Przejdź na WP

Chora na porażenie mózgowe córka piłkarza Phila Neville została modelką

Córka znanego byłego obrońcy i pomocnika Manchesteru United – Phila Neville'a, urodziła się z porażeniem mózgowym. Lekarze na początku nie dawali jej dużych szans na przeżycie.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

1. Walka o marzenia

Isabella urodziła się jako wcześniak. Kiedy miała 18 miesięcy specjaliści zdiagnozowali u niej porażenie mózgowe stwierdzili, że Izzy nigdy nie będzie chodzić. Obecnie dziewczynka ma 13 lat i aż trudno poznać, że jest chora. W dodatku spełnia swoje marzenia – właśnie została modelką.

Isabelle Neville - córka Phila Neville'a w sesji zdjęciowej
Isabelle Neville - córka Phila Neville'a w sesji zdjęciowej (dailymail)

Izzy jest pierwszą niepełnosprawną modelką, która jest zapisana w znanej brytyjskiej agencji Source Models. Ponadto jest jedną z niewielu niepełnosprawnych modelek na całym świecie. Mama dziewczynki podkreśla, że jej córka chce po prostu normalnie żyć, a oni, jako rodzice, powinni jej to umożliwić. Ważne jest dla nich to, aby ich dziecko mogło spełniać swoje marzenia. I chociaż wiedzą, że ta choroba jest nie uleczalna, to chcą, aby ich córka miała w miarę normalne życie.

W agencji mówią, że dziewczynka zainteresowała ich nie tylko dzięki wyjątkowej urodzie, ale również dzięki ogromnej determinacji. Izzy nie chce wyjątkowego i ulgowego traktowania. Chce być postrzegana przez wszystkich, jako normalna dziewczyna.

Sesja zdjęciowa Izzy Neville/ Phil Neville z rodziną
Sesja zdjęciowa Izzy Neville/ Phil Neville z rodziną (dailymail)

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.