osobny pokoj - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Psycholog
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Psycholog (jak rozmawiać z dzieckiem? jak je zrozumieć?)

Joanna Kruszyńska- Buryta Image

Psycholog, socjoterapeutka. Prywatnie mama dwójki dzieci. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ukończyła wydział psychologii UJ w Krakowie i socjoterapii UW w Warszawie. oraz studium terapii rodzin w Krakowie. Obecnie w trakcie szkolenia z psychoterapii CBT.

Od lat współpracuje z niepubliczną szkołą podstawową pomagając i wspierając uczniów, ich rodziców i nauczycieli w pokonywaniu trudności szkolnych, społecznych i emocjonalnych oraz Stowarzyszeniem dla Rodzin na Pradze Północ gdzie konsultuje i prowadzi terapię rodzin i młodzieży w ramach projektów unijnych. Ponadto jako psychoterapeuta oferuje swoją pomoc dzieciom i ich rodzicom w Ośrodku Psychoterapii Mokotów Ośrodkiem Psychoterapii Mokotów , oraz Instytucie IPRO w Międzylesiu

UWAGA Urlop od 20.07 do 20.08

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-09-11, 22:24   #1 (permalink)
Spacerowicz
 
fewa's Avatar
 
kocham moje sloneczka

Zarejestrowany: 18-05-2008
Miejscowość: częstochowa
Posty: 569
35 podziękowań w 23 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika fewa
Domyślnie osobny pokoj

witam.
moj wczesniejszy post dotyczyl przeprowadzki i apropo niego corci chce dac swoj pokoj ma 2,5 roku i zastanawiam sie co zrobic z synkiem 5 mcy.czy dac go narazie do naszej sypialki czy zeby byl razem z Maja.jak bedzie lepiej?chcialam go najpierw dac z Maja pozniej zmienilam zdanie a teraz juz sama nie wiem.jesli moze Pani doradzic bylabym wdzieczna.
w chwili obecnej dzieci spia z nami w pokoju Maja ma swoje lozeczko Maksiu spi w swoim wzdluz Mai.
__________________



Ostatnio edytowane przez fewa : 21-09-11 o 11:24.
fewa is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 21-09-11, 12:56   #2 (permalink)
Ekspert - psycholog
 

Zarejestrowany: 20-05-2010
Posty: 217
60 podziękowań w 55 postach
Domyślnie

Droga Mamo,

decyzja zależy od Pani i męża potrzeb i od tego jakie są potrzeby Pani dzieci. Co dla Pani będzie wygodniejsze, łatwiejsze? Co dla dzieci będzie łatwiejsze?A co o tym myśli mąż? Jakie są jego preferencje?

Najlepiej zrobić debatę rodzinna i wspólnie zadecydować co będzie najlepsze dla Was.

pozdrawiam
Joanna B.
J.Kruszyńska-Buryta is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 22-09-11, 12:07   #3 (permalink)
Spacerowicz
 
fewa's Avatar
 
kocham moje sloneczka

Zarejestrowany: 18-05-2008
Miejscowość: częstochowa
Posty: 569
35 podziękowań w 23 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika fewa
Domyślnie

maz jak mu zawieje tak powie raz ze z Maja bo on sie chce wyspac,jak sie wczoraj pytalam to ze znami i tak wkolko.ja i tak wstajke do malego wiec dla mnie to bez roznicy czy wstane w naszym pokoju czy pojde do drugiego bo i tak do Mai tez czasami wstaje.tylko chodzi mi jak lepiej skorzysta na tym dziecko.
__________________


fewa is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Parenting wspiera:
Stary 02-10-11, 21:40   #4 (permalink)
Ekspert - psycholog
 

Zarejestrowany: 20-05-2010
Posty: 217
60 podziękowań w 55 postach
Domyślnie

Witam,

dla dzieci najważniejsze są miłość, akceptacja i poczucie bezpieczeństwa. Ich realizacja jest najważniejsza a to, czy będą spały u Państwa w sypialni czy u siebie w pokoju zależy od Państwa. Jeżeli chcą Państwo aby spali z Wami, to niech śpią. A jesli Państwo chcą, aby dzieci mialy osobny pokój to będą spały w swoim pokoju.
Są różne szkoły i rózne opinie. Niektórzy mówią, że dzieci nie powinny być w tej samej sypialni co rodzice by nie być świadkiem aktów seksualnych rodziców. Inni z kolei twierdzą, że wspólne spanie jest błogosławieństwem i warto przez pierwsze lata spać z dziećmi w jednym łóżku. Ja uważam, że wszystko zależy od tego co Państwo chcą i jak Wasza intuicja Wam radzi, bo to ma być komfortowa sytuacja dla wszystkich.

serdecznie pozdrawiam
Joanna Buryta
J.Kruszyńska-Buryta is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Odpowiedz

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Psycholog

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:59.