Dlaczego nienawidzisz być w ciąży?

Nie oszukujmy się, nie dla każdej z nas ciąża to czas wypełniony po brzegi radością i szczęściem. Oczywiście cieszymy się z tego, że czekamy na przyjście naszego dziecka, jednak te 9 miesięcy może niektórym z nas naprawdę uprzykrzyć życie. Z przymrużeniem oka przedstawiamy 4 powody, dla których ciąża może być czasem, który znienawidzisz.

W życiu nie wyglądałaś gorzej

Nie dość, że przytyłaś, na brzuchu pojawiły się nieestetyczne, sine pręgi, na udach i pośladkach cellulit, to jeszcze na twarz powrócił zapomniany od kilkunastu lat trądzik. To normalne, że zmiana wyglądu w ciąży na niekorzyść wprawia w zły nastrój każdą kobietę, jednak twój smutek łączy się zapewne z innym uczuciem – strachem. Boisz się, że z dodatkowymi kilogramami tu i ówdzie, odstającym brzuchem i rozstępami nie podobasz się już swojemu partnerowi? Nauka uzasadnia te obawy.

Polecane wideo:

W jednym z badań opublikowanych w American Psychological Association dowiedziono, że mężczyzna, który ma tendencje do bycia niewiernym, najczęściej zdradza swoją kobietę właśnie w trakcie ciąży. Nie martw się, jeśli twój partner naprawdę cię kocha, nigdy cię nie zdradzi.

Masz ochotę na jedzenie w środku nocy

To normalne, że w ciąży masz różne kulinarne zachcianki. To, czym zajadałaś się przed kilkoma miesiącami, może ci już nie smakować, a inne produkty, których nie chciałaś wziąć do ust, staną się obecne w codziennym menu. Najgorsze jest jednak to, gdy budzisz się w środku nocy z wielką ochotą na pysznego burgera. Co robisz?

Oczywiście budzisz swojego partnera i wysyłasz go do całonocnego fast foodu. Nie tylko nasłuchasz się tego, jaki to on jest biedny, bo masz ochotę na coś, czego nie macie w lodówce, ale możesz być też pewna pojawienia się po zjedzeniu znanego ci już uczucia zgagi. Jak jej uniknąć, bo przecież z jedzenia nie zrezygnujesz? Unikaj wysiłku, podgryzaj migdały i pij wodę z imbirem. I nie martw się, zgaga przejdzie... gdy urodzisz dziecko.

Jesteś pępkiem świata

Najchętniej zaszyłabyś się w domu, przykryła kołdrą i przeczekała tych kilka miesięcy. Tymczasem musisz pokazywać się ludziom, spotykać z rodziną i znajomymi. Niestety każdy osobiście będzie chciał zapytać, jak się czujesz, czy z maluszkiem wszystko w porządku i czy kupiłaś już całą wyprawkę.

Twoje odpowiedzi, że nie czujesz się dobrze, jest ci słabo, niedobrze i nigdy nie byłaś tak duża jak teraz, z pewnością nie zostaną zrozumiane przez ciocie i koleżanki, które przecież już przechodziły ten piękny stan i z chęcią by go powtórzyły. Chcąc uniknąć dyskusji, uśmiechnij się, powiedz, że jest cudownie, odwróć się na pięcie i idź wypłakać się w ramię swojemu mężczyźnie, skarżąc się, że nikt cię nie rozumie.

Na zmianę śmiejesz się i płaczesz

Wahania nastrojów. Która z nas nie przechodzi ich co miesiąc? W ciąży jednak przechodzisz ze skrajności w skrajność w ekspresowym tempie. Przed chwilą nakrzyczałaś na swojego mężczyznę, oskarżając go o brak zainteresowania i czułości, a teraz znajdujesz w jego ramionach ukojenie i uświadamiasz sobie, jak bardzo go kochasz. To zupełnie normalne.

Warto jednak, aby twój mężczyzna też o tym wiedział. Jeszcze zanim zdecydujecie się na dziecko, poinformuj go o tym, jak szybko twoje nastroje będą ulegać zmianie. Ale pamiętaj! To, że jesteś w ciąży, nie tłumaczy cię, jeśli doprowadzasz swojego partnera do szewskiej pasji. Każdy ma swój kres wytrzymałości!

Każda z nas inaczej przechodzi stan ciąży. Dla jednych może to być okres nieustającej euforii i energii, która pozwala przenosić góry. Te drugie będą znały powyższe sytuacje z autopsji. Nie miej wyrzutów sumienia! To, że nie lubisz być w ciąży nie oznacza, że jesteś złą matką. Przeciwnie, przyjście na świat maluszka ucieszy cię podwójnie – będziesz szczęśliwa, że masz go już przy sobie, ale poród będzie też końcem „traumatycznego” okresu ciąży. Głowa do góry – teraz będzie już tylko lepiej!

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Ciąża ?

~Ppp • ostatni post 3 dni temu

2
Artykuły Choroby i dolegliwości w ciąży
Choroby i dolegliwości w ciąży

Ciąża a bóle brzucha

Ciąża a bóle brzucha

Delikatne skurcze i bolesność brzucha jest spowodowane rozciąganiem wiązadeł powiększającej się macicy. Dopóki skurcze nie są ostre i nie towarzyszy im krwawienie, to nie ma powodu do zmartwienia.

Choroby i dolegliwości w ciąży

Ciąża - czas pełen niespodzianek

Ciąża - czas pełen niespodzianek

Niespodzianki ciążowe Ciąża - podobno to najpiękniejszy czas w życiu kobiety... Biorąc pod uwagę dodatkowe piętnaście kilogramów, napuchnięte (...) dniami i nocami - zwłaszcza nocami? No i ten apetyt na seks... Ciąża...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Zdrowa dieta w czasie ciąży

Zdrowa dieta w czasie ciąży

Prawidłowe odżywianie w czasie ciąży odgrywa ważną rolę w prawidłowym rozwoju płodu. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczać wszystkie (...) składniki odżywcze: białko, witaminy i sole mineralne. Prawidłowa dieta w okresie...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Sposoby na bezsenność w ciąży

Sposoby na bezsenność w ciąży

Problemy ze snem w ciąży W trakcie ciąży organizm kobiety doświadcza intensywnych zmian hormonalnych, które mogą wywierać niekorzystny wpływ (...) na jakość snu. Co więcej, w każdym z trymestrów ciąży...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Bóle głowy w ciąży

Bóle głowy w ciąży

Bóle głowy i złe samopoczucie to tylko nieliczne z możliwych dolegliwości w czasie ciąży.

Choroby i dolegliwości w ciąży

ZIKA groźna tylko dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży?

ZIKA groźna tylko dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży?

Wirus ZIKA jest groźniejszy dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży - poinformowali naukowcy z amerykańskiego Centrum Zapobiegania Chorobom (CDC (...) dla kobiet w ciąży, powodując u płodów mikrocefalię...

Choroby i dolegliwości w ciąży

Skurcze i bóle brzucha w ciąży

może nie towarzyszyć krwawienie, ponieważ łożysko odkleja się stopniowo i krwawi do wnętrza macicy. Bóle krzyża w ciąży są dość powszechną dolegliwością (...) Skurcze i bóle brzucha w ciąży nie zawsze...