascynującą i ważną dla zrozumienia historii naszego gatunku i otaczającego nas świata – mówi mgr Tomasz Szczygielski, paleobiolog i przewodnik Oceanarium. – Być może właśnie zgłębienie tej wiedzy będzie początkiem przygody dla przyszłych badaczy: paleontologów, biologów, herpetologów czy ichtiologów.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Joga w okresie ciąży

Joga w okresie ciąży

Joga na czas ciąży i porodu Joga pomoże Ci uspokoić umysł i zrelaksować ciało.

Patronaty

Targi Rodzinne FamilyTime

Targi Rodzinne FamilyTime

Targi Rodzinne w Krakowie Zapraszamy na Targi Rodzinne FamilyTime już 30 listopada w Krakowie w Centrum Targowym Chemobudowa.

Patronaty

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.

Patronaty

Happy Baby

Happy Baby

Targi zabawek i artykułów dla dzieci Wyjątkowe atrakcje dla wszystkich uczestników Targów. Habby Baby - Targi w Poznaniu Zapraszamy na Targi zarówno wystawców, jak i całe rodziny.

Patronaty

Mikołajkowe Mamaville

Mikołajkowe Mamaville

Targi Mikołajkowe z Mamaville Juz 6 grudnia zapraszamy na Targi Mamaville na ul. Domaniewską 37a.

Patronaty

Fundacja Rodzice Przyszłości

Fundacja Rodzice Przyszłości

Fundacja Rodzice Przyszłości prowadzi kampanię mającą na celu wspieranie dorosłych w jakże trudnej roli rodzica.