Cartoon Network zaprasza na pełną inspiracji niedzielę ze Studiem Wyobraźni

Już 20 września w ramach projektu Studio Wyobraźni (Imagination Studios), którego celem jest wspieranie rozwoju dziecięcej kreatywności, Cartoon Network zaprasza dzieci do wspólnej zabawy na Polach Mokotowskich w Warszawie. Wydarzenie, podczas którego najmłodsi będą mogli m.in. poznać tajniki animacji, zainauguruje konkurs Studia Wyobraźni Cartoon Network, w którym dzieci będą mogły tworzyć własne wyjątkowe projekty i wygrać atrakcyjne nagrody.

Rusza konkurs Studia Wyobraźni Cartoon Network

Konkurs realizowany w ramach projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network (Imagination Studios) skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym (6-14 lat). Jego głównym celem jest inspirowanie do twórczej zabawy. Prace w konkursie dzieci mogą zgłaszać do 8 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zasady konkursu

Wystarczy wejść na stronę internetową w zakładkę konkurs i spróbować swych sił w jednej z trzech kategorii: rysunek (dla młodszych dzieci w wieku 6-8 lat), tworzenie scenorysów (dla starszych dzieci w wieku 9-12 lat), film i animacja (dla młodzieży w wieku 12-14 lat). Najbardziej kreatywne prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami w postaci iPadów, minitabletów graficznych oraz zestawów kreatywnych, dzięki którym zwycięzcy będą mogli kontynuować swoją kreatywną przygodę z rysunkiem, animacją i filmem. Laureatów konkursu wyłoni jury, w skład którego wejdą ambasadorzy Studia Wyobraźni Cartoon Network: aktorka i założycielka fundacji Mamy Dzieci, Aneta Todorczuk-Perchuć, współzałożycielka Fundacji Atelier wspierającej twórczość artystyczną dzieci i młodzieży, Teresa Starzec oraz artysta-grafik, Marek Pawelczyk znany jako Pan Rysownik.

Konkurs jest kolejnym etapem projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network uruchomionego w lipcu br., mającego na celu zachęcenie dzieci do twórczej zabawy, przy okazji wspierając rozwój wyobraźni. Zgłoszenia można wysyłać do 8 listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 listopada. Patronami medialnymi projektu są: portal dzieci.pl, wp.pl, czasdzieci.pl, Radio Kolor, magazyn Cartoon Network.

Projekt Studio Wyobraźni 

Studio Wyobraźni Cartoon Network jest istotnym krokiem w działaniach stacji, która odpowiadając na wyrazy sympatii dzieci do kanału, wspiera je w uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności. Projekt, w ślad za swoim hasłem przewodnim – Wyobraźnia rozwija, rozwijaj wyobraźnię – ma na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Do dyspozycji wszystkich młodych fanów stacji została oddana twórcza platforma internetowa, na której dzieci mają szansę dowiedzieć się nie tylko jak powstają ich ulubione kreskówki, ale także mogą puścić wodze fantazji i tworzyć własne projekty. Jednym z elementów projektu Studia Wyobraźni jest także specjalnie opracowany pakiet materiałów edukacyjnych mających stanowić kreatywne wsparcie dla nauczycieli z całej Polski podczas ich codziennej pracy z uczniami.

Z inicjatywą Studia Wyobraźni będzie można zapoznać się także osobiście. Już 20 września w godzinach 10:00 – 16:00, na warszawskim Polu Mokotowskim najmłodsi będą mogli wziąć udział w serii warsztatów z rysunku, tworzenia scenorysów i animacji – wszystko to pod okiem ambasadorów projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network: aktorki Anety Todorczuk-Perchuć, współzałożycielki Fundacji Atelier Teresy Starzec oraz blogera Pana Rysownika. Podczas warsztatów dzieci będą mogły także na miejscu stworzyć własne wyjątkowe projekty i zgłosić je do konkursu. Będzie także okazja do osobistego spotkania się z bohaterami uwielbianych przez dzieci kreskówek - Finnem i Jake’em z serii Pora na Przygodę oraz Gumballem i Darwinem z Niesamowitego Świata Gumballa.

Wstęp oraz udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. 

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Do ucha malucha

Do ucha malucha

Płyta "Do ucha malucha" "Do ucha malucha" to wspaniały album z piosenkami dla dzieci.

Patronaty

Małgorzata Kożuchowska jako Clara

Małgorzata Kożuchowska jako Clara Odtwórz wideo

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai": Małgorzata Kożuchowska jako Clara Małgorzata Kożuchowska potrafi być zabójczo słodka. Podobnie jak Clara, szefowa mafijnej rodziny Biscottich. Jej przyjazd to gwarancja ostrej awantury w spokojnym szwedzkim miasteczku.

Patronaty

"Romeo i Julia"

"Romeo i Julia"

Przepięknie ilustrowana książka dla młodzieży zainteresowanej baletem.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Targi Kielce

Targi Kielce

Targi CZAS DZIECKA Targi Czas Dziecka w Kielcach to miesjce dla ludzi z branży, ale też dla rodziców i opiekunów. Targi kieleckie W czasie Targów Kieleckich producenci i konsumenci mogli podzielić się swoimi doświadczeniami. Targi CZAS DZIECKA w Kielcach...