Brązowe upławy w ciąży cz. 2/2
Krwawienie w czasie ciąży może też być wynikiem różnego rodzaju niewyleczonych przed ciążą infekcji i chorób. Krwawieniom towarzyszy wtedy najczęściej pieczenie i świąd pochwy. Zwykle nie ma w takich przypadkach dodatkowych dolegliwości bólowych. Takie objawy towarzyszą najczęściej wirusowym infekcjom narządów płciowych kobiety.
Zobacz film: "Żelazo w ciąży"
Nieprawidłowości w czasie ciąży także mogą wywoływać krwawienia. Ciąża ektopowa, czyli pozamaciczna, wywołuje krwawienia z dróg rodnych, bóle brzucha i bóle w dole pleców. Taki stan wymaga niestety przerwania ciąży, gdyż nie ma ona szansy na prawidłowy przebieg. Oprócz tego, ciąża pozamaciczna zagraża także matce.
W przypadku, jeśli kobieta niepokoi się objawami takimi jak upławy czy skurcze w dole brzucha, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza ginekologa, który będzie w stanie stwierdzić, co wywołuje problemy i czy ciąża nie jest zagrożona. Być może konieczne będą badania, takie jak USG dopplerowskie, badanie krwi czy badanie palpacyjne. Wątpliwości zostaną wtedy rozwiane, a ewentualne leczenie rozpoczęte.
Strona 2/2
Komentarze