Trwa ładowanie...

Cierpiała z powodu bolesnych miesiączek. Lekarze powiedzieli, że to seria poronień

Fiona Williams to kobieta, która musiała pogodzić się z faktem, że jest bezpłodna. Mimo diagnozy lekarzy trzykrotnie została mamą. Dziś walczy z nowotworem i pragnie szerzyć świadomość społeczeństwa na temat raka. Podkreśla, jak ważne są regularne badania, które ratują życie pacjentów.

Kobieta walczy z nowotworem
Kobieta walczy z nowotworem (Instagram)

1. "Bezpłodna" mama trójki dzieci

46-letnia dziś Fiona WIlliams 20 lat temu dowiedziała się, że jest bezpłodna. Do lekarza trafiła po tym, gdy przeszła całą serię bolesnych miesiączek. Medycy powiedzieli jej, że w rzeczywistości były to poronienia, a ich przyczyną jest zespół policystycznych jajników.

Lekarze powiedzieli, że z powodu choroby, nie będzie mogła mieć dzieci. Kobieta wraz z mężem pogodzili się z tą myślą. Dwa miesiące po diagnozie Fiona ponownie wybrała się na badania.

- Poszłam do lekarza, ponieważ myślałam, że mam depresję. Czułam się naprawdę przygnębiona - wyznaje kobieta.

Lekarze zrobili jej test ciążowy i poinformowali ją, że wynik jest pozytywny. Urodziła w wyniku cesarskiego cięcia i usłyszała, że nie będzie mogła mieć więcej dzieci. Mimo to kobieta jeszcze dwukrotnie została mamą, za każdym razem słyszała, że nie będzie mogła kolejny raz zajść w ciążę.

2. Relacjonuje walkę z nowotworem

Mama 17-latki i dwóch młodszych chłopców w ostatnich latach zaczęła odczuwać silny ból pleców, a bolesne miesiączki znów się nasiliły. Lekarze stwierdzili u niej mięśniaka - nienowotworową narośl w macicy.

Mimo rozpoczętego leczenia kobieta czuła się coraz gorzej. Ból rozprzestrzeniał się i z czasem zaczęła czuć dyskomfort w całym ciele. W 2019 roku zdiagnozowano u niej fibromialgię. Jest to przewlekła niezapalna choroba reumatyczna, która obejmuje tkanki miękkie.

Dzięki podnoszeniu świadomości o nowotworach, Fiona uratowała już kilka przyjaciółek
Dzięki podnoszeniu świadomości o nowotworach, Fiona uratowała już kilka przyjaciółek (Instagram)

Kolejne badanie w 2021 roku wykazało, że kobieta ponownie ma mięśniaki. Biopsja wykazała, że Fiona cierpi na nowotwór endometrium. Lekarze przeprowadzili histerektomię, a kolejne operacje ratujące życie kobiety musiały być przesunięte z powodu pandemii.

Po długim oczekiwaniu i przejściu COVID-19, Fiona poddała się operacji, a następnie rozpoczęła chemioterapię. Jej włosy zaczęły wypadać, zdecydowała się więc je zgolić. Pomogły jej w tym dzieci, a mama tłumaczy, że dzięki temu jej brak włosów nie jest dla nich tak przerażający.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.