Cyberprzemoc - jak uchronić dziecko? (WIDEO)

Cyberprzemoc jest obecnie poważnym problemem. Zazwyczaj pojawia się ona w towarzystwie przemocy seksualnej. Jest to bardzo trudny temat, szczególnie gdy dotyczy dzieci. Najlepszym przykładem są roznegliżowane zdjęcia nastolatek, które z różnych przyczyn ujrzały światło dzienne i zaczęły żyć własnym życiem.

Bardzo ważna jest rola rodzica. Dziecko powinno mieć w nich wsparcie, a często brakuje w ich relacji zaufania. Rodzice nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest ich rola w wychowaniu, również seksualnym ich dziecka. Niestety to właśnie dorośli często na pewnym etapie życia dziecka tracą z nim kontakt.

O możliwościach pomocy dziecku, które padło ofiarą cyberprzemocy opowiada Paulina Trojanowska z grupy edukatorów seksualnych Ponton.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.