Trwa ładowanie...

"Jak kura połknęła hipopotama" Joanna Krzyżanek - Wydawnictwo Debit

"Jak kura połknęła hipopotama" to już piąte spotkanie z kurą Adelą, gdaczącą bohaterką książek Joanny Krzyżanek. Tym razem kura boi się własnego cienia i chowa się w domu swojego przyjaciela. Wieczorem z kogutem Konradem robi teatr cieni. Próbuje też zrobić huśtawkę z ogrodowego węża, a z kolorowych nakrętek rybki. Ma też sporo kłopotów z  nornicami: Natysią, Natką i Ninką, które zakradają się do szafy z nakrętkami.

Doskonałe dopełnienie barwnych przygód kury stanowią dowcipne ilustracje Zenona Wiewiurki.

"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"

"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"

Co przygotował hipopotam dla Adeli na podwieczorek? Jaki prezent dostała Adela od Natki, Natysi i Ninki? Która z norek zrobiła najwięcej napoju z nektarynek? Jak miał na imię przyjaciel Adeli, kiedy była jeszcze małą kurką? Co ugotowały na obiad norki? Kim chciał być hipopotam? Jak zrobić z nakrętek rybki, żółwiki, biedronki i ptaszki?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, wystarczy zajrzeć do zeszytu ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura zjadła hipopotama. Piszę i liczę". Liczenie, rysowanie i pisanie z psotną kurą są nie tylko dla tych, którzy mają pióra.

Rozpoznawanie i pisanie liter: H, h, N, n, Ń, ń, rysowanie szlaczków, kolorowanie gąsienic, zamienianie nakrętek w rybki, żółwiki, ptaszki, tkanie sieci, łączenie cytryn i herbatników, rysowanie cytrynowych kurczątek i wykonanie planszowej gry – to tylko niektóre przykłady zadań dla dzieci, które pokochały kurę w zeszycie ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura połknęła hipopotama. Szlaczki i znaczki". Zadania z kurą Adelą są nie tylko dla tych, którzy mieszkają w domku na kurzej nodze.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.