Film dokumentalny i serial na CBS Reality pod patronatem Parenting.pl i abcZdrowie.pl

Serwisy Parenting.pl oraz abcZdrowie.pl objęły potronatem serial "Porody: nietypowe przypadki" oraz film dokumentalny "Bliźnięta w tarapatach". Zapraszamy do obejrzenia galerii, zwiastunów oraz udziału w konkursie z nagrodami od CBS Reality.

"Porody: nietypowe przypadki"

„Porody: nietypowe przypadki” wyświetlane są na kanale CBS Reality w dni powszednie o godz. 14:00 i 18:00 (powtórka). Powtórki odcinków także o godz. 10:00 następnego dnia oraz w weekendy o godz. 9:00 i 10:00. Widzowie serialu będą przeżywać wraz z bohaterami programu emocje związane z niespodziewanymi komplikacjami związanymi z ciążą i oczekiwać na szczęśliwe rozwiązanie. Tytułowe nietypowe przypadki obejmują takie nieprawidłowości jak porody przedwczesne, pośladkowe, łożysko przodujące, krwawienia i wiele innych. Akcja programu dzieje się w Stanach Zjednoczonych, a każdy odcinek dokumentu przedstawia losy kilku kobiet, których ciąże z różnych względów są zagrożone.

Film dokumentalny

Zapraszamy do oglądania filmu dokumentalnego "Bliźnięta w tarapatach" na kanale CBS Reality już 3 sierpnia o godz. 14.00. Powyższy filmik pochodzi właśnie...

Do tej pory poznaliśmy m.in. 36-letnią Bobbie, która zdecydowała się być surogatką, na prośbę Lyndy i Dale’a, którzy nie mogli zostać rodzicami w naturalny sposób. Niestety, prawdopodobnie, z powodu poprzedniego cesarskiego cięcia i blizny jaka po nim pozostała, szyjka macicy kobiety nie zachowywała się prawidłowo i lekarze musieli podjąć szybką decyzję o operacji. Także 25-letnia Colendra została zakwalifikowana na cesarskie cięcie. W jej przypadku powodem było zagrożenie niedotlenienia płodu, który otrzymywał zbyt mało życiodajnego pierwiastka z powodu anemii sierpowatej, na którą cierpiała mama malucha. Podobnie było w przypadku zaledwie 19-letniej Angeliki, u której lekarze wykryli przebarwienie w płynie owodniowym i zbyt niskie tętno dziecka, co zaskutkowało natychmiastową decyzją lekarzy o przewiezieniu dziewczyny na blok operacyjny.

Fotogaleria

„Porody: nietypowe przypadki” wyświetlane są na kanale CBS Reality w dni powszednie o godz. 14:00 i 18:00 (powtórka). Powtórki odcinków także o godz. 10:00...

Co przyniosą kolejne sezony serii „Porody: nietypowe przypadki”? Jakie będą ich bohaterki i jak lekarze będą mogli im pomóc? Przekonacie się oglądając CBS Reality od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a już teraz uchylamy rąbka tajemnicy przedstawiając wybrane przypadki w fotogalerii programu.

"Bliźnięta w tarapatach"

„Bliźnięta w tarapatach” to film dokumentalny emitowany przez CBS Reality 3 sierpnia o godz. 14.00.

Film „Bliźnięta w tarapatach” przedstawia losy czterech kobiet będących w ciąży bliźniaczej. Niestety tego typu ciąża to nie tylko podwójna radość, ale często także zdwojony niepokój, a przyszłe mamy przedstawione w programie mają do tego poważny powód. U ich nienarodzonych jeszcze dzieci wykryto schorzenie o nazwie zespół przetoczenia krwi między płodami. Jest to stosunkowo rzadkie zaburzenie, które dotyczy około 10% ciąż. Choroba ta polega na istnieniu nieprawidłowych połączeń pomiędzy płodami, przez które jedno z bliźniąt, dawca, dostarcza krew drugiemu, biorcy. W wyniku tego procesu jedno z dzieci otrzymuje zbyt dużo, a drugie zbyt mało krwi, co może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a nawet do śmierci maluszków.

Film dokumentalny o ciążach bliźniaczych "Bliźnięta w tarapatach' - 3 sierpnia o godz. 14.00.

Pary Catherine i Jack z Sacramento w Kalifornii, Jill i Constantinoi z Newport News w Wirginii, Lesa i Loren z Tampy na Florydzie oraz Chiroi i Jin z Los Angeles otworzą się przed widzami CBS Reality i pozwolą im towarzyszyć w chwilach szczęścia i smutku związanych z ich trudną ciążą. Widzowie kanału będą obserwować jak lekarze ze Szpitala św. Jana na Florydzie będą walczyć o życie dzieci tych osób. Placówka ta stosuje pionierską w metodę leczenia zespołu przetoczenia krwi między płodami. Dzięki technologiom światłowodowym i kamerom endoskopowym personel robi wszystko co w jego mocy, by uratować bliźnięta. Program daje niepowtarzalną możliwość obserwacji walki o przetrwanie dzieci będących jeszcze w łonie matki.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

"Czytamy bez mamy" Wydawnictwo Debit

"Czytamy bez mamy" Wydawnictwo Debit

"Braciszek? Tylko nie to!" - I poziom Pierwsza książeczka z serii "Czytamy bez mamy" od Wydawnictwa Debit - "Bracieszek? Tylko nie to!". "Jak zostałam szpiegiem" - II poziom Druga książeczka z serii "Czytamy bez mamy" od Wydawnictwa Debit - "Jak zostałam...

Patronaty

Gra Akademii Umysłu JUNIOR

Gra Akademii Umysłu JUNIOR

Gry umysłowe Akademii Umysłu przypadną do gustu nie tylko dzieciom. Spodobają się również rodzicom, którzy będą spokojniejsi o rozwój swoich pociech.

Patronaty

Kampania "Świadoma mama"

Kampania "Świadoma mama"

"Świadoma mama" W wielu miastach Polski będą odbywały się bezpłatne warsztaty dla mam i przyszłych mam. Zapraszamy.

Patronaty

Książeczki z serii o Parauszku i przyjaciołach

Książeczki z serii o Parauszku i przyjaciołach

"Dzień Łasucha" Jedna z książeczek z serii "Parauszek i przyjaciele" od Wydawnictwa Papilon. "Poszukiwacze skarbu" Kolejna z książeczek z serii "Parauszek i przyjaciele" od Wydawnictwa Papilon. "Zły dzień" Następna książeczka z serii "Parauszek i przyjaciele"...

Patronaty

Spuki Boo

Spuki Boo

Urodziny Spuki Boo Zapisz się z dzieckiem na urodziny Spuki Boo!

Patronaty

Puzzlowanki Malowanki

Puzzlowanki Malowanki

Puzzlowanki Malowanki to kreatywna zabawa dla dzieci Jeśli Twoje dziecko lubi rysować i lubi układać puzzle, ta zabawa jest dla niego!Stwórzcie własny rysunek, który złożycie w formie puzzli!