Trwa ładowanie...

Cartoon Network zaprasza na pełną inspiracji niedzielę ze Studiem Wyobraźni

Już 20 września w ramach projektu Studio Wyobraźni (Imagination Studios), którego celem jest wspieranie rozwoju dziecięcej kreatywności, Cartoon Network zaprasza dzieci do wspólnej zabawy na Polach Mokotowskich w Warszawie. Wydarzenie, podczas którego najmłodsi będą mogli m.in. poznać tajniki animacji, zainauguruje konkurs Studia Wyobraźni Cartoon Network, w którym dzieci będą mogły tworzyć własne wyjątkowe projekty i wygrać atrakcyjne nagrody.

1. Rusza konkurs Studia Wyobraźni Cartoon Network

Konkurs realizowany w ramach projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network (Imagination Studios) skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym (6-14 lat). Jego głównym celem jest inspirowanie do twórczej zabawy. Prace w konkursie dzieci mogą zgłaszać do 8 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

2. Zasady konkursu

Wystarczy wejść na stronę internetową w zakładkę konkurs i spróbować swych sił w jednej z trzech kategorii: rysunek (dla młodszych dzieci w wieku 6-8 lat), tworzenie scenorysów (dla starszych dzieci w wieku 9-12 lat), film i animacja (dla młodzieży w wieku 12-14 lat). Najbardziej kreatywne prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami w postaci iPadów, minitabletów graficznych oraz zestawów kreatywnych, dzięki którym zwycięzcy będą mogli kontynuować swoją kreatywną przygodę z rysunkiem, animacją i filmem. Laureatów konkursu wyłoni jury, w skład którego wejdą ambasadorzy Studia Wyobraźni Cartoon Network: aktorka i założycielka fundacji Mamy Dzieci, Aneta Todorczuk-Perchuć, współzałożycielka Fundacji Atelier wspierającej twórczość artystyczną dzieci i młodzieży, Teresa Starzec oraz artysta-grafik, Marek Pawelczyk znany jako Pan Rysownik.

Konkurs jest kolejnym etapem projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network uruchomionego w lipcu br., mającego na celu zachęcenie dzieci do twórczej zabawy, przy okazji wspierając rozwój wyobraźni. Zgłoszenia można wysyłać do 8 listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 listopada. Patronami medialnymi projektu są: portal dzieci.pl, wp.pl, czasdzieci.pl, Radio Kolor, magazyn Cartoon Network.

3. Projekt Studio Wyobraźni 

Studio Wyobraźni Cartoon Network jest istotnym krokiem w działaniach stacji, która odpowiadając na wyrazy sympatii dzieci do kanału, wspiera je w uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności. Projekt, w ślad za swoim hasłem przewodnim – Wyobraźnia rozwija, rozwijaj wyobraźnię – ma na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Do dyspozycji wszystkich młodych fanów stacji została oddana twórcza platforma internetowa, na której dzieci mają szansę dowiedzieć się nie tylko jak powstają ich ulubione kreskówki, ale także mogą puścić wodze fantazji i tworzyć własne projekty. Jednym z elementów projektu Studia Wyobraźni jest także specjalnie opracowany pakiet materiałów edukacyjnych mających stanowić kreatywne wsparcie dla nauczycieli z całej Polski podczas ich codziennej pracy z uczniami.

Z inicjatywą Studia Wyobraźni będzie można zapoznać się także osobiście. Już 20 września w godzinach 10:00 – 16:00, na warszawskim Polu Mokotowskim najmłodsi będą mogli wziąć udział w serii warsztatów z rysunku, tworzenia scenorysów i animacji – wszystko to pod okiem ambasadorów projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network: aktorki Anety Todorczuk-Perchuć, współzałożycielki Fundacji Atelier Teresy Starzec oraz blogera Pana Rysownika. Podczas warsztatów dzieci będą mogły także na miejscu stworzyć własne wyjątkowe projekty i zgłosić je do konkursu. Będzie także okazja do osobistego spotkania się z bohaterami uwielbianych przez dzieci kreskówek - Finnem i Jake’em z serii Pora na Przygodę oraz Gumballem i Darwinem z Niesamowitego Świata Gumballa.

Wstęp oraz udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. 

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.