Trwa ładowanie...

Przeszła 4 porody i 3 operacje. "W każdej chwili mogę się obsikać"

30-letnia blogerka przebyła 5 ciąż, 4 porody oraz 3 operacje. Dowiedziała się od lekarzy bardzo przykrych i zaskakujących informacji o swoim zdrowiu. "W każdej chwili mogę się obsikać" - stwierdziła.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Profilaktyka nietrzymania moczu w ciąży"

Mel Watts ma 4 dzieci, a nie skończyła jeszcze 31 lat. Po pewnych problemach zdrowotnych i badaniach dowiedziała się czegoś bardzo wstrząsającego. Lekarze zdiagnozowali u niej wypadanie macicy. Mel jest zaskoczona, ponieważ schorzenie to w sposób znaczący wpłynie na jej życie.

Zobacz także:

Macica jest podtrzymywana w odpowiednim miejscu poprzez mięśnie, powięzie oraz więzadła. Niestety, zdarzają się przypadki, że zachodzi dysfunkcja tych organów, która prowadzi do przemieszczenia macicy, a nawet do jej wypadnięcia.

Mel Watts skomentowała w mediach społecznościowych informacje, które otrzymała od lekarzy.

"Dziś stałam się szczęśliwą posiadaczką wypadającej macicy. Ledwo przekroczyłam 30. rok życia, a już nie mogę być zaliczana do tych młodych. 5 ciąż, 4 porody oraz 3 operacje zapewne zrobiły swoje. Jestem na to za młoda'' - napisała.

Nieważne, czy karmisz butelką czy piersią. Te zdjęcia powinna zobaczyć każda matka
Nieważne, czy karmisz butelką czy piersią. Te zdjęcia powinna zobaczyć każda matka [5 zdjęć]

Mikaela Bodkin od lat zajmuje się fotografią. Na stworzonych przez nią portretach widać zmarszczki, rozstępy...

zobacz galerię

Nie obwinia jednak o swój stan zdrowia dzieci. Nie obwinia nawet samej siebie ani męża. Jej odczucia to smutek i zaskoczenie. Ma świadomość, że będzie musiała żyć z ciągłym zagrożeniem wystąpienia wstydliwych objawów tej dolegliwości w najmniej spodziewanych i pożądanych momentach.

Lekarze wskazali, że przyczyną mógł być poród dużego dziecka, a także zbyt szybko przeprowadzony poród. Mell Watts urodziła tylko jedno dziecko w sposób naturalny. Jej pierwsze dziecko było rzeczywiście duże, kiedy przyszło na świat. Nie przypuszczała, że z czasem pojawią się tego typu konsekwencje.

U Mel Watts stwierdzono wypadanie macicy
U Mel Watts stwierdzono wypadanie macicy (Instagram / @themodernmumma)

Wypadanie macicy i pochwy charakteryzuje się silnym bólem, który odczuwalny jest w okolicy krzyżowej. Kobieta odczuwa bóle przypominające pociąganie w podbrzuszu. Jest to dolegliwość, która w sposób znaczący utrudnia normalne funkcjonowanie. Przyczynia się np. do problemów z zatrzymaniem moczu oraz utrudnia czerpanie przyjemności z uprawiania seksu.

Schorzenie to można leczyć operacyjnie. Nie ma jednak pewności, że choroba ustąpi na dobre. Bardzo często wypadanie macicy wraca. Można próbować jemu zapobiec. W tym celu zaleca się ćwiczenia na mięśnie Kegla. Bardzo ważny jest też prawidłowy poród oraz wykonane nacięcie krocza. Są to jednak czynności, na które kobieta ma przecież ograniczony wpływ.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.