"Jak kura połknęła hipopotama" Joanna Krzyżanek - Wydawnictwo Debit

"Jak kura połknęła hipopotama" to już piąte spotkanie z kurą Adelą, gdaczącą bohaterką książek Joanny Krzyżanek. Tym razem kura boi się własnego cienia i chowa się w domu swojego przyjaciela. Wieczorem z kogutem Konradem robi teatr cieni. Próbuje też zrobić huśtawkę z ogrodowego węża, a z kolorowych nakrętek rybki. Ma też sporo kłopotów z  nornicami: Natysią, Natką i Ninką, które zakradają się do szafy z nakrętkami.

Doskonałe dopełnienie barwnych przygód kury stanowią dowcipne ilustracje Zenona Wiewiurki.

"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"
"Jak kura połknęła hipopotama" - kolejna część serii "Kura Adela"

Co przygotował hipopotam dla Adeli na podwieczorek? Jaki prezent dostała Adela od Natki, Natysi i Ninki? Która z norek zrobiła najwięcej napoju z nektarynek? Jak miał na imię przyjaciel Adeli, kiedy była jeszcze małą kurką? Co ugotowały na obiad norki? Kim chciał być hipopotam? Jak zrobić z nakrętek rybki, żółwiki, biedronki i ptaszki?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, wystarczy zajrzeć do zeszytu ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura zjadła hipopotama. Piszę i liczę". Liczenie, rysowanie i pisanie z psotną kurą są nie tylko dla tych, którzy mają pióra.

Rozpoznawanie i pisanie liter: H, h, N, n, Ń, ń, rysowanie szlaczków, kolorowanie gąsienic, zamienianie nakrętek w rybki, żółwiki, ptaszki, tkanie sieci, łączenie cytryn i herbatników, rysowanie cytrynowych kurczątek i wykonanie planszowej gry – to tylko niektóre przykłady zadań dla dzieci, które pokochały kurę w zeszycie ćwiczeń "Kura Adela. Jak kura połknęła hipopotama. Szlaczki i znaczki". Zadania z kurą Adelą są nie tylko dla tych, którzy mieszkają w domku na kurzej nodze.

Redakcja parenting.pl, 8 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Siedmiu krasnoludków

Siedmiu krasnoludków

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę" w kinach od 14 listopada

Patronaty

Seria "Rosnę i poznaję" - Zielona Sowa

Seria "Rosnę i poznaję" - Zielona Sowa

"Kształty i kolory" Okładka książki "Kształty i kolory" z serii "Rosnę i poznaję". "Pojazdy" Okładka książki "Pojazdy" z serii "Rosnę i poznaję". "W domu i w parku" Okładka książki "W domu i w parku" z serii "Rosnę i poznaję". "Na spacerze" Okładka książki...

Patronaty

Audiobook "Tworzenie więzi"

Świeżo upieczeni ojcowie nierzadko doświadczają poczucia bezradności na samą myśl o opiece nad noworodkiem. Mycie i przewijanie dziecka stanowi dla nich niemałe wyzwanie, są bowiem zmuszeni przełamać wewnętrzne opory i wykazać się daleko idącą delikatnością...