"Gwiazdy przeznaczenia" – pierwszy tom nowej serii „Chowańce”

Czy losy królestwa zależą od bezpańskiego kota?

Seria „Chowańce” to wielka przygoda pełna fantastycznych stworów, magicznych zaklęć, trujących roślin i niebezpieczeństw, w obliczu których ktoś bardzo mały może dokonać wielkich czynów, a ktoś wielki może okazać się zupełnie mały.

"Gwiazdy przeznaczenia. Chowańce"
"Gwiazdy przeznaczenia. Chowańce"

Magiczna, trzymająca w napięciu, ale i pełna uroku przygoda trzech adeptów magii i ich chowańców podbiła serca najmłodszych miłośników fantastyki na całym świecie.

Książka napisana jest z filmowym rozmachem dla dzieci w wieku 6-9 lat, zaskakuje dynamiką i ilością zwrotów akcji, która pędzi już od pierwszych wersów i nie daje czytelnikowi szansy na przerwę aż do końca, a zabawne dialogi bohaterów z pewnością rozbawią nie tylko najmłodszych.

Uciekając przed śmiertelnym pościgiem, dachowiec Aldwyn ukrywa się w niezwykłym sklepie ze zwierzętami. Chwilę później zjawia się tam Jack, młody adept magii, który chce wybrać czarodziejskiego towarzysza – swojego chowańca. Aldwyn zawsze był sprytny. Ale czy jest magiczny? Jack w to wierzy, a kot nie wyprowadza go z błędu. Musi tylko przekonać inne chowańce – przemądrzałą modrosójkę Skylar i przyjacielską rzekotkę Gilberta – o tym, że jest obdarzonym magicznymi mocami kotem, za którego się podaje.

A potem dzieją się rzeczy niesamowite. Z nieba spadają trzy gwiazdy – zły omen. Życie młodych czarodziejów jest zagrożone. Muszą uciekać…

Więcej na: www.chowance.pl

– Jeśli to, przed czym uciekamy, jest takie niebezpieczne, jak dwoje metalowych drzwi nas przed tym ochroni? – spytała Marianne.

– W tej podziemnej komnacie są nie tylko marynowane jabłka i dzbany wina śliwkowego – odparł Kalstaff. – Mój ojciec zbudował ją w czasach Czarnego Marszu, dawno temu, kiedy byłem jeszcze chłopcem. Wyłożył wnętrze alabastrem i zamknął drzwi zaklęciami ochronnymi. Te magiczne osłony obroniły moich rodziców i siostry, podczas gdy ja walczyłem przeciw hordom Armii Umarłych. Teraz obronią was.

Popędzał ich, ale nie dotarli jeszcze do połowy drogi przez wąwóz, kiedy z północnego wschodu dobiegła ich rytmiczna galopada trzasków pioruna. Aldwyn spojrzał w górę i ujrzał cztery widmowe istoty zbliżające się do nich spomiędzy drzew, na koniach, które wydawały się uformowane z przejrzystej zielonej energii. Cwałowały przez niebo widmową kamienną ścieżką, która materializowała się przed nimi i znikała znowu, kiedy tylko odrywało się od niej ostatnie kopyto. Na fantomowych ogierach siedziało czterech jeźdźców, których tożsamość skrywała złowieszcza ciemność.

Potem stary mag Kalstaff ginie, a Jack i dwoje innych młodych czarodziejów zostają porwani przez żądną władzy królową. Ich życie i przyszłość całej Bezkresji zależą od trzech chowańców, które wyruszają im na ratunek. Ich misja będzie niebezpieczna. Staną do walki między innymi z cienistymi ogarami, które „stworzone po to, by bronić czarnych jak smoła jaspisowych kopalni Uduli, (…) widzą w całkowitych ciemnościach, a ich zęby są zdolne przegryźć kolczugę” i gundabestią – „trzymetrową istotą, która z ogłuszającym rykiem wynurzyła się z głębi ziemi, miała troje oczu, grubą szarą skórę, potężne, zakończone kopytami nogi i róg wystający z czoła”. Czy znajdą w sobie dość sprytu i odwagi?

Bohaterowie nieidealni

W fantastycznej scenerii Bezkresji toczy się również inna historia. Z pewnością docenią ją i dzieci, i ich rodzice. To opowieść o mocnych i słabych stronach każdego bohatera. O tym, że nikt nie jest doskonały i nikt nie wyrastał w doskonałym świecie. Ktoś jest nieśmiały, a ktoś przemądrzały. Czy znajdzie się osoba, która nigdy nie skłamała? A ile razy kłamiemy, bo chcemy dobrze? Każdy ma swoje lęki, każdy chciałby robić wszystko jak najlepiej, a czasem wychodzi gorzej. I rodzice bywają różni… na przykład tata Gilberta jest perfekcjonistą i jasnowidzem na dodatek. Krzyczał na niego, zanim biedak zdążył nabroić… Na szczęście, gdy się ma prawdziwych przyjaciół, można spokojnie nie być idealnym i kroczyć przez życie z uniesioną głową (albo dziobem, albo ogonem).

Redakcja parenting.pl, 8 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

"Gram z Sówką Zuzią..." od Wydawnictwa Zielona Sowa

"Gram z Sówką Zuzią..." od Wydawnictwa Zielona Sowa

"Gram z Sówką Zuzią. Kolory" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Owoce" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Warzywa" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Zwierzęta" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Pojazdy" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką...

Patronaty

Małgorzata Kożuchowska jako Clara

Małgorzata Kożuchowska jako Clara Odtwórz wideo

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai": Małgorzata Kożuchowska jako Clara Małgorzata Kożuchowska potrafi być zabójczo słodka. Podobnie jak Clara, szefowa mafijnej rodziny Biscottich. Jej przyjazd to gwarancja ostrej awantury w spokojnym szwedzkim miasteczku.

Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki - Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".