Animowany film kampanii Ojczysty – dodaj do ulubionych na Dzień Dziecka

Narodowe Centrum Kultury prezentuje animowany film krótkometrażowy, który powstał w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty - dodaj do ulubionych.

Zobacz film: "Z jak zagadka, czyli dlaczego warto doceniać język ojczysty"

Z jak zagadka to zabawna historia detektywa poszukującego skradzionych literom znaków diakrytycznych. Główne role (głosowe) w filmie zagrali: Adam Ferency, Sonia Bohosiewicz, Jarosław Boberek i Andrzej Mastalerz. Animacja powstała w Studiu Bros Fx, które ma na swoim koncie m.in. czołówkę do jednego z odcinków kultowego amerykańskiego serialu „The Simpsons”, nominowaną do prestiżowej nagrody Annie Awards™.

Kampania Ojczysty – dodaj do ulubionych jest prowadzona przez Narodowe Centrum Kultury od 2012 r. Jej celem jest kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Została uznana za najlepszą kampanię społeczną 2012 r.

Zachęcamy do dodania języka ojczystego do ulubionych: Ojczysty - dodaj do ulubionych

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.