Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Mezoterapia bezigłowa po ciąży

Avatar placeholder
03.11.2016 10:58
Mezoterapia bezigłowa po ciąży
Mezoterapia bezigłowa po ciąży

Ciało kobiety po ciąży bardzo się zmienia. Na skórze pojawiają się takie zmiany jak rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej czy cellulit. Wiele pań czuje się wtedy nieatrakcyjnie i odczuwa silną potrzebę, aby pozbyć się tych skórnych nierówności. Współczesna medycyna i dermatologia daje wiele możliwości, aby przywrócić skórze dawny wygląd i sprawić, że stanie się ona piękniejsza i bardziej elastyczna. Skuteczną metodą na jej odmłodzenie jest mezoterapia bezigłowa.

spis treści

1. Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesny i nieinwazyjny zabieg, wykorzystujący największe osiągnięcia technologiczne z takich dziedzin jak kosmetologia i medycyna estetyczna. Jest to metoda odmładzania skóry oraz redukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, zmarszczek i cellulitu. Dzięki jej zastosowaniu kondycja skóry ulega poprawie, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych, takich jak mezoterapia igłowa. Efekty działania widać po wykonaniu serii zabiegów, około 6-10, przeprowadzanych z częstotliwością co około 2-3 tygodnie. Korzyści, jakie daje ta metoda związane są nie tylko z likwidowaniem zmian skórnych, ale również z regeneracją skóry, jej nawilżeniem, ujędrnieniem, dotlenieniem, tonizowaniem, rozjaśnianiem plam, liftingiem oraz poprawą krążenia.

W tej metodzie stosowane są urządzenia wykorzystujące różnego rodzaju zjawiska fizyczne, które zachodzą w warstwie rogowej skóry oraz w błonach komórkowych. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie specjalnych preparatów bez konieczności używania igieł. Jednym z ważniejszych procesów zachodzących podczas stosowania mezoterapii bezigłowej jest zjawisko elektroporacji, które polega na wprowadzeniu zmian, mających na celu zwiększenie przepuszczalności skóry. Odbywa się to poprzez oddziaływanie krótkich impulsów napięcia elektrycznego na tkanki i komórki. W ten sposób wytworzona fala elektromagnetyczna dociera do wnętrza skóry, dzięki czemu leczenie jest o wiele bardziej skuteczne. Jednocześnie dochodzi do zamknięcia oraz aktywacji dostępu do wnętrza komórek, co sprawia, że po zabiegu odzyskują one swoje właściwości.

2. Kto może korzystać z mezoterapii bezigłowej?

Ta nowoczesna metoda odmładzania skóry i likwidacji jej defektów jest prawdziwym błogosławieństwem dla kobiet po świeżo przebytej ciąży. Mezoterapia bezigłowa usuwa oznaki starzenia, jest bezbolesna i nie wywołuje skutków ubocznych, więc jest całkowicie bezpieczna, a ponadto nie wymaga rekonwalescencji i po jej zastosowaniu od razu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Panie mające za sobą poród i borykające się z takimi problemami jak cellulit i rozstępy z powodzeniem mogą stosować tę metodę jako rodzaj terapii likwidującej zmiany skórne. Mezoterapia pomaga modelować sylwetkę, redukować nadmiar tkanki tłuszczowej na pośladkach, ramionach, udach, biodrach i brzuchu, a także niwelować blizny oraz drobne zmarszczki. Warto przy tym pamiętać, że istnieją również przeciwwskazania do stosowania tej metody – nie powinny z niej korzystać panie będące w ciąży, mające rozrusznik serca, chorujące na epilepsję lub nowotwory, mające infekcję skórną w okolicach miejsca zabiegu, rany lub świeżą opaleniznę, gorączkujące, ze stanem zapalnym zęba lub po jego wyrwaniu, a także mające zapalenie migdałków lub trądzik.

Polecane dla Ciebie