Bycie chrzestnym - zaszczyt czy kłopot? (WIDEO)

Chrzest Święty to pierwsze wielkie wydarzenie w życiu malucha, podczas którego dobiera się rodziców chrzestnych. Ich zadaniem jest, według założeń Kościoła, wspieranie rodziców w wychowywaniu dziecka w wierze katolickiej. Dawniej chrzestnymi zostawali przyjaciele rodziny lub bogaci opiekunowie, którzy w przypadku tragedii rodzinnej mieli łożyć na chrześniaka.

Dziś powraca się do tradycji finansowych, ale niestety w negatywnym sensie. Wymaga się bowiem od rodziców chrzestnych drogich podarunków na święta, urodziny czy dzień dziecka. Czy zatem bycie chrzestnym jest kłopotem, czy zaszczytem z racji zaufania, jakim darzą go rodzice dziecka?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.