Przejdź na WP

Dwie serie leku odczulającego wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju dwie serie preparatu Venomenhal. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

1. Decyzja GIF

GIF wycofał z obrotu serie Venomenhalu o pojemności 120 mikrogramów, o numerze B3007492 i z datą ważności 10.2017 oraz o numerze B3007442, z datą ważności 11.2018.

Przeczytaj także:

Jak podaje inspektorat, przyczyną wycofania leku są błędne informacje zamieszczone na opakowaniu zewnętrznym produktu dotyczące rodzaju jadu. Zamiast "jad pszczoły" powinno być: "jad osy".

Dwie serie leku odczulającego wycofane z obrotu
Dwie serie leku odczulającego wycofane z obrotu (123rf)

Przeczytaj także:

"Z informacji przekazanych przez przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego wynika, że ww. serie produktu leczniczego posiadającego błędnie oznakowane opakowania zostały zablokowane na poziomie hurtowym" – czytamy w decyzji GIF. - Oznacza to, że lek nie trafił jeszcze do aptek. Nie ma więc zagrożenia dla zdrowia pacjentów - uspokaja Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF.

2. Co to jest venomenhal?

Jedna fiolka preparatu zawiera 120 µg liofilizowanego jadu owada (osy lub pszczoły). Lek stosuje się do diagnostyki alergii (jako testy skórne) oraz w terapiach odczulających u osób uczulonych na jad pszczoły i osy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.